FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-06-11 21:40  [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
Boro 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam

Oto galeria USS Helena z Domu Bumagi. Model kleiłem 760 dni. Do opracowania nie mam zastrzeżeń pod względem dopasowania, natomiast porażające różnice kolorów między arkuszami zmusiły mnie do malowania całego modelu. W moim przypadku był to pierwszy malowany model, co jest niestety bardzo wyraźnie widoczne. Muszę dopracowac technikę przygotowywania podłoża pod malowanie. Niestety jestem bardzo przeciętnie utalentowanym modelarzem bo posiadanie ponad dwudziestoletniej praktyki modelarskiej nie uchroniło mnie od popełniania szkolnych błędów, szczególnie w zakresie budowy kadłuba (krowie żebra), kształtowania sześcianów i obłości, wykonywania różnego rodzaju olinowania (dźwig na rufie !!). Chociaż posiadam bardziej udane modele w swojej kolekcji (nie były malowane ;)) to z Heleny jestem w sumie zadowolony, gdyż zastosowałem nowe dla mnie techniki. Oprócz wspomnianego wcześniej całościowego malowania wykonałem odlewy żywiczne pontonów gdyż uparłem się na wykonanie różnych lin widocznych na zdjęciach archiwalnych. Pontony są dalekie od doskonałości ale nabyte doświadcznie zaprocentuje z pewnością w kolejnych modelach. Pokusiłem się też o bardzo delikatne brudzenie burt. Rewelacji nie ma ale dostrzegłem potencjał w tej technice i na pewno na stałe zagości do mojego "repertuału".
W stosunku do oryginalnej wycinaki pokusiłem się o kilka udoskonaleń. Dzieki zdjęciom podesłanym przez Svena wykonałem imitację blach poszycia kadłuba. O ile sam układ blach jest możliwy do zaakceptowania, to nad jakością jego wykonania wole rozłożyć zasłonę milczenia. Trochę lepiej wyszły płyty pancerza ale tutaj nie jestem pewny co do prawidłowości ich umiejscowienia. Oprócz tego wykonałem różne detale widoczna na kadłubie (zaślepki iluminatorów, jakieś śruby, itp.) oraz dodałem trzeci wymiar do drzwi i świetlików i reflektorów. Model nie posiada jeszcze numerów burtowych i skali zanurzenia – czekam na kalkomanię od Precyzyjnego. Bandera jest w wersji roboczej gdyż gdzieś posiałem tą z wycinanki. Jeżeli wiec ktoś poległ przy modelu, a zostały mu oryginalne bandery, to chętnie odkupię. Model był budowany przy pomocy zestawu fototrawek, wliczając w to relingi. W tej chwili czekam na profesjonalną podstawkę i gablotę.
Zdjęcia nie są rewelacyjne ale to wina pogody – byłem zmuszony robić je w domu. Jeżeli aura dopisze to może zrobię lepsze zdjęcia w świetle naturalnym i bez zbyt dużej chyba kompresji.
Oceniając model miejcie proszę na uwadze, że nie jestem żadnym „pro”. Modele buduję tylko i wyłącznie dla przyjemności – kiedy coś mnie przerasta lub irytuję to odpuszczam. Wyżywam się natomiast w innych dziedzinach ;).

 
26-06-11 23:48  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model trudny , ładny i pracochłonny , mi się podoba,lepiej by się prezentował w lepszym świetle,teraz jest tak smutno,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-06-11 00:36  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezłe cudo!! Moje modelarskie marzenie, na razie odległe. Fajnie było pooglądać na fotkach. :)

--

 
27-06-11 08:17  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model pięknego okrętu. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-06-11 09:11  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Cieszy oko kolejny model okrętu spod bandery US Navy. Widać jak dużo pracy włożyłeś. Gratulacje. No i oczywiście zachęcam do budowy kolejnego USS-a.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-06-11 21:12  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
Boro 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam

Dziekuję za podnoszące na duchu wpisy. Dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć w świetle naturalnym. Brak kompresji w zdjęciach obnaża moje braki warsztatowe. Ale co tam - i tak mi się podoba i nie mogę się napatrzeć ;)



--

 
27-06-11 21:47  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Gratuluję - to w końcu duży model. I piękny :).
Nie zrobiłeś ani jednego zdjęcia " w całości " ? Powinieneś to nadrobić moim zdaniem .
Z czego zrobiłeś naciągi i linki ? Żyłka wędkarska ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-06-11 22:06  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jeśli masz braki to na pewno w fotografii :-)
Jak to mówią: makro to jest dobre do zdjęc owadów nie modeli :-)
Modelik się podoba, daj jakieś zdjęcie całości, bo tak kawałkami to ciężko patrzeć
Pzdr

 
27-06-11 23:17  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Pewnie wielu, łącznie ze mną chciało by mieć takie "braki warsztatowe", o których piszesz ;-)

Czysto i równo sklejony model, widać, że malowanie nie miało służyć jako zasłona dymna. Podział blach na burtach wygląda jak dla mnie realistycznie. Na zdjęciach, które wrzuciłeś z sesji dziennej widać cieniowanie, o którym pisałeś. Faktycznie, wygląda zachęcająco. Podoba mi się, że jest takie delikatne.
Dużo pracy włożyłeś w Helenkę i to widać :)

Z przyjemnością obejrzałbym, jak koledzy, zdjęcia modelu w całości. A w przyszłości można by się zastanowić, czy nie pomalowąć luf p-lotek na inny kolor niż całego okrętu. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że malowanie luf działek szybkostrzelnych nie było praktykowane.

--

 
28-06-11 00:01  Odp: [Galeria] USS Helena, Dom Bumagi, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,teraz wygląda to o niebo lepiej widać bryły i szczegóły ,byłem ciekaw jak wygląda pokład , dalej mi się podoba ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024