FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-08-11 19:32  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Poprawiłem koła (tylko, że mam coś z malowaniem modeli farbami, wychodzi mi to jakbym palcem to robił, później jeszcze poprawie co nieco):

Początki oszklenia (przyklejone na cyjanopan):


Znalazłem sposób na przyklejenie skrzydełów ;P - niezawodny cyjanopan, że też wcześniej na to nie wpadłem, co za ironia...

Zaczynam właśnie uzbrojenie. W sumie tylko to mi zostało do końca i dokończyć osłonę kabiny pilota. Detale na kadłubie dzisiaj skończyłem.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 06:54  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam w kolejnej odsłonie.
Dokończyłem osłonę kabiny pilota:

Taka owiewka to już granica moich możliwości dopóki nie nauczę się tłoczyć na gorąco czy jak to się tam mówi.
Dziobek:

Ten taki szpikulec jest z wykałaczki, bo z drutu i kawałku papiery jakoś kanciasto to wyglądało.

Raz wspomniałem, że zrobię we własnym zakresie "pokrowiec/osłonę" wlotu powietrza do silnika i podpory pod koła. Z podpór zrezygnowałem, ponieważ, jak one by były to i musiałaby być podstawka coby to nie latało wszędzie, ale z pokrowca nie zrezygnowałem i zrobiłem. Efekt poniżej:

Nie wiem co o tym sądzicie, ale dla mnie jest nawet fajne i jestem zadowolony :).

Jeszcze dwie belki podtrzymujące czy jak to tam w instrukcji pisze, ja tam wolę pisać pylony:


Jeszcze trochę i galeria ;-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 08:04  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Tomek 

 - 2

Z większej odległości pokrowiec wygląda fajnie, zaś z bliska troszkę jak z plasteliny, ale ogólnie może być! Podoba mi się Twoje dzieło! Pozdrawiam!

 
19-08-11 20:16  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miło się ogląda tą relację, imponuje poprawny język polski oraz świadomość, że model będzie skończony. Widać, że "tajemniczy gość" nie pomaga jak czasem bywa, więc kolega gra fair. Model nie jest doskonały ale ja w tym wieku kleiłem podobnie. Miejsce na działko prosi się o jakąś zawartość ( M61 Vulcan).
Pozdrawiam i kibicuję.

 
19-08-11 20:29  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Miskowski, w wycinance nie było opracowanego działka M61 Vulcan, ale zastanowię się nad jego wykonaniem.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 23:03  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, dobrze sobie radzisz,modele coraz ładniejsze, pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-08-11 01:10  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Marek1, dzięki :))

Skrzydła i stateczniki przyklejone. Stateczniki niestety nie trzymają się kąta. Wina to jest chyba mojego krzywego przyklejenia poszycia lub czegoś innego, ale stało się i tego nie odwrócę. Skrzydła przy połączeniu z kadłubem mają strasznie widocznie szczeliny. Nie wiem jak to zamaskować; farba raczej mało tu zdziała. Ma ktoś może pomysł na to?


Wszystkie pylony ukończone i przyklejone:

Pozostały rakiety i zapasowe zbiorniki paliwa...

...czyli ostatnie części jakie pozostały nie wliczając wręg do nich.

Jeden rodzaj rakiet jest z innymi kolorami, na poprzednim zdjęciu też to widać.

Ale to w końcu tylko szczegół mało zauważalny, chyba, że się patrzy na model z przodu to widać obie rakiety i... no i o :D

Wracając do działka M61 Vulcan, jednak go sobie odpuszczę, trochę szkoda, ale miejsce na nie jest zbyt małe, a poza tym w tym miejscu powinno być takie wyżłobienie w poszyciu, żeby całe działko się mieściło. Nie będę odrywał części, bo to tylko pogorszy sprawę, a wydłubywać poszycia nie chcę.
Po zakończeniu rakiet i zbiorników paliwa dam jeszcze retusz wykończeniowy. Nie wiem czemu, ale na zdjęciach widać białe miejsca, na żywca ich nie widać...

Na koniec dwie fotki ogółu.

(Ogół głównie poświęcony skrzydłom i pylonom, razem z dziobem, więc proszę się nie czepiać o brak "ogółu" tyłu samolotu ;-))
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
22-08-11 10:41  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Fiemat96
Pokrowiec i mnie na pierwszy rzut oka wydawał się z plasteliny.
Mam jednak nadzieje iż wiesz że w realu mają one kolor czerwony, tak samo pokrowce na ,, wydech".

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-08-11 19:51  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jorzik, też mi jakoś ten pokrowiec plastusieje w głowie. Może później wykombinuję jakiś inny sposób na zrobienie nowego, a póki co zostanie tak jak jest. Dobrze wiem, że są czerwone i na "wydech". Ale są również niebieskie i zielone:
Niebieski
Zielony
Czerwony
A bywają również i takie .
Na dysze też może zrobię pokrowiec, ale zobaczy się.

Teraz chcę poruszyć jeden temat, taki drobiazg, ale...
Czytałem na kilku stronach (na konradusie też) o odwróconej gwieździe na skrzydłach na modelach amerykańskich samolotów. I tu jest błąd, bo amerykanie tak widocznie robili/malowali. O F-16c pisali o tym, a czemu nie pisali np. o A10, że ma taki błąd??

Każdy samolot amerykański ma gwiazdę na lewym skrzydle na górze, a na prawym na dole.
F16:
http://news.xinhuanet.com/mil/2006-05/15/xinsrc_1720503151039609968331.jpg
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ac/f-16c-19990601-f-0073c-007.jpg
A10:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cf/A-10_Thunderbolt_II_In-flight-2.jpg
http://www.military-wallpaper.net/backgrounds/A-10/under-belly-view-of-the-A10.jpg
No i inne amerykańce takie jak np. F-22 Raptor ; F-15 Eagle ; F-18 Super Hornet czy F-14 Tomcat
Nie wiem kto to wymyślił z tą gwiazdą...
No... to tyle :-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
22-08-11 21:10  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Nie wiem dlaczego zasugerowałem sie tym iz budujesz F16 w polskich barwach,bo nasze maja tylko czerwone pokrowce.
Jako iz toamerykanska maszyna może byc i zielony.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024