FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-11 20:35  [R/G] HMS "Vega" (WAK, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Galeria:














Modelik całkiem świeży – ledwie zeszłoroczny, ślicznie wydany przez WAK w skali 1:200 i jak wszystkie znaki na warsztacie wskazują, fajnie zaprojektowany przez Adriana Kacza. Miłe wrażenia psują nieco rysunki montażowe, które mimo szczerych chęci by napisać o nich coś dobrego, można zakwalifikować najwyżej jako szaro – szare plamy. Nie wiem z jakiej krainy moda na takie rysunki nastała, ale wiem, że jest to świat, którego na pewno nie chcę poznać. Na szczęście, na Forum są zdjęcia modelu testowego, które sporo pomagają.
Modelik wystąpił już gościnnie w relacji staruszka „Chin”, więc całkowita premiera to to nie jest, natomiast żeby dla porządku zachować kolejność powstawania, na początek kilka fotek z budowy kadłuba.

Wręgi jak to wręgi, burty jak to burty, poszycie denne wykonane z barwionego kartonu, którego kolor bardzo mi się podoba. Karton jest też ciut grubszy, niż ten z wycinanki, stąd formowanie i przyklejanie również było prostsze. Na razie brak stępek i innych płetw na dnie, ale ciekawy byłem jak mi się będzie sklejać nadbudówki. Zaskoczenia nie było – skleja mi się bardzo przyjemnie (na fotkach nadbudówki oczywiście położone na sucho).

Generalnie modelik bardzo sympatyczny – sylwetka dziwnawa, odbiegająca od „rasowego destroyera” – czyli jest ok.:), detali sporo, części elegancko dopasowane – jest fajnie.
Widoczne na zdjęciach poszycie dna zostało już oczywiście stosownie zmasakrowane przy budowie podstawki, na która składają się obecnie rurki aluminiowe sztuk dwie plus listwy bukowe w tej samej ilości. Ale o tem potem, żeby nie powiedzieć, że w następnym odcinku, jak wyprostuję ten cały bałagan.

Pozdrawiam

Post zmieniony (12-05-20 18:40)

 
29-06-11 07:47  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam!
Wygląda to-to ładnie, czysto, reling paluszki lizać, tylko... podstawa działa nie przylega do pokładu! ...chyba, że jeszcze nie przyklejona?
Pozdrawiam
Andrzej

 
29-06-11 08:57  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dobrze, że ją pokazałeś.
Ja też nie lubię renderów, zwłaszcza tych szaro-szarych. Komu przeszkadzały oldskulowe rysunki w rzutach? Ja się pytam, komu? Kto za tym stoi?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-06-11 09:12  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Andrzej - na pokładzie na razie nic nie jest zamontowane. Będę jeszcze montował te rzeczy na "podwodziu", więc na razie na pokładzie nic nie jest przyklejone. Tak se stoi:)

Viltianus - Sam siebie się pytam - kto za tym stoi - ale nic sobie nie odpowiadam. Gubię się jedynie w domysłach:)

 
29-06-11 09:44  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"kto za tym stoi " - pojawiła sie nowa technika, więc ludziska się bawią... Fakt, to jest ładne, efektowne, robi realistyczne wrażenie... ale nie powinno zastępować uczciwej kreski! Mam nadzieję, że pokojowe współistnienie nie okaże się niemożliwe na dłuższą metę...
Pozdrawiam
A.

 
29-06-11 09:44  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładnie wychodzi.
Podoba mi się sylwetka tego niszczyciela.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-06-11 10:00  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Połączenie burty z pokładem dziobowym.
Odnoszę wrażenie (o ile dobrze widzę) że były jakieś kłopoty ze spasowaniem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-06-11 10:14  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

stary napisał:

> Połączenie burty z pokładem dziobowym.
> Odnoszę wrażenie (o ile dobrze widzę) że były jakieś kłopoty ze spasowaniem.
>
> --

Źle widzisz. Przecież wychodzi bardzo ładnie i równo :/
Podejrzewam zbyt ciemny retusz krawędzi pokładu - stąd jest tak widoczny brak (?) spasowania.

--

Post zmieniony (29-06-11 10:16)

 
29-06-11 10:22  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Stary – dobrze widzisz. Połączenie, o którym piszesz mogło wyjść na pewno lepiej. W tym miejscu zawsze mam problem i gdzieś na pewno robię błąd. Na pewno za słabo przeszlifowałem skos pokładu do łączenia z burtą. Do tego retusz krawędzi pokładu jest w tym miejscu zbyt ciemny. Kiedy obejrzałem te zdjęcia, też się bliżej zainteresowałem ta krawędzią:). Może jeszcze da się ją troszkę poprawić. Chyba, że będzie to groziło większymi uszkodzeniami. Muszę to pooglądać "na żywo" - teraz nie mam modelu pod ręką. O efektach nie omieszkam poinformować:) Dzięki.

 
29-06-11 10:26  Odp: [Relacja] Brytyjski niszczyciel "Vega" (WAK, 1:200)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A już sie obawiałem po wpisie kolegi Agzaim Bar Tholo że coś ze mną nie tak.
No ale autor relacji mnie uspokoił :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024