FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
20-04-12 20:37  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam :D
no po prostu rewelacja, aż nie wiem co jeszcze napisać O.o

takie pytanko mam: czy model będzie gdzieś wydany?? jeśli tak to od razu zamawiam :D

 
20-04-12 21:37  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Myślę, że będzie wydany:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
21-04-12 07:33  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

A ja mam pytanie czy w czasie tegorocznego WSMK będzie można nim oczy pocieszyć. Innymi słowy czy będzie prezentowany jako projekt w budowie?
Mario wyśrubowałeś sobie poprzeczkę tym modelem. Szacun.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
21-04-12 09:13  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Mam taką nadzieję, że na WSMK model będzie gotowy:). Cóż czas pokaże:)

Pozdrawiam Mariusz

 
19-05-12 13:00  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Znowu trochę wody w Odrze upłynęło od ostatniej odsłony, więc czas na mały odświeżenie relacji z budowy tego pojazdu:)

Model jest już prawie gotowy i nawet zacząłem go nieśmiało malować. Na pierwszy ogień poszedł przedział bojowy. Oczywiście z wcześniejszych odsłon wiadomo, że przedział silnikowy, kierowcy i radiotelegrafisty jest już pomalowany „na gotowo”




Dużo czasu zajmują oczywiście drobiazgi jak np.: włazy na baszcie klocek pod lewar, lampy itp.




Do końca pozostało do zrobienia liny holownicze, lewar młotek na burcie, 30 szt. amunicji oraz oczywiście gąsienice.
Z tym wiąże się pewna niespodzianka. Otóż dzięki uprzejmości wydawnictwa GPM otrzymałem wycięte laserem gąsienice mojego projektu. Jak opisywałem wcześniej zamierzam zaproponować wykonanie ich w niżej pokazany sposób. Czyli na cienkim pasku papieru wyklejać warstwowo ogniwa. Ogniwa wykonane w ten sposób łatwo układają się na kołach. Wygląda to wstępnie tak:




Jestem ciekawy waszych opinii, jak Wam się podoba pomysł i czy w ogóle się przyjmie.

Cały czas mam nadzieję, że zdążę z tym projektem do WSMK 2012:)

O kurczątko zapomniałbym o kilku zdjęciach całości;)






C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

Post zmieniony (19-05-12 13:34)

 
19-05-12 14:23  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Mariuszu nie ważne jaki będzie stan prac na WSMK to trzeba obejrzeć na żywo oczywiście najpierw klapnąć na 4 litery by matki gleby nie ucałować z wrażenia. Co do gąsek w końcu zaspokoiłeś moją ciekawość jak to będzie wyglądać po złożeniu w całość. Efekt kapitalny. Moim zdaniem to znakomita alternatywa dla laserowych gąsek z ogniw. Nakład pracy większy ale efekt piękniejszy czyli im więcej wysiłku tym finał znakomitszy. Ładnie będą pracować. Ciekawe czy wydawca zdecyduje się na wypuszczenie gąsienic w takiej opcji - extra. Połowa pracy mniej bo wszystko już wycięte tylko spokojnie składać a powtarzalność elementów maszynowa.
Pozdrawiam i do zobaczenia w czerwcu.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
19-05-12 14:38  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
Tarsus Valorum 

 

Witam wszystkich.
Jest to jeden z najładniejszych modeli jakie miałem okazje zobaczyć na stronach tego forum. Gratuluje precyzji, talentu i wytrwałości. Już nie mogę się doczekać kiedy będzie pomalowany.

Popieram to co napisał Krystian, gąsienice wyglądają genialnie ! Nie pozostaje nic innego jak czekać na wydanie tej perełki :)

Pozdrawiam
Tarsus


Edit:
Broń ręczna to odlewy jakieś czy karton ?

Post zmieniony (19-05-12 14:41)

 
19-05-12 14:55  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Surówka wygląda super. Mam nadzieję że weźmiecie pod uwagę modelarzy klejących w standardzie i projekt otrzyma jakiś fajny kamuflaż (ten z pierwszego postu, wiernie odtworzony prezentowałby się świetnie) :D

Pozdrawiam

--

 
10-06-12 09:12  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Model otrzymał kamuflaż. Wymaga on trochę poprawek, ale nie wytrzymałem żeby go pokazać;))
Niestety nie uwieczniłem etapów malowania, ale kto był na WSMK 2012 to mógł go zobaczyć pomalowanego kolorem bazowym.

Wstępnie wygląda to tak:



Muszę jeszcze gdzieniegdzie poprawić „plamy” i pomalować wewnętrzne powierzchnie włazów oraz dodać wszelkiego rodzaju oznaczenia i będę go mógł go trochę postarzyć i pobrudzić.
A to już historia na następny odcinek;). Poza tym międzyczasie powstają gąsienice oraz amunicja.

No to do następnego:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-06-12 09:17  Odp: [Relacja] SdKfz 184 Ferdynand - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Już wygląda świetnie!

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024