FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-01-15 15:14  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rozpocząłem wnętrze kabiny.
Jak zwykle, stwierdziłem, że wręgi mi w sklejaniu nie przeszkadzają, więc będę używał co najwyżej niektórych. Postanowiłem nie malować całego wnętrza, tylko dodać parę elementów od siebie.

Najważniejsza rzecz, to zmiana kolejności wykonywania elementów w stosunku do proponowanej w opracowaniu. Aby mieć pewność, że wszystkie elementy wewnętrzne i zewnętrzne pasowały do siebie (szczególnie w okolicach oszklenia) najpierw wkleiłem elementy ścianek wewnętrznych kabiny i oszklenie tylnej części kadłuba wraz z jedną wręgą trzymająca poprawny profil kadłuba:



Następna na tapetę trafiła tablica przyrządów. Imitacje śrub i krawędzie tarcz przyrządów są lekko przetłoczone. Dodałem wszelkiego rodzaju przełączniki, pokrętła, tabliczki.
Do zrobienia tabliczek, podstaw pokręteł itp. użyłem aluminiowej folii pomalowanej w kolorach czerwonym i czarnym. Jest to aluminium z osłon szyjek butelek od wina. Jest dość grube i ładnie się wycina. Dodatkowo idealnie nadaje się na zgrubienia przewodów (już barwione), tabliczki znamionowe (można igłą zdrapać farbę i będą srebrne napisy na kolorowym tle). Uchwyty pokręteł zrobione są ze zgniecionych kawałków miedzianego drutu.



Kolejnym elementem była górna wręga z podstawą radiostacji i samą radiostacją. Wyciąłem boczne otwory w desce i dorobiłem widoczny kawałek zbiornika paliwa. Troszkę uplastyczniłem radiostację:



Udało mi się też wykonać drążek sterowy i fotel pilota. O podstaw zrobiłem pasy na fotelu pilota i elementy mechanizmu regulacji fotela.



I na koniec zdjęcia wklejonych podzespołów montowanych na górnej wrędze:



Teraz czas na panele boczne kabiny.

--

Post zmieniony (01-01-15 15:24)

 
01-01-15 16:26  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tablica i fotel miodzio, ale drążek pilota na rękojeści mogłeś owinąć cieńszym drucikiem.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
01-01-15 18:11  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam pytanie, czy w Mustangach stosowano taki wolanty jak Spifire?
Bo jak przeglądałem zdjęcia to nigdzie takiego nie widziałem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-01-15 18:52  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W użytkowanych przez Anglików tak. To jedna z kilku drobnych adaptacji. Anglicy w Mustangach zmienili też m.in. owiewkę na Malcolm Hooda (używaną później również przez Amerykanów w Europie).

--

Post zmieniony (01-01-15 18:53)

 
03-01-15 21:02  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Prawy panel kabiny gotowy. Elementy składowe i całość po przyklejeniu na miejsce.



Troszkę dorobionych elementów. Przełączniki, pokrętła, kabelki.
Niewiele, jak na cały dzień roboty…

--

Post zmieniony (04-01-15 09:36)

 
03-01-15 22:31  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
bugi 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja tego nie ogarniam!!!Po oglądaniu takich relacji boję się łapać za skalpel.

 
04-01-15 13:05  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Mariusz jak zwykle Twoje prace wychodzą po za wszelkie standardy. Po prostu klasa w swojej klasie.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
04-01-15 13:13  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z wielką przyjemnością oglądam każdą aktualizację w Twojej relacji (każdej zresztą). Precyzja wykonania i detalizacja są na najwyższym poziomie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-01-15 13:50  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
Petik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba nie jeden tutaj chciałby tak precyzyjnie wykonywać modele jak QŃ. Chyle czoło, te wszystkie detale, mikroskopijne elementy. Orgazm dla oczu :)

 
04-01-15 16:48  Odp: [Relacja] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Lewy panel kabiny pilota.
Na początek najważniejszy i najtrudniejszy jego element. Dodałem trochę drutów, cięgieł:


A tu już skończony lewy panel i zamontowane pedały:



I na koniec kilka rzutów na skończone wnętrze kabiny:


--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024