FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-07-11 20:12  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A ja wiem czy się polepszyło moje klejenie. Tak jak mówi Chopin kleję jak umiem, a raczej jak nie umiem ;-)
Kadłub jest oklejony już poszyciem, ale nie wiem czy wyszło to aż tak dobrze jak wyobrażałem sobie. Musiałem przyciąć części nr 9L i 9P - te od razu za kokpitem, nie wiem czy zrozumujecie. A tak w ogóle to poszycie nr 13 - te ostatnie - wychodzi poza kadłub, ale to też wina opracowania. W relacji, którą podawał scorpions, autor relacji miał taki sam problem. Ale trudno i kleję dalej.
Zacząłem dyszę wylotową silnika i wlot powietrza do silnika. Dysza się super klei, a wlot już trochę gorzej, ale to dlatego, że wcześniej na odwrót przykleiłem części poszycia. Na szczęście się szybko zorientowałem i łatwo się odkleiło.
Dysza (nieskończona):

Wlot powietrza (też nieskończony):

Kadłub i kupka poszycia do niego:

Poszycie przy kokpicie trudno się sklejało, a i część nr 6 dała o znać. Nie przylega w jednym miejscu do wręgi, to jest również błąd opracowania.

Kończę dyszę i wlot powietrza i zabieram się za wyposażenie kabiny pilota, a potem usterzenie pionowe czyli dla niewiedzących (chociaż nie wiem czy ktoś taki tutaj jest ;-)) statecznik pionowy.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-07-11 22:26  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No kolego ewidentnie klejenie się polepszyło, i wycinanie i formowanie. Fajnie:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
15-07-11 10:14  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Powiem, tak jestem w szoku matamorfozą jaka zaszła w twoim klejeniu. Części nie wyglądają jak ciosane siekierką, brak, jak na razie, kantów wszechobecnych przy He-111. Zobaczymy jak Ci dalej będzie, szło.
Pozdrawiam

 
15-07-11 14:17  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cytat fiemat96 :

"W relacji, którą podawał scorpions, autor relacji miał taki sam problem"

Hehe , to jest moja relacja , której ja byłem autorem , tyle , że była ona na innym forum. Ponieważ też tego efa skleiłem , z takim czy innym wynikiem , podałem link jako ciekawostkę , bo może się przydać. Fakt jest faktem , też miałem za długi ostatni fragment poszycia , ale nic z nim nie zrobiłem , zostawiłem za długi. Działaj dalej.

 
15-07-11 14:37  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

fiemat96, powodzenia w dalszym klejeniu. Łatwiejszy etap budowy masz za sobą. Doszedłeś do momentu, w którym zacznie się "zabawa": skrzydła, stateczniki, podwozie, uzbrojenie.

Dziękuje Kolegom za uświadomienie co do metody cięcia skalpelem. Nie wpadłbym na ten sposób z "dzięcioleniem". O ile radziłem sobie już wcześniej podobną metodą w trudnych i ciasnych miejsca, to nie myślałem nigdy o zastosowaniu jej na szerszą skalę. Ale strasznie mozolne wydaje mi się wycinanie tą metodą dużych części. Jednak spróbuję. Może dojdę do wprawy i nie będzie tak źle. W końcu dobry rezultat wynagradza z nadwyżką poświęcony czas...

 
15-07-11 19:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Oj tam, gadacie... :-)
scorpions: To teraz będzie wygodniej pisać, ze to Twoja relacja, a nie, że "jakaś z innego forum: ;-P
Dysza i wlot powietrza skończone. Z wlotem trochę miałem problemów z dopasowaniem i wyszło jak wyszło. Dysza mi się strasznie podoba, tylko jeszcze muszę wyretuszować końcówki i będzie ok.

No i zacząłem wyposażenie kabiny pilota, tzn. zacząłem i skończyłem :D Nie było żadnych problemów, a najbardziej wymiata fotelik pilota.

...i z profilu:

No i przyszedł czas na wyczekiwane stateczniki, już nie mogę się doczekać skrzydeł. Nie wiem czemu, ale w samolotach najlepszy dla mnie moment to budowa skrzydeł. :-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
15-07-11 22:52  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

To co piszesz o poszczególnych częściach modelu, przypomina mi dokładnie to jak ja go kleiłem. Tez mi się podobała ta dysza i fotel. statecznik też był niczego sobie a skrzydła to już była bajka, podwozie i uzbrojenie dopełniły dzieła zniszczenia hehe, niestety mój tak ładnie nie wyglądał jak Twój.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
16-07-11 16:23  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

air_22: Jeszcze mi daleko do ładności, chociaż przyznaję, że mi się też podoba :-)
Stateczniki i pionowe i poziome skończone, a do tego skrzydełka, ale zamontowany jest tylko pionowy. Teraz się bawię z układem jezdnym. Niezła jazda z nim ;-) Jutro wrzucę coś jeszcze.

Wnęki podwozia głównego i przedniego (czy jakoś tam...):

Skrzydła małe, duże i hampulce aerodynamiczne ;-P:

Chyba se zrobię małą przerwę w klejeniu, bo noc klejenie i bez spania to chyba żem przesadził :-D
scorpions: Jeszcze tak wracając do Twojej relacji to tak się zafascynowałem samolotem i zdjęciami, że nawet nie spojrzałem na autora relacji ;-)
P.S. Statecznik pionowy na zdjęciach jest jeszcze bez pełnego retuszu.
Pzdr.

--

Post zmieniony (16-07-11 16:24)

 
16-07-11 20:32  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Spox ! :))

 
18-07-11 09:13  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No jednak się opóźniła aktualizacja, bo musiałem zająć się też sobą, a mianowicie porządnym snem, ale tak czy siak udało mi się skończyć układ jezdny :-D. Troszki nie wyszedł za ładny, ale to dlatego, że nie mam innego kleju tylko BCG, trudno było przykleić druty...
Od razu przepraszam za rozmazane niektóre zdjęcia.
c
Koła mi się nawet podobają tylko te nierówne maźnięcia farbą...
No i "taki jakby" rzut na całość:

Teraz mogę w spokoju przykleić skrzydełka i stateczniki :-), a po tym rzecz, której się najbardziej obawiałem czyli uzbrojenie .

A teraz mam jeszcze jedną małą prośbę, czy ktoś mógłby poszukać zdjęć ze zbliżeniami na podpory pod koła do samolotów, bo mam zamiar takie sobie zrobić we własnym zakresie i jeszcze taki jakby pokrowiec na wlot powietrza, takie cuś: http://myweb.tiscali.co.uk/pixalzone/F16/pages/F16C-Fair89-2016-4.htm te takie niebieskie :-P
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024