FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-10-12 11:36  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ano witajcie....
Zebrało mi się za malowanie... Prawdę mówiąc nie przypuszczałem,że w powiększeniu fotograficznym tak to wychodzi...
W oryginale wyglada to zupełnie inaczej. Faktem jest,że w moim założeniu było malowanie zbliżone do wyglądu lokomotywy po kilku latach eksploatacji, a nie do wyglądu prosto z fabryki. Całość malowałem najpierw podkładem w spraju, potem juz był pędzelek i Humbrole i Revelle. Wielokrotnie ogladałem różne lokomotywy i tylko na tych prosto od dostawcy powłoka lakiernicza jest idealnie gładka i z połyskiem.
Nie chcę się tłumaczyć tutaj, każdy ma swoje sposoby... To był mój ostatni model , który malowałem tylko pędzlem. Mam dwa aeorografy i pora opanować malowanie tym urzadzeniem.
Zaś, co do modelu, szacun i ukłony dla autora , Pana Grzegorza Molendy !!!
Bardzo dobrze i starannie opracowany model. Uzupełniłem kilka szczegółów korzystając z materiałów z monografii lokomotywy z pisma Koleje Małe i Duże. I tak dołożyłem pomosty i drabinkę wejściową na dach lokomotywy. Z fotografii i planów B.Pokropińskiego wynika,że były z obu stron lokomotywy. Były też podwójne wycieraczki przeciwdeszczowe w oknach lokomotywy.
Do malowania użyłem farb :
Humbrol - 2 - błyszczący zielony
196 - odcień szarości , półmat
11 - srebrny;
Revell - 34 - czerwony błyszczący
8 - czrny mat
75 - szary , mat
5 - biały mat

Model ma zrobione wyposażenie obu kabin maszynisty. Praktycznie wykorzystałem 100% części.
Teraz, jak czas pozwoli, pora na wagon osobowy do tej lokomotywki... Już zacząłem pracę nad nim. Robi sie podłoga "drzewniana" , zrobię fotki i cos wrzucę do relacji.
Proszę tez nie sugerujcie się wyglądem toru. Trakcja elektryczna będzie.. Bo teraz to lokomotywka została po wielkim trudzie wepchnięta na tor przeze mnie i Andrzeja K. ...
Polecam do klejenia ten model. I tylko trochę żal,że tak niewiele jest lokomotyw w skali 1/45 do zrobienia. No, chyba,że wezmę się za przeskalowywanie modeli w skali 1/25...
No to było by na tyle.. na dziś

 
03-10-12 15:21  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zabrałem się za wagon osobowy, który to uzupełni skład pociagu na torze z lokomotywą..
Jak zbiorę do kompletu części pudła wagonu, to zrobię serię fotografii. Na razie praca idzie bezproblemowo. Zrobiłem "drzewnianą" podłogę wagonu, zabrałem się za malowanie bocznych ścian. Zastanawiam się, jak uporać się z nitowaniem, bo tego jest multum... Ponoć można dostać miniaturowe kuleczki , czy to z tworzywa, czy też metalowe, to nie wiem, które mogą doskonale imitować nity. Czy są takowe do skali 1/45 ?
Proszę o poradę w tym zakresie.
Aha, wagon to model z Answera, wagon osobowy serii BCi, robię go swoim zwyczajem z odbitek na kartonie z bloku technicznego. W oryginalnym wydaniu Answera są takie dwa wagony, mnie starczy jeden.
Problemem dla mnie jest i to, że model jest odwzorowaniem wagonu z Muzeum w Chabówce. A oryginalne wagony, które jeździły choćby na linii Skarzysko-Kamienna - Bodzechów, były i inaczej wewnątrz malowane i też miały inny rozkład siedzeń i wewnętrznych ścian. To pamiętam, choć to już prehistoria..... Robię model taki, jaki mam z wydania Answera. I tak model tego wagonu nie będzie mi pasował chronologią użytkowania na PKP do mojej lokomotywy..To wiem, jak by się coś własciwego z modeli pokazało, to do lokomotywy zrobię nowy wagon.. A do tego z serii BCi zrobię parowóz. O.. jak to sobię fajnie obmyśliłem..

 
08-04-13 17:36  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pora powrócić do mojej galerii.... Na dniach powinny być gotowe w większej ilości fotki mojego wagonu osobowego. A Akra pewnie puści mi je do galerii.
Wagon praktycznie jest gotowy, mam sklejone wszystkie części. Zostało takie ostateczne wymalowanie plus tabliczki z oznaczeniami. A żeby było ciekawiej ,to mam juz sklejone dwa słupy do trakcji. Od kumpla skombinowałem miedziany drut na sieć trakcyjną. Choć wydaje mi się z lekka za gruby...tak na oko ma 0,6 mm. Ale jest miedziany, bo mam zapasy cieńszego drutu, ale ten jest mosiężny.
Wagon robiłem z wycinanki Answera, opiszę całość po publikacji fotek. Sam wagon jest fajny. Co tu dużo mówić, jedyny model wagonu osobowego w skali 1/45 !

 
09-04-13 19:28  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Miła dla oka lokomotywa.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024