FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-08-11 14:44  [R/G] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Parę dni temu wpadł był mi w łapy model takiego czegoś:


Jest to duński pancernik obrony wybrzeża (klasyfikowany też jako pływająca bateria albo monitor) Skjold, wprowadzony do służby w roku 1896.
Tutaj jest jego historia i podstawowe dane biograficzne.

Maleństwo tak szkaradne i tak piękne, że nie mogłam mu dać długo gnić w Waiting Roomie. Niemal od razu trafiło pod nóż.
Budowy dzień pierwszy:


Dzień drugi:


Dzień trzeci:


Robię go klasycznie, w marszu, na podstawie jedynego sensownego zdjęcia, które udało mi się wyguglać.
Najśmieszniejszy jest na nim maszt, niemal tak wysoki jak długi jest cały okręt.

--

Post zmieniony (23-08-11 08:18)

 
11-08-11 15:48  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Tobie to strach model pokazać :-) zaraz lepisz :-)
Pzdr

 
11-08-11 15:54  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Oj, święta prawda!
Cały czas nóż pod ręką i zaraz gotowa rżnąć!!!
Andrzej

 
11-08-11 16:50  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Czy to ma być twoja Potwora ? Nie znasz się - ten jest piękny.
Inaczej, ale piękny. :D
Nie napisałaś skąd go masz.. Gdzie ty go wypatrzyłaś ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
11-08-11 17:56  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Czy Ty wogóle śpisz, jesz itp itd ? :) A tak poważnie to oprócz podziwiania wykonania modeli podziwiiam też tempo ich wykonania, które wcale nie wpływa na obnizenie jakości wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-08-11 18:19  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajniutki :)
Zasiadam do oglądania.

--
Pozdrawiam Edek.

 
11-08-11 18:56  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A pokład będziesz przemalowywać, bo ten taki jakiś dziwny?
--

Post zmieniony (11-08-11 18:57)

 
11-08-11 20:52  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jakie to wydawnictwo?

--
MiSza

 
12-08-11 08:02  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

piotter - tak, to zaiste moja Potwora. Piękna inaczej.
Borowy - dziękuję, śpię i ję ;) Sypiam ok. 7 godzin/dobę, jadam w miarę regularnie, pracuję 8 godzin na etacie, mam 6 kotów, psa i samochód. Mam sporo czasu, bo nie mam rodziny.
fiemat - będę przemalowywać, im bardziej na ten pokład patrzę, tym bardziej mi się nie podoba. Moja drukarka daje "ciężkie", połyskliwe, płaskie wydruki, trzeba to jakoś cywilizować malowaniem.

Natomiast co to za wydawnictwo i skąd Potworę mam, na razie nie powiem. Napiszę wszystko, jak skończę relację. Obiecałam.

Wczoraj i dzisiaj powstało kolejne kilka chałupek na Skjoldzie, rury parowe komina (jeszcze nie umocowane ostatecznie), trapy, jakieś kawałki relingu.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-08-11 09:07  Odp: [R] The Floating Iron: duński pancernik Skjold z 1896, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Jak mam jednego psa, jedno kocisko, dwa róliki, żółwia i karasie w oczku, węża, samochód, pracuję na ogół 8 godzin, sypiam 6 godzin, jem i piję piwko (dla zdrowotności oczywiście), ale mam żonę i cókę i w tych ostatnich dwóch istotach tkwi chyba mój problem z czasem do modelarstwa :) :).

--

Post zmieniony (12-08-11 09:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024