FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-07-11 18:33  [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich, dawno mnie nie było co nie oznacza ,że zrezygnowałem czy wręcz porzuciłem klejenie. Po prostu praca, obowiązki , no i niemoc twórcza, skutecznie mnie spowalniały w budowie tego modelu. Prezentowany model jest projektu Stasia Śliwińskiego . Model który kiedyś zająłby mi niecałe dwa miesiące robiłem z dużymi przerwami praktycznie przez 5 miesięcy. Myślę jednak ,że na dobre mi i modelowi to wyszło bo sam siebie zadziwię , ale nie mogę powiedzieć nic negatywnego na temat swojej pracy. Myślę ,że ten model mi wyszedł tak jakbym tego chciał. Jak widać zrobiłem też koła szprychowe tylko tym razem zastosowałem inny sposób ich budowy. Jest to propozycja Stasia.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=2766.msg79470;topicseen#new
Trochę pracochłonna , ale przy trzeciej próbie już mi o wiele lepiej wychodziło niż na początku czyli do opanowania :) Jednak jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to właśnie do tych kółek które nigdy ,aż tak idealnie mi nie wyjdą.
Co do samego modelu i projektu uwag brak. Wszystko idealnie pasuje. Tylko przy stelażu podwozia musiałem docinać co nieco ale dobrze ,że było trochę za dużo, a nie za mało. Stasiu brawo za projekt.
Jak zwykle zdjęcia są takie sobie .Wybaczcie ,ale innych nie potrafię robić. Oto galeria:




Chcę uprzedzić pytania co następne. Nie wiem ,teraz mam urlop i muszę trochę odpocząć. Myślałem nad jakimś okrętem , ale to tylko moje przemyślenia. Relacji w moim wykonaniu też raczej już nie będzie bo jej prowadzenie generuje podwójnie brak czasu na pisanie i zdjęcia nie wspominając o samym klejeniu.Takie życie.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
25-07-11 19:15  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chyba Partyzant ukrywałeś się po lasach, bo dawno Cię nie było.
Modelik fajny chociaż kilka drobnych minusików można się dopatrzyć.
Ogólnie super.
Używałeś laserowych żeber płatów czy sam wycinałeś szparki pod dźwigar ?

--


 
25-07-11 20:25  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Hej Raduss, klejąc szmatopłaty Stasia Śliwińskiego trzeba używać laserków szczególnie do płatów bo wyciąć te wszystkie żeberka to masakra:).Chociaż ostatnie wydanie szmatopłata projektu Stasia, Albatros II B ma już inną budowę, bardziej przyjazną modelarzowi:).
Dzięki za miłą ocenę.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
25-07-11 20:50  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A ja myślałem, że już nikt nie klei szmatopłatów;-) Bardzo ładny Balilla:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-07-11 22:51  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja mam pytanie dotyczyące chłodnicy silnika: w twoim modelu jest tak, jak powinno być, czyli mosiężna blacha obudowy jest na zewnątrz a kratka chłodnicy w środku. Autor modelu zaprojektował to odwrotnie, czyli kratka naklejana jest na obudowę. Czy to ja źle zrozumiałem instrukcję, czy Ty wykzałeś się "czujnością rewolucyjną" i poprawiłeś błąd opracowania ?
Modelik wyszedł bardzo sympatyczynie, kółka rewelacyjne.

Pozdrawiam,

Tomek

 
26-07-11 09:59  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Miło zobaczyć fajną Balillę.
Jedno co bym poprawił jeszcze teraz to wykrzyżowanie podwozia. Poza tym czegoś bym się tam jeszcze czepił z zawiści że mi takie ładne naciągi nie wychodzą. ;)
Kółka bardzo ładne - muszę sam sprawdzić tę metodę.


PiotrD - Jak to nikt nie klei szmatopłatów ?
U mnie ten model leży na rosnącej kupce "w pierwszej kolejności poza kolejnością" . :D

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-07-11 11:16  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Uuuu Tede zaskakujące pytanie bo tak naprawdę nigdy nie porównuję projektu modelu do prawdziwych obiektów lub dokumentacji. Zdjęć lub planów danego obiektu szukam tylko wtedy gdy w opisie lub na rysunkach modelu czegoś nie ma i nie wiem jak mam to dokleić. Po twoim pytaniu przypomniałem sobie ,że gdzieś mam zdjęcia odrestaurowanej Balilli i wychodzi mi na to ,że projektant nie popełnił żadnego błędu i prawidłowo nakazuje nakleić część imitującą chłodnicę na obudowę. Ja w zasadzie budując coś staram się czasami uplastycznić pewne elementy, aby lepiej wyglądały. Ta chłodnica jest tego przykładem inaczej jej nie mogłem dokleić. Może rozmijam się z historią ,ale tak lepiej ten element wygląda:).



Piotter wykrzyżowanie podwozia?.
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
26-07-11 11:22  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Brakuje naciągów ( linek ) w podwoziu.
Dodałbym je na twoim miejscu bo model zyska niewielkim nakładem pracy.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-07-11 11:31  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ooo cholercia, faktycznie zapomniałem o nich:) . Dorobimy dzisiaj.
Dzięki za zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
26-07-11 12:39  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla z Orlika
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Piękna maszyna!!! Gratuluję efektu - naprawdę znakomity.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024