FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-08-11 17:12  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Klejem BCG. Posmarowałem cieńką warstwą pasek, dosłownie po chwili drugą warstwą, ale dałem dość dużo kleju, tak że po nałożeniu paska miałem dość czasu żeby nim ,,manewrować" na burcie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-11 09:16  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Borowy, zerknij na to zdjęcie:

To, co widać, IMO wygląda na jajowate.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-08-11 15:32  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Faktycznie jajowate. Skąd masz Kasiu takie świetne zdjęcia? Oczywiście jeśli to nie tajemnica. Szukałem po necie, ale chyba nie na tych stronach co powinienem, a przecież im więcej zdjęć tym więcej można ewentualnie w modelu poprawić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-11 15:38  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A zerknij tutaj .
Mnóstwo pożytecznych rzeczy, w tym coś o Kasatkach też.
Bardzo dobre forum rosyjskojęzyczne jest z kolei tutaj . Tyle że w wyszukiwarce pytania musisz wpisywać cyrylicą.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-08-11 16:05  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzięki. Wieczorem wezmę się za studiowanie tych stron.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-08-11 09:44  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Posiedziałem w nocy w necie i dzięki stronom podesłanym mi przez viltianus znalazłem kilka ciekawych zdjęć Kita, Bezszumnego i im podobnych. Napewno wykorzystam je w dalszej budowie. Na początek jeśli mnie wzrok nie myli to czy na zdjęciu pomiędzy pierwszym a drugim bulajem jest kluza kotwiczna w wychodzacym z niej łańcuchem ? Bo zastanawiałem się od początku sklejania tych modeli gdzie powinny być łańcuchy kotwiczne.


--

Post zmieniony (20-08-11 14:14)

 
20-08-11 23:22  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hmm.. Dyskusyjne to. :)
"Coś" tam jest niewątpliwie.
Myślę jednak że rolę kluz pełnią otwory w tych prostokątnych elementach na rufie i na dziobie. Otwór którym łańcuch znika w kadłubie jest chyba tuż za nimi ale to już luźne przypuszczenie.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
30-08-11 11:42  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Kadłuby już prawie gotowe. Jeszcze kosmetyka malowania i mocuję pokłady oraz śruby.

Dzisiaj i ja pochwalę się moimi stoczniowcami. Na początek Klemens (przybłąkał się trzy lata temu). Tylko z wyglądu przypomina kota, a tak naprawdę jest to Predator po operacji plastycznej :). 6 kg żywiołu i postrachu dla obcych zwierząt na jego terenie. Nawet berneńczyk sąsiadów boi się przekroczyć bramę mojego podwórka bo już kilka razy miał Klemensa na głowie.

Jego przyjaciółka (czasami poduszka) czarna terrierka, czyli Teri.

I na koniec odpoczynek po ciężkiej pracy z ,,jadłodawcą".

I kumplami.

Mam nadzieję, że nie przynudziłem ze zwierzakami, ale czasem taka mała odskocznia od tematu wg mnie się przydaje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-08-11 12:09  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Klemensa stanowczo należy szanować. Nie tam, żeby zaraz się bać, ale z dużym szacunkiem.
Taki to psi los, że zazwyczaj te większe robią za poduszki dla tych mniejszych.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-08-11 12:45  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładni budowniczowie,ale chyba kogoś pominąłeś ,pomagają uzyskać tak dobre efekty,zdjęcia trochę przyciemne,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024