FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-08-11 16:44  [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Witam,

Relację prowadzę w zastępstwie mojego przyjaciela i kuzyna, Andrzeja Wrzoska, Szczecin, wykonującego opisywany model. Wszelkie komentarze – A ZWŁASZCZA ZAWSZE CIEKAWE PORADY I SUGESTIE! - proszę kierować tutaj, wiedząc, że czytać je będzie Andrzej, bywalec Konradusa „od zawsze”.
Andrzej kleił dotychczas tylko samoloty i okręty, toteż prawdziwą niespodzianką był dla mnie widok lokomotywy na jego „modelarskim” biurku. Ponieważ uznałem, iż szkoda byłoby nie relacjonować tej budowy, zaproponowałem mu moje pośrednictwo – i oto ona.

Jaką lokomotywę wybrał? Oto ona: polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku, wydawnictwo Quest, skala 1:45. Całość będzie malowana. Model budowany z ksero, ma ponad 2000 części. Same tylko dwa wózki mają ich 700.



Najpierw powstało torowisko. Szyny z kartonu, drutem na górze. Podsypka to żwirek dla kota (przy okazji ukłony dla Viltianusa!). Na obu końcach torowiska staną słupy trakcyjne (widać już gniazda pod te słupy), oczywiście połączone siecią napowietrzną:

,

Oto wózki i silniki do nich:

, ,

Silniki i resory:

,

Jednocześnie powstaje sam kadłub (czy jak to tam nazwać) lokomotywy. Ściany czołowe od środka:



Kadłub:

, , ,

A oto przymiarka do toru (jeszcze bez wózków):



Ciąg dalszy nastąpi…

--

Post zmieniony (30-09-12 20:00)

 
14-08-11 19:05  Odp: [Relacja] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Budowałem ten model :-) galeria jest na konradusie. Z tego co pamiętam to wszystko pasowało. Jeśli jeszcze nie macie słupów trakcyjnych, to są tu: http://blog.mariomodelario.eu/index.php/2011/05/slup-trakcyjny-sieci-skompensowanej-w-skali-145/
Powodzenia w budowie!

--


 
14-08-11 19:24  Odp: [Relacja] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Mario: Andrzej już ma wydruk słupów. Ale z pewnością chętnie przejrzy Twoją relację.

 
28-08-11 18:25  Odp: [Relacja] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Druga relacja z budowy. Tym razem ustępuję przy klawiaturze Andrzejowi Wrzoskowi. Niech sam tłumaczy co i po co robi ;-)

***

Dwie pierwsze fotki to prawie ukończone wózki lokomotywy. Czarny kolor całości sprawia,że fotka jest mało czytelna , ale zawsze coś widać…. Pozostaje mi najpierw zamontowanie osi z kołami i silnikami napędzającymi lokomotywkę. Wcześniej dokończę same malowanie kół –ich obręczy używając odpowiedniego metalizera. Zastanawiam się nad pomalowaniem zewnętrznych powierzchni obręczy na biało. Na dostępnych fotografiach oryginalnej EL.204 tego w ogóle nie ma. Po spasowaniu osi czeka mnie wklejenie maźnic.

,

Fotka numer trzy to właśnie gotowe cztery zestawy kołowe. Obrzeża czekają na końcowe doszlifowanie papierem 600 i pomalowanie metalizerem.



Fotki pięć i sześć to przygotowane elementy do układu hamulcowego .W sumie trzeba zrobić osiem zestawów, razem daje to prawie 120 drobnych elementów. Szczęki hamulców jeszcze nie pomalowane, czeka mnie dalsze wiercenie otworków w belkach mocujących szczęki.Na razie uporałem się z czterema , zostało jeszcze 12 sztuk do nawiercenia. Te belki są tylko częściowo pomalowane, sprawdziłem jak trzyma się miedzi czarna farba Revella.

,

A na fotce numer sześć mamy początek pantografów. To taki przerywnik przy wózkach….. jak części pomalowane schną, lub jak już mam dość tej dłubaniny robię cos większego…



--

 
21-06-12 13:27  Odp: [Relacja] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
Tomek 

 - 2

Piękne! Pozdrawiam!

 
22-06-12 07:48  Odp: [Relacja] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

bardzo ładna lokomotywa
Pozdrawiam Antek

 
27-06-12 17:30  Odp: [Relacja] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O joj !!!! Moją lokomotywkę przypomniano... Prawie jest już ukończona, tylko,że prawie robi różnicę .. Jeszcze w tym tygodniu Andrzej ( Akra ) puści aktualne fotki tego,co jest już zrobione. Zająłem się budową modelu Betty , teraz jak tylko znajdzie się wolny czas wezmę się za dokończenie lokomotywy i makiety. W planach mam tez i wagon osobowy do kompletu. Ale o tym później. Dzięki za dobre oceny, ale jeszcze sporo pracy do końca makiety...

 
30-09-12 19:58  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

THEO znienacka skończył model (znacka to byłoby już nie to). Oto fotki. Podsumowanie budowy modelu THEO doda już przy okazji osobiście.

, , ,
, , ,
, , ,
, , ,

--

 
01-10-12 08:42  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nawet tak tłusto pomalowany wygląda ładnie ,malowanie przypomina klimat minionej epoki ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-10-12 10:29  Odp: [Relacja/Galeria] Polska lokomotywa elektryczna z 1937 roku - Quest
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

marku, bezlitosne makro pokazuje wyraźnie to, co gołym okiem trudno wypatrzeć :-) Ale poczekajmy na opis THEO.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024