FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-08-11 13:55  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Nie chwaląc dnia przed zachodem słońca....................zrobiłeś ogromne postępy.Tak trzymaj.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-08-11 23:53  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Jestem na ukończeniu głównej części kadłuba (rury). Miałem jednak mały problem. Najpierw musiałem zrobić kabinę pilota, no to zrobiłem, potem wnęka na goleń czy jak to tam no i jest ok, ale potem się okazało, że trzeba włożyć do tej wnęki drut goleni. no to włożyłem (nie przykleiłem!) i se pomyślałem, że skończę golenie i będzie ok, ale żeby dokończyć całkowicie główny goleń musiałem skleić koło i umieścić go na nim O.o No więc skleiłem, przykleiłem i zakończyłem przednią goleń... (w sumie będę miał luźniej na końcu :D). Potem jednak postanowiłem zrobić wyposażenie kabiny pilota, ale jak zaczynałem fotel, to się okazało, że jest za wysoki i jego boczne ścianki nie zakrywają wszystkich dziur... Trochę mnie to zbiło z tropu, bo wszystko sobie planowałem dosyć długo. Zastanawiałem się jeszcze nad tylną stroną kabiny pilota i wydawało mi się, że coś spaprałem, bo była tam taka szczelina, więc odkleiłem tą tylną ściankę i zostawiłem to na później, gdy zajmę się garbem, bo jak coś będzie nie dochodzić to masakra...
Dobra, koniec pitolenia.



W niektórych miejscach na poszyciu są przesunięcia kolorów i raz jest plama kamuflażu brązowa, a obok (na sąsiedniej części poszycia) brąz wchodzący trochę ni to w czerwień ni zieleń, jakaś taka dziwna barwa, ale fajnie się mieszają w oczach te kolory, hehe ;-)

Nie wyretuszowane dokładnie szczeliny między poszyciami, gdzie widać trochę koloru "tekturowego" oczywiście zostaną zamalowane na odpowiedni kolor.
Kończę otwierane hamulce aerodynamiczne, doklejam ogon i lecimy na statecznik pionowy i garb.

Dobra... to papa ;PP

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-08-11 18:37  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, trzy fotki na szybko.
Hamulce aerodynamiczne (jeszcze bez siłowników):

I dźwigar (te to białe) statecznika pionowego:


Na ostatnim zdjęciu widać babola, strasznego, ale na dole jest jeszcze gorzej :/. Dołu na razie nie pokaże dopóki nie zamaskuję tego jakoś chociaż trochę.

Ce_De_eN...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-08-11 18:56  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten paskudny babol to chyba Twoja wina, bo się spieszysz .
Dlaczego po obklejeniu poszyciem wręg nie przeszlifowałeś ich na drobniutkim papierze ściernym, wówczas zlikwidowałbyś szczeline i poszarpane krawedzie poszycia.

Jeżeli bedziesz się spieszył i żle pasował wszelkie elementy to będą Ci wychodziły babole.....
....no tak...na początku relacji pochwaliliśmy dzień przed zachodem słońca i tego są efekty.

Andrzej K

 
31-08-11 19:06  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Szlifowałem ciągle, w końcu wręga "skapcianiała" mimo, że zalewałem parę razy ją cyjanopanem. No, ale stało się to się nieodstanie...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-08-11 19:21  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ja na ten przyklad zawsze kseruję sobie wręgi, coś się nie uda- to wiadomo zapas jest:D

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
31-08-11 20:11  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

filemat96 co do fotela to nie jest za wysoki a bardziej przypomina on kanapę niż orginalny fotek K36DM, proponuje ci jak masz SU-27 z MMa to najlepiej zeskanuj sobie i przeskaluj bo ten SU jest zupełnie nie w skali 1:33.

--
pozdro.


 
31-08-11 20:55  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Seb545 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam wszystkich !!!! :-) jestem tu nowy raczej działam na Papermodels
, (relacja Focke Wulf 190D A.H ) hmmm modelik fajnie wychodzi mam nadzieję ,że sobie poradzisz w budowie zasiadam w widowni

--

Post zmieniony (31-08-11 21:13)

 
01-09-11 10:41  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Struna dobrze Ci radzi ;)
Jeśli nie masz su 27, to mogę podesłać Ci na poczte skany fotela z tego modelu ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
01-09-11 13:06  Odp: [Relacja] Samolot myśliwsko-bombowy Su-22 Fitter - MM 10-11-12/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No, su-27 nie mam, ale jakbym miał to bym się nie ośmielił mu zabrać fotela ;P
Sony, to jak możno to ja poproszę skany :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024