FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-11 17:59  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To byś wyjaśnił w tamtym poście że to cytat pochodzi z modelarni ze tak ktoś do ciebie powiedział. Jak byś zauważył nikt tutaj nie słyszał tego cytatu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-07-11 19:23  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
rysiu62   

Master Blaster staraj się pisać po POLSKU gdyż należy szanować naszą mowę OJCZYSTĄ.

 
12-07-11 20:09  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To jeden z lepiej opracowanych modeli z rodziny Małego Modelarza. A trochę MM skleiłem. Mnie wszystko pasowało idealnie. Szkielet bardzo dobry i solidny, Można sobie nieco ułatwić jego wykonanie... Autor modelu przewidział składanie poprzecznych wręg kadłuba z dwóch bliźniaczych wręg grubości 1 mm i sklejanie ich ze sobą. Ten sam efekt - a moim zdaniem również większą dokładność - można uzyskać biorąc tylko jedną z tych wręg i wykonując ją z tektury 2 mm zamiast 1 mm. Wtedy wycinamy tylko jedną grubą wręgę, a nie dwie cienkie przystające do siebie.

Post zmieniony (12-07-11 20:11)

 
12-07-11 21:21  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Stachooo to jest tektura 1mm, tylko że po wyszlifowaniu krawędzie są szersze i sprawia to takie wrażenie, że grubsze.
Scorpions relację tą już widziołem, ale dzięki ;-)
A co do poszycia nr 6 to nie będę drukował, ponieważ nie mam drukarki dobrej do takich rzeczy, a na mieście nie chcę drukować, bo nie mam funduszy :-P, a poza tym nie chce mi się spowalniać pracy z powodu jednej części. Zostanie tak jak jest.
Szkielet skleiłem już cały. Dorobiłem wnętrze kokpitu, a teraz będę się bawić, albo z podposzyciem (o ile coś mi z tego będzie wychodzić), a jak nie to nakleję zwykłe paski papieru na krawędzie wręg.
Pierwszy raz wyciąłem cały szkielet tylko skalpelem ;-), mam nadzieję, że wygląda przyzwoicie, jeszcze będę go szlifować.

A tutaj lubiane przez wszystkich poszycie nr 6 :-P

PAPA :-P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-07-11 21:56  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A jakiego skalpela używasz?
Ja próbowałem wycinać w modelach wręgi skalpelem, ale po paru elementach wysiadłem. Palce mnie tak bolały od ściskania skalpela, że nie dałem rady tak dalej i musiałem wkładać dużo siły w przesuwanie ostrza, przez co prowadzenie skalpela było mniej precyzyjne - wręcz niedokładne. Wróciłem do nożyczek. Tylko w trudniejszych miejscach, w których nie da się podejść nożyczkami, używam skalpela.

Ciąłem skalpelem Olfy. Ostry, że aż strach się go dotykać. Ale może coś źle robiłem, albo niewłaściwie posługuję się tym narzędziem. Może tekturę mam za twardą, ale ludzie tną wręgi grubości 2 mm skalpelem, to 1 mm powinny iść jak "masło".

 
12-07-11 22:07  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kocjano poszukaj w archiwum forum hasła "dzięciolenie" lub "na dzięcioła" ;-)
Twoja metoda cięcia skalpelem jest dobra do amputacji palców ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-07-11 22:11  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chopin napisał:

> poszukaj w archiwum forum hasła "dzięciolenie" lub "na dzięcioła" ;-)

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=84927&t=84927&filtr=3&page=1

pozdr,
k.

 
12-07-11 22:20  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

kocjano: Normalnym skalpelem olfy tnę. Nic trudnego. 1mm idzie po dwóch przeciągnięciach. Może miałeś tępe ostrze/a ;-P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
13-07-11 10:22  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uwielbiam fakt, że każdy model który rozpoczyna kolega fiemat96 budzi tyle emocji. Tych dobrych i tych złych. Ja chciałbym jednak zauważyć jedną bardzo istotną rzecz. Czy ktoś pochwalił go za rozwój warsztatu?? Wg mnie od pierwszej relacji założonej przez niego do dnia dzisiejszego jego umiejętności urosły naprawdę sporo. fiemat96 powodzenia w budowie i olej wszystko wiedzących. Niestety podobnie jak ja nie urodziłeś się z talentem do produkowania pierwszorzędnych redukcji, za to wszystko nadrabiasz chęcią klejenia, mozolną pracą i co najważniejsze nie zrażaj się głupimi komentarzami kolegów którzy całą swoja wiedzę nabyli w okresie 0 do 18 miesięcy razem z mlekiem mamy.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
13-07-11 20:57  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@nioł stróż wiesz ile razy zrobiłem sobie "zazu" wycinając metodą kocjano cześć z tektury? Ja nie uważam tego za zarozumialstwo tylko ironiczne podanie recepty na sukces ;-)

Co do modeli fiemat96 to nikt nie był na początku doskonały. Chop klei jak umi a jego zauważalną wad jest zbędny pospiech i jak na razie brak precyzji. Ja za prorokuje, że po 5, może 10 modelu zmieni podejście o 180 stopni, bo stwierdzi, że jednak lepiej jest iść na jakość a nie na ilość i czas. Ja potrzebowałem 10 lat. A bawię się już od min 20 ;-)

fiemat96 rób swoje, tak żeby sprawiało ci to frajdę, ale czasem warto posłuchać "starszych" ;-)

A teraz usuwam się w cień. A raczej sam staje się cieniem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024