FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-09-11 15:27  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jesli Ci to nie sprawi kłopotu, to podaj swoje namiary na mejla. Mam oryginał Su-27 z MM. Podeślę Ci go gratis. Kiedyś miałem szczere chęci zrobić ten model. Ale czasu na modele mam tyle co kot napłakał... I raczej juz w tym zyciu za niego się nie zabiorę. Su-27 to piękny samolot, po 22 -im możesz śmiało wziąć się za niego. Wg mnie autor opracowania Su-27 daje większe zaufanie. Panu R.S. jakoś nie dowierzam...Oczywiście,życzę powodzenia w pracy nad Su-22 !!

 
01-09-11 15:33  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

THEO, kłopotu mi nie sprawi, ale naprawdę chcesz za free oddać??

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-09-11 15:57  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czego się nie robi dla rokujących nadzieje mlodych kartoniarzy !!!! A tak na serio : tak . Tobie się przyda. Może kiedyś, gdy ja coś będę szukał, akurat Ty będziesz w stanie mi pomóc... Oczywiście to nic zobowiązujacego. Wrzucę w kopertę i wyślę poleconym. Myślę,że po drodze nie zaginie no i go poczta nie poniszczy...

 
01-09-11 16:06  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No właśnie...
Ja bym go porządnie zapakował w sztywną tekturę i dodatkowo w koperte z ,, bąbelkami ,, gdyż z pocztą róznie bywa a szkoda by było takiego opracowania, wystarczy
tylko spojrzeć do galerii z okazji ,, 50 lat MM ,, aby sie przekonać, jak pięknie jest on opracowany .

Pozdrawiam.
Andrzej K

Post zmieniony (01-09-11 16:08)

 
01-09-11 16:38  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

THEO, dzięki bardzo, wysłałem maila. ;-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-09-11 16:45  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przyjmuję sugestie Krakusa. Użyję kartonu do zabezpieczenia MM. A Panu R.S. nie dowierzam, bo pamiętam ile się namęczyłem,żeby skleić modele Ki-46 i B-26 Marauder.Choć to było lata temu, uprzedzenie zostało...

 
01-09-11 19:45  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Zanim przystąpisz do dalszych prac proponuję wrzuć w "szukaj" na forum i niejeden już kleił ten samolocik. Przeczytanie ich relacji z pewnością pomoże uniknąć Ci błędów jakie są w tym opracowaniu - sprawę fotela już znasz a to nie jedyna próba charakteru ;)
Dla ułatwienia FITTER fittera

--

Post zmieniony (01-09-11 19:46)

 
01-09-11 21:15  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Matey   

Witam wszystkich. Jestem raczej oglądaczem forum, bo od jakiegoś czasu nie sklejam ale nałóg pozostał i jeszcze modele kupuje i oczywiście wrócę do tego jak będzie czas, ale do rzeczy :) Posiadam ten model i dlatego chętnie oglądam tą relację, ale czy wam się nie wydaje, że cały garb i owiewka kabiny jest nienaturalnie wielka? Widać to szczególnie od góry gdzie owiewka jest prawie szerokości kadłuba. Psuje to wygląd całego modelu, a szkoda bo to ładny samolot zresztą jeden z moich ulubionych w polskich barwach. O ile pamiętam jak sklejałem poprzednie wydanie z MM 1-2 90 mogło mieć podobny problem. PZDR

 
02-09-11 10:39  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Co do fotela to zrobiłem porównanie z Miga DESIGNu, SU27 MMu i SU22


A tak wyglądały przymiarki do kabiny:
Wnetrze:

przymiarka fotela Designu

przymiarka fotela MM Su-27

przymiarka fotela MM Su-22

A tu jak należy przeskalować fotel aby pasował do tego wydania:

Pamiętaj że musisz wywalić tą część z pod orginalnego fotela, 52d.

--
pozdro.


 
02-09-11 16:22  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Struna , Mig-29 z Designu mimo upływu lat dalej mozna uważać za jeden z najlepszych modeli kartonowych samolotów.. Pięknie to było zrobione i wykreślone (bez pomocy komputera !!! ). Natomiast model Su-22 razi uproszczeniami , mimo,iż do tej maszyny jest bardzo dokładna dokumentacja. Mam takie wrazenie,może się mylę, że autorowi chodziło o poprawienie poprzedniego opracowania Su-22 wydanego w roczniku 90 MM.. I nic ponadto. "****" nie ma jakoś szczęścia i na taki ekstra model własciwie czekamy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024