FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-08-11 00:52  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Obecny stan prac nad wózkami zawieszenia. Jak widać brakuje tylko zespołu podtrzymującego gąsienice - rolki oraz stalowej prowadnicy (jeśli tak to można nazwać ).



Same wózki udało się tak zaprojektować (oraz skleić ), że można wykonać je jako pracujące - może to się przydać osobom, które będą chciały wykonać na przykład dioramę z czołgiem.
Tak mniej więcej wygląda "pracujący" wózek:



Post zmieniony (07-12-17 22:30)

 
01-08-11 08:20  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Messer, pracujące wózki - genialne. Diorama z kamienistym i nierównym terenem wyszłaby rewelacyjnie, aż mam ochotę na taki modelik - ach gdybym był młodszy. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-08-11 09:13  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Genialne! Jesteś wielki! Jak tylko wydasz model, to biorę go na warsztat :)

--
Pozdrawiam!

 
05-08-11 00:52  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wózki zawieszenia gotowe. Na zdjęciach same oraz przyklejone już do kadłuba. Teraz mnie czeka zabawa z gąsienicami.



Post zmieniony (07-12-17 22:32)

 
25-08-11 18:54  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ogniwa gąsienic prawie skończone - muszę jeszcze "tylko" dokleić te 400 elementów widocznych z lewej strony zdjęcia, a potem całość pomalować.



W międzyczasie kadłub czołgu otrzymał trochę wyposażenia:



Post zmieniony (07-12-17 22:40)

 
07-09-11 00:40  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Sherman otrzymał już wszystkie elementy, które należało zamocować do kadłuba. Do końca budowy pozostało mi skleić łączniki ogniw gąsienic - co niestety zajmie trochę czasu.



Post zmieniony (07-12-17 22:42)

 
07-09-11 01:16  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny model:-)
Czy ten jasny kolor taki będzie finalnie?;-) Prawidłowy, czy nie, wygląda paskudnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-09-11 08:26  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W druku powinien wyjść taki jak w wydanym na początku roku Chevrolecie C15, czyli ciemniejszy. Użyłem dokładnie tych samych składowych CMYK. A to na zdjęciu jest niestety wydruk z plujki więc kolory wychodzą takie sobie.

EDIT:
Dorzucam porównanie kolorów z plujki, z kolorami jakie powinny wyjść w drukarni:



Post zmieniony (07-12-17 22:43)

 
07-09-11 14:53  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Piękny model się szykuje,gratulacje. Czy przewidujesz jakieś inne pojazdy na bazie podwozia Shermana? A z plujką mam taki sam problem- kolory całkowicie inne niż powinny być.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
07-09-11 16:01  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeśli chodzi o "plujki" to na starym hp845c udawało mi się tak ją skalibrować, że uzyskiwałem praktycznie takie kolory jakie chciałem. Teraz mam Canona Pixma 3600 i niestety wychodzi tak jak widać na zdjęciach.
Natomiast w kwestii kolejnych Szermanopodobnych to napewno na jednym się nie skończy, ale o tym za jakiś czas.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024