FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-06-13 21:49  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Wielki Kaufland (!) i zostało im tylko 6 tubek! Ale za to dużych po 69gr. Tak, jak pisałem wcześniej, mogę komuś zakupić.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
05-06-13 23:10  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

BCG jest też do kupienia w Realu i paru innych marketach - wystarczy się rozejrzeć i się bez problemu znajdzie.

 
06-06-13 00:24  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Rakoth   

Ja kiedyś też kupowałem w realu, ale ostatnimi czasy 2 razy pod rząd go nie było... a byłem w odstępie 2 tygodni, więc albo mam pecha albo znika z reala...

 
06-06-13 08:27  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

ZbiGu- mam tak jak TY , raz na jakiś czas od święta złapie .
Oprócz butaprenu używam "RED Q" taki wikol szybkołapiący , a BCG próbuję nadal.. .: (

--

 
06-06-13 11:02  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Klejem BCG kleję tylko na styk np. "listki", segmenty bezwręgowe itp. Smaruję cienko obie sklejane krawędzie igłą i czekam aż dobrze wyschnie (można sobie pomóc suszarką do włosów jak jest wilgotno), następnie smaruję klejem ponownie jedną z krawędzi też cienko i "stykam". Łapie natychmiast.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-06-13 12:21  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
FloggerB   

Też próbowałem - skutek identyczny.
Może to kwestie pokoleniowe :))))))
Używam wikolowatych i butaprenu, ale głównym klejem jest szewski poliuretanowy z ANSER i szewski poliuretanowy z DRAGONA (dostępny w sieci Carefur)

 
06-06-13 16:44  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze raz napiszę - klejem smaruje się cienko nie ma mowy o jakichś zaciekach czy kropelkach. Patrząc pod światło, krawędź ma się świecić warstewką kleju. Klej ma wyschnąć dokładnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-06-13 19:34  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki za sugestię z tym Kauflandem (a zdawało mi się że byłem wszędzie)
Zajrzałem tam dziś i faktycznie był.
Ceva, dzięki wielkie za zainteresowanie i propozycję. Kupując na miejscu oszczędziłem Ci przynajmniej kłopotu wysyłki :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-01-16 09:53  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ahoj. Ostatnio w TESCO nie ma już klasycznego BCG. Ale za to pojawił się jego zamiennik, firmy UHU. Niestety w stosunku do klasyka znacznie droższy, duża tuba kosztuje 5 złotych, co oczywiście w dalszym ciągu nie jest dramatem.

Po wstępnych próbach mogę stwierdzić, że właściwości ma zbliżone do BCG. Na razie sprawdza się. O ile w ogóle jest sens użyć takiego przymiotnika wobec kleju to stwierdzam, że jest bardziej kleisty :) Zaraz po nałożeniu go na część i dotknięciu palcem czuć wyraźną różnicę, klej zaczyna się ciągnąć natychmiast. BCG dużo dłużej zostawiało tylko mokry ślad na stykanej powierzchni, jak lakier czy coś. W UHU od razu widać, nitki ciągnącego się kleju przy odseparowywaniu. Czyli na moje szybciej zaczyna się zachowywać jak klej a nie lakier. To raczej zaleta.

 
12-01-16 10:03  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

W Tesco jest klej WATER GLUE Memoris-Precious OFFICE SERIES pojemność 30g.
Nakrętki niebieskie, żółte i czerwone. Cena około 50 gr za tube. Stosuję go od kilku lat.

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024