FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-08-11 21:32  [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Chciałbym zaprosić do mojej kolejnej relacji. Wybór padł na Oyodo z GPM-u. Model ten podobał mi się dłuższy czas i w końcu nie wytrzymałem i kupiłem go. Jest to mój pierwszy okręt, całe życie kleiłem samoloty i chciałem zrobić sobie odskocznię. Samego okrętu chyba nie muszę opisywać ponieważ była już relacja Szyszkownika i jest prowadzona przez DaFiXa. Z tym, że ja nie będę swojego modelu malował. Nie zakupiłem wręg, elementów fototrawionych czy relingów, postaram się sam zrobić jak najwięcej. Może koniec tego nudzenia i kilka fotek:

Szkielet był wzmacniany na całej długości, nie było z nim żadnych problemów:


Poszycie dna i śruby, z tego co pamiętam poszycie wyszło mi za długie ale bez problemu dało się to naprawić:


Nadbudówka, tutaj dopiero zobaczyłem ile pracy jest przy sklejaniu okrętów, spasowana dobrze, przynajmniej do tej pory:


No to co misie lubią najbardziej... relingi. Przez nie na pół roku zawiesiłem budowę bo nie mogłem znaleźć sposobu na ich sklejenie. Próbowałem owijać drut na deseczce, sklejać na szablonie ale nic z tego nie wychodziło. Dopiero Jarod powiedział mi co robię źle i praca ruszyła do przodu, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Oto efekty:


Jedno ze zdjęć zamieściłem już w relacji Spychacza i następne relingi będą robione jeszcze inaczej. Szukam ideału i wszystko będę starał się na bieżąco opisywać. Ten był robiony z drutu 0.15 mm, następne będą miały słupki o grubości 0.2 mm a poprzeczki 0.15 mm.
Tyle tego zanudzania, wszystkich zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (19-09-11 17:19)

 
28-08-11 22:10  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Nareszcie. Jest bardzo dobrze. Powodzenia

--
Pozdrawiam Kacper

 
28-08-11 22:19  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cieszę się, że zdecydowałeś się na relację. Z kadłubem poradziłeś sobie bardzo dobrze. O relingach już pisałem. Nie podoba mi się tylko kolor śrub. Proponowałbym pomalować je jakimś metalizerem. Ja użyłem Humbrola 54.

Pozdrawiam.

PS. Mam nadzieję, że odskocznia Ci się spodoba i zostaniesz zagorzałym okrętowcem:)

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-08-11 22:27  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Windus wziął się za okręt! Miałem zacząć Mi-24, ale ponieważ mamy sklejać go równocześnie, to poczekam :) Powodzenia w budowie!

--

Post zmieniony (28-08-11 22:27)

 
28-08-11 22:44  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

HO ho ho. Nareszcie, w końcu, alleluja i do przodu!

Post zmieniony (29-08-11 10:44)

 
29-08-11 16:54  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki chłopaki za wsparcie, na pewno się przyda. Jasiek gdybym wiedział, że już masz Mi-24 to inaczej bym to rozegrał ale chyba nigdzie nam się nie śpieszy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-08-11 19:59  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Relingi rewelacja windus:) Mam nadzieje ze prace będą szły już systematycznie.
A na Mi-24 też się pisze :P

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
29-08-11 20:28  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też mam nadzieję, że teraz pójdzie w miarę systematycznie. Co prawda mam kampanię wrześniową i moja lepsza połówka będzie mi marudzić ale jakoś sobie poradzę.
Dokleiłem kilka detali:

Będzie ciężko z tymi relingami ale jestem dobrej myśli. Przy okazji przemaluje te śruby o których pisał Spychacz.

--

Post zmieniony (29-08-11 20:41)

 
29-08-11 23:38  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Windus - a co to za lipa z tymi szybami, już mi przeszklić - chyba że robisz standard.

 
29-08-11 23:56  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, nadbudówka zapowiada się fajnie, pozdrawiam i kibicuję.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024