FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-09-11 13:02  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ładnie, no bardzo ładnie. W życiu bym tak ładnie nie zrobiła.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-09-11 13:37  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Te brezenty na odrutowaniu nieco za ”grubo szyte” (pewnie z chusteczki). Spróbuj z torebki po herbacie, wydaje mi się, że będzie lepiej.

Aparaty torpedowe wyszły przednio.
Czekamy na… relingi ;))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-09-11 13:37  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A nie myślałeś o siatce w tych sterujących ustrojstwach ?
Pierwsze próby mam za sobą i nawet to obiecujące.
Nawet podklejona papierem i pomalowana powinna lepiej wyglądać niż "goły" karton.
Chyba że będziesz model malował "wybiórczo". ;)

A poza tym : ładne, ładne....

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
23-09-11 21:54  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Uf ! nareszcie fajrant.
viltianus - wodę lejesz :) :) Cały czas robisz lepsze !
Atr - w niedzielę spróbuję zerwać ten ,,chusteczkowy" brezent i zrobić jak radzisz z terebki po herbacie.
piotter - o jakiej siatce piszesz, może podpowiesz, będę wdzięczny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-09-11 22:19  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

O herbacianej siateczce mówię, właśnie herbacianej ! :)
Bardzo ładne drobne oczka, ciężko się maluje. Mnie największą trudność sprawia jej czyste i ładne klejenie/naklejenie.
Metoda pozyskania siateczki zaczerpnięta bezczelnie z tej relacji.
Podklejona na ciemny papier, brzegi oklejone paskami papieru.

"Taką mam koncepcję" - żeby zacytować klasyka. ;)

--

Post zmieniony (23-09-11 22:23)

 
26-09-11 08:28  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Potwierdzam - herbaciana siateczka jest the best. Genialnie robi się z niej np. drobne czaszunie radarów w 1/400.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-09-11 16:12  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Herbatka została dzisiaj zakupiona. Dzięki za rady. Niestety plany stoczniowe na niedzielę nie zostały wykonane bo byłem wykończony po festynie (nie mylić z kacem) i dopiero dzisiaj coś przy modelach porobię.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-09-11 14:37  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początki robienia relingów. Szału nie ma, ale zastosowanie cieńszych drucików już zmieniło wygląd relingów. Tempo ich wykonania iście żółwie, ale staram się je wykonać jak najlepiej na dzień dzisiejszy potrafię. Założyłem też siatkę na osłony mechanizmów steru. Dzięki waszym radom wyglądają o niebo lepiej. Teraz obiadek i ciąg dalszy relingów.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-09-11 08:27  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tak się gapię i tak się zastanawiam, czy drucik na poprzeczki relingów nie mógłby być jeszcze cieńszy.
Chociaż może jak go pomalujesz na ciemno, to się optycznie "odchudzi".
Hm, hm.
Fajnie wygląda siatka na sterach.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-09-11 08:49  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jak pisze Pani Viltianus, rzeczywiście poręcze wyglądają zbyt „grubo”. Wydaje mi się, że zastosowałeś do ich wykonania grubość druta taką jak na słupki (czyli 0,3mm) ale może się mylę.
Jak Ci pisałem, poręcze lepiej wykonać z drutu mosiężnego 0,2mm.
Ponadto uważam, że reling jest za wysoki w stosunku do całego modelu, czy odnosiłeś się do szablonów wycinanki, a przede wszystkim do dokumentacji archiwalnej?? (proporcje).

Generalne, relingi są OK, ale powinieneś zwracać uwagę na pionowe ustawienie słupków oglądając je po przekątnych z różnych stron i nie „naprężać” ich podczas układania poręczy (kilka z nich jest pochylonych).
Powodzenia.

PS. Siatkę z herbaty najlepiej jest „malować” prawie suchym tamponem, nieco zwilżonym farbą (rozcieńczony humbrol), podkładając pod siatką, podczas takiego „malowania”, listek papieru lub chusteczki, która wchłonie nadmiar farby. Te wyżej opisane kombinacje pozwolą uniknąć zatykania nawet małych oczek siatki. Mnie się to udało.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024