FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-08-11 07:25  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Standard, nie standard przeszklenie musi być! :)

 
30-08-11 07:41  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Widzę kolejny Oyodo na warsztacie. Brawo. Będę śledził postep prac.
Oszklenie sterówki wypadałoby zrobić, bo doda osobliwego uroku temu miejscu.
Wytrwałości.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-08-11 09:16  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Ile jeszcze przede mną...
Przed sobą masz maszt w tej nadbudówce.
I tutaj zauważyłem pewną niezgodność u Szyszkownika i na okładce względem rysunków w środku. Dlatego postanowiłem to napisać.
Na okładce prostopadłe druty (nie mam pojęcia jak to nazwać, reja to raczej nie będzie) są wygięte w stronę rufy to samo u Szyszkownika, widać na tym zdjęciu:
http://i274.photobucket.com/albums/jj270/szyszkownik/DSC07264.jpg
Okładka + instrukcja ( tutaj widać iż są wygięte ku dziobu)

W PM również są w kierunku dziobu.

--
Pozdrawiam Kacper

 
30-08-11 10:36  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

DaFix
Brawo za zgłębianie tematu. Fakt, te odnogi górne masztu powinny być skierowane lekko ku dziobowi. Położenie ,,do tyłu" jest nieprawidłowe.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-08-11 16:47  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jarod wyskoczyłeś z tymi szybkami, poczekaj znajdę Cię... :) ale najechaliście mi na ambicję i zrobię te szybki. Tylko mam jedne pytanie, czy mam wyciąć otwory i podkleić od środka folię czy małe kawałki foli wkleić w puste miejsce?
DaFiX dobrze, że widzisz takie szczegóły. Dzięki Panowie za wsparcie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 17:08  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Znasz bajkę o Ty Mnie tu Mnie - nie wiem jak to zrobisz więc kombinuj. Najprościej by było odkleić ściankę , rozkleić i wkleić cienką folię pomiędzy ścianki. Jeżeli nie da radę teraz tego odkleić to pozostaje Ci zostawić to tak jak jest, ja cię do niczego nie zmuszam. Tak jak Ci pisałem w mailach to jest twój model i tobie ma się podobać, a nie modelarzowi teoretykowi. Ale miło by było.

 
30-08-11 18:28  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cienka folia nie jest najlepszym pomysłem przy tak dużych powierzchniach przeszklonych. Ma tendencje do zaginania się, a poza tym po wycięciu okienek całość stanie się dość wiotka i folia tego nie wzmocni. Proponuję użyć plastikowej szybki z jakiegoś pudełka. Dość dokładny opis całego procesu znajdziesz TU (cała strona).

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-08-11 18:33)

 
30-08-11 20:07  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Cienka folia w zupełności wystarczy. Otwory okienne nie są aż takie duże aby po wklejeniu foli ścianki się pofałdowały tym bardziej że są one sklejone z dwóch kartoników - chyba że ta ścianka jest wydrukowana w wycinance dwustronnie. Wystarczy wykorzystać cieniutką folię wykorzystywaną w rzutnikach do prezentacji wyświetlanych na ścianie - ale materiałów jest tyle że ho ho. Poza tym jeżeli sklejamy taką ściankę z dwóch kartoników to od wewnętrznej strony możemy kartoniki usztywnić lakierem bezbarwnym i po wklejeniu nawet najcieńszej foli sztywność takiej ścianki jest gwarantowana. Celowo o tym pisze bo wiem że Windus nie stosuje cyjanoakryli do impregnacji powierzchni ;-)

Post zmieniony (30-08-11 20:23)

 
30-08-11 20:43  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ścianki się na pewno nie pofałdują, natomiast chodziło mi o wzmocnienie słupków, które mają ok. 0,5 mm szerokości. Poza tym plastikową szybkę wystarczy przykleić tylko do ścianek nad i pod otworami; nie trzeba jej przyklejać do słupków. W przypadku folii, jeśli nie przykleimy jej do słupków istnieje ryzyko, że będzie od nich lekko odstawała - tak mi się przynajmniej wydaje:)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-08-11 21:24  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pogodzę Was :)

Obaj piszecie w zasadzie o tym samym. Folia o której wspomina Jarod to nie zwykła, giętka folia, blisko jej do produktów używanych przez Spychacza. Jest ona wspaniałym, złotym środkiem, bo właśnie jest czymś pomiędzy cienką folią a grubszym przeźroczystym plastykiem z opakowań.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024