FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-08-11 09:37  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mi też podoba się wersja z prawej strony,widać też, że model Victory jest dobrze opracowany i dobrze się skleja w tej skali,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-08-11 09:54  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na razie wylazł mi tylko jeden babol, te za krótkie burty.
Ale fakt, skleja się miło.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-08-11 18:12  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Widzę, że niektóre otwory na działa są "zletka" zdewastowane. Fakt, kto by dbał o jakiegoś hulka...

 
23-08-11 20:29  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
col. Kilgore 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ten jasno-niebieski to pewnie zblakły i zaniedbany żółto-czarny :) Myślę, że nie ma się co specjalnie przejmować, pewnie każdy hulk więzienny 20 lat po ostatnim malowaniu wyglądał zupełnie inaczej ;)

Z kolorystyką "reprodukcji" obrazów w necie w ogóle jest problem, pewnie najlepiej byłoby to zobaczyć na żywo. Na stronie UK National Gallery gdzie jest prezentowany ten obraz internetowa reprodukcja jest niestety bliższa wersji "agresywnej" i właśnie takiej kolorystyce obrazów Turnera w ogóle. Jak dla mnie ten po prawej jest za pogodny, prawie impresjonistyczny a wymowa całości miała być jednak nostalgiczna. Ale to tylko moje odczucia, zresztą której wersji nie wybierzesz na pewno wyjdzie z tego coś ciekawego.

Post zmieniony (23-08-11 20:30)

 
23-08-11 21:11  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Pozwolę sobie wstawić małe zdjęcie pokazujące okręt więzienny z portu w Sydney z czasów kolonialnych.
Może to nie Victory, ale ma dodane fajne dobudówki, na burtach wiszą jakieś drabinki, ba jest nawet komin - może pozwoli ci wzbogacić swój okręt.

Czekam na dalsze postępy prac, tym bardziej że jestem wiernym widzem Twoich relacji.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
23-08-11 21:21  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
col. Kilgore 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Autorka sama poruszyła temat koloru, proponując porównanie dwóch reprodukcji więc nie ma tu żadnego czepiania ani zarzutów, ot wyrażenie swoich odczuć i spostrzeżeń. A dyskurs o kolorach może być sobie nieskończony podobnie jak i kolorystyka natury ale obraz Turnera jest tylko jeden :) Ale już koniec o kolorach z mojej strony, obiecuję.

Post zmieniony (23-08-11 21:23)

 
23-08-11 23:52  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mnie się bardzo podoba pomysł z tymi dodatkowymi elementami jak zdjęcia ( choć mało widać , bo zdjęcie małe ).
Jeśli Kasia, jak wspomniała, chciała by się wzorować na obrazie Turnera, istnieje groźba że model Temeraire'a będzie przypominał raczej dziwnie pomalowany liniowiec a nie hulk.
Dlatego warto by coś dodać od siebie coby podkreślić taką, a nie inna rolę onego pływadła.

Myślałaś już o tym ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
24-08-11 08:06  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dyskutowanie o kolorach jest tym, co naprawdę lubię. Choć wykształcenia plastycznego nie mam.
Mam świadomość, że, aby dokładnie ustalić kolorystykę obrazu, musiałabym obejrzeć oryginał. Nie obejrzę, więc muszę korzystać z reprodukcji.

Po drugie: to, co zrobię na dioramce, i tak nie będzie dokładnie tym, co namalował Turner. Każdy człowiek inaczej postrzega kolory, każdy malarz używa innej palety. Ja mam skłonności do barw wyszarzałych, zgaszonych, mocno stonowanych, Turner malował barwniej, wyraziściej. Nie zamierzam go niewolniczo naśladować.

Po trzecie: Napisałam to gdzieś u góry relacji, teraz powtarzam. W latach 1815-1837 mniej więcej Temeraire owszem był hulkiem (więziennym, mieszkalnym... etc.), aż w 1838 został odholowany do stoczni rozbiórkowej. W momencie holowania na pewno był zniszczonym hulkiem, czyli - jak pokazał Piotter - goły kadłub z jakimiś podoklejanymi szopkami, budkami, daszkami, bez masztów, odarty ze zdobień, bez niczego wartościowego na pokładzie. Szary, bury, istna kupka nieszczęścia.
Tymczasem Turner namalował - zauważcie - niemal pełnowartościowy okręt, jedynie ze zdjętymi stengami i częścią rej. Nawet żagle na rejach są!

Nie zamierzam robić modelu hulka, przynajmniej nie w tym modelu. Zamierzam zrobić model "wizji Turnera", z całą Turnerowską kolorystyką i ze wszystkimi Turnerowskimi niekonsekwencjami.

O kolorach wiecej będę pisać w trakcie budowy, na razie tyle, żeby nie zmuszać Was do czytania kilometrowego posta.
Z budowy Temeraire'a dziś relacja wyłącznie pyszczna. Cały poranek pracowicie wycinałam i przyklejałam listwy ozdobne na burtach, mam już niemal wszystkie. Zanim je pomaluję, nie ma co pokazywać.

Ambrazury uszurpane? a tak. Mają być takie trochę biedne, choć jeszcze będę nad nimi pracować.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-08-11 08:11  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Listwy ozdobne na burtach ponaklejane. Zaczęłam też uplastyczniać rufę, zabrałam się za dziobnicę.
Pomału do przodu.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-04-12 09:34  Odp: [R] Ostatni rejs Temeraire'a - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Czas wrócić do "żaglówki".

Zabrałam się za budowę okolic bukszprytu. Zaczęłam od gretingów kosza - powstały z siateczki herbacianej:

Wiem, że faktura siatki jest nie-gretingowa, ale lepszego pomysłu nie miałam. Wolałam zrobić greting z siatki niz nie zrobić go w ogóle.

Wydziubałam też ażurowe elementy kosza, umocowałam bukszpryt. Zostało mi jeszcze wydziubanie zdobień na dziobnicy, pomalowanie i można iść dalej.

Wytoczyłam sobie z patyczków kolumny masztów oraz stengi. Stoją krzywo, bo jedynie wetknęłam je w dziury w pokładzie.


I tyle na dziś.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024