FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-08-11 02:12  [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Witam.

Chciałem dziś zaprezentować model zaprojektowany przez naszego kolego z forum Krystiana a sklejony testowo przeze mnie.
Jest to prototyp polskiego samolotu PWS-3. Więcej o samolocie można poczytać tu

Co do samego projektu, jest bardzo dobrze opracowany, wszytsko pasuje jak należy. Bryła kadłuba jest dość specyficzna i miałem spore obawy co do sklejalności, ale jak się poźniej okazało niepotrzebnie.
Zanim przejdziemy do galerii w której nie wszytko widać, kilka zdjęć z budowy modelu
Na poczatek wnetrze kabiny pilota wraz z łożem silnika (elementy te są do sklejenia w wersji papierowej i są także szablony z drutu)


Następnie zająłem się kadłubem oraz ogonem


Silnik



Potem skrzydełka, skrzydło, zastrzały, oszklenie w obu kabinach oraz podwozie:



Są też dwustu litrowe beczki na paliwo lotnicze :p



Galeria:)





Na koniec poprosiłem jednego z sławnych pilotów, żeby zobaczył czy się dobrze lata



P.S.
Powiedział, że się lata bardzo dobrze ;)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
06-08-11 07:51  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
tyg   

Super temat! Model prezentuje się świetnie, gratuluję!
Pozdrawiam
tyg

 
06-08-11 08:03  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Całkiem fajnie wygląda i nawet to zbyt "nowoczesne" śmigiełko nie razi. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-08-11 08:07  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Sympatico Pokrako. ;)
Śmigło to samoróbka ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
06-08-11 08:19  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Wreszcie ktoś zaczął projektować modele porządnych samolotów;-)
Gdzie i kiedy będzie wydany?

--
pozdrawiam
Piotr


 
06-08-11 10:18  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Śmigiełko to oczywiście samoróbka. Ostoja mi przysłał od swoich RWD, trochę kształtem się różnią od oryginału, ale wielkość się zgadza:)

Ja mam nadzieję, że będzie wydany, szkoda by było takiego projektu

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
06-08-11 11:56  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zacne, zacne... ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-08-11 20:45  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Moje gratulacje! Samolot z ulubionej wytwórni!
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
06-08-11 20:50  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeszcze jedna uwaga: model ma konstrukcję jak rzeczywisty samolot (chodzi o "belkową" konstrukcję kadłuba, sposób montowania foteli, silnika etc). Zgadzam się: "zacny samolocik".
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
06-08-11 22:10  Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Jestem pełen podziwu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek Autora opracowania. Z niecierpliwością będę oczekiwał wydania modelu.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024