FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
06-11-13 21:52  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładne trały. Akurat w tej chwili też walczę z trałami mojej Komuny .

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-11-13 07:37  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Śliczności - gratulacje.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-11-13 21:51  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak dla mnie, to mógłbyś częściej o sobie przypominać. Bardzo fajne te trały.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-11-13 23:13  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za miłe słowa, postaram się często o sobie przypominać.
Model jest dobrze opracowany i dobrze się go skleja. Te trały to czysta przyjemność.
Tak więc jadę dalej przodu, wydziergałem otwory pod łańcuch na dziobie po taki jeden mi marudził, że głupio to wygląda jak łańcuch leży :)
Sam nie wiem jak mogłem coś takiego przeoczyć. Faktycznie po wycięciu tych otworów model lepiej wygląda.



A teraz czeka mnie to co tygryski lubią najbardziej - liny sygnalizacyjne. Mija rok od momentu jak zacząłem je robić... Wykonałem je z rozdzielonej nitki, patent nie mój tylko tego co marudzi :)
Coś czuję, że będzie dużo zabawy. Maszt sprężynuje i po przyklejeniu i naprężeniu pierwszej liny ostania lina poluźnia tą pierwszą... Na zdjęciu jeszcze nie przyklejone, swoją drogą teraz ich grubość chyba jest odpowiednia.



Do następnego!

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-11-13 23:49  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Bo trzeba wiedzieć kiedy marudzić :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-11-13 17:35  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Trochę dziś posiedziałem i skleiłem dwie szalupy. Zdjęcia z "zagabanicznym" akcentem :)
Czy autor nie powinien zaprojektować jeszcze wioseł?



Kleiło się je dość ciężko, żeby wszystko trzymało się kupy użyłem CA czego nie lubię. Poszycie jest trochę za krótkie i się nie zamyka po obwodzie, trzeba trochę kombinować. Poza tym spora część arkuszy jest obustronnie szara. W tym przypadku jednak tak nie jest. Jeśli ktoś nie pomaluje burty od środka to będzie miał białe wnętrze.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-11-13 17:38  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A co one takie banany wyszły te szalupy?

 
11-11-13 18:06  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cicho siedzisz a jak coś napisze to idzie w pięty :)
Tak wyszło po wstępnym sklejeniu samego poszycia, żeby wszystko pasowało musi się wygiąć.
W innych relacjach masz podobnie:
Kartonbau
IJN Łukasz
Szyszkownik
W PM też jest lekko wygięte. Jak Ty to widzisz?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-11-13 18:32  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Banan mi się nie rzucił w oczy ale brak miejsca na nogi wioślarzy już tak. I nawet na to może bym nie zwrócił uwagi ale mam wrażenie że jest wklejona pod skosem. Może warto byłoby ją zwęzić i osadzić niżej?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-11-13 18:54  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja proponuję najpierw przed sklejeniem w całość poszycia wyprofilować je zaokrągloną końcówką pędzelka na gumce do ścierania. Po takim zabiegu poszycie burt dostaje odpowiedniej krągłości i wypuklenia. Wtedy wklejenie części z ławkami jest łatwiejsze i przebiega w lini prostej bez widocznego banana.

Ale to jest możliwe dopiero wtedy i pod warunkiem że szalupa jest dobrze zaprojektowana.

Sory Tomek ale musiałem......

Post zmieniony (11-11-13 18:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024