FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-11 10:34  [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tarkwiniusz Pyszny był to ostatni rzymski król, osobnik mocno antypatyczny:

Tarkwiniusz

Paręnaście dni temu dorwałam zaś tę oto wycinankę:


Na okrętach współczesnych nie znam się ani dudu, na ich uzbrojeniu dwa razy nie - za Petra postanowiłam się zabrać, bo jest szpetny, szkaradny, nadęty jak Rosja Radziecka i ma milion kratownicowych maszcików.

Historia okrętu (dla rosyjskojęzycznych) jest tu:


Zwróćcie uwagę na dwa prześliczne fragmenty - pozwolę je sobie przetłumaczyć:
1. "13 lutego 2009 roku krążownik zatrzymał w zatoce Adeńskiej trzy łódki (or. "sudna") somalijskich piratów".
2. "Liczni sceptycy uważają krążownik za nic więcej, aniżeli "wielkiego miśka". Jednak jest to bezpodstawna krytyka. Takie okręty utwierdzają prestiż kraju i jego naukowo-techniczne osiągnięcia. One z dumą (or. "gordo") zanoszą flagę św. Andrzeja we wszystkich zakątkach świata".
Zabiły mnie te teksty. I postanowiłam owego "gordego" Pietrka zbudować.

Chcę go zrobić lekko nietypowo, bo nie na dioramce, a w postaci "wystawowego" modelu z pełnym kadłubem, na klasycznej podstawce. Czemu tak? a bo Pietrek ma ładną gruszkę dziobową ;)

Wycinanka ma oryginalnie bardzo ciemny, szarogranatowy kolor. Po zmniejszeniu do 1/400 z mojej drukarki wyszło jeszcze ciemniej, i niemal niebiesko. Zdjęć okrętu w necie trochę jest, popatrzcie na te dwa:

Na jednym okręt szary, na drugim granatowy, ale na obu bardzo ciemny. I w porządku.
Jeśli ktoś wie, jak dokładnie mój Tarkwiniusz powinien być pomalowany, bardzo proszę, niech powie.

Póki co jestem na etapie wycinania wręg. Nakleiłam je na 0,5 mm tekturkę, pamiętając o tym, że niemal zawsze ze strachu podklejam wręgi na zbyt gruby karton i potem mam kłopoty. Więc tym razem spróbuję na cieńszym.
Projektant narysował mnóstwo dodatkowych wzmocnień szkieletu, powinno starczyć. Popatrzcie na dwie przykładowe wręgi:

Arkuszy z wręgami w 1/400 było 7,5 (formatu A4):


Malownicza kupka wyciętych wręg. Szczeliny montażowe jeszcze nie tknięte nożykiem.


Znalazłam tez przebogatą stronkę o Pietrku:

I na razie tyle.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-06-11 10:58  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,toć to monstrum ma chyba z 250m,przy tylu skomplikowanych detalach Masz zajęcie na najbliższe pół roku,powodzenia,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-06-11 11:05  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No no, widze że na coraz wieksze sprzęta się rzucasz :-) Okręt piekny w swej brzydocie.
Model kleisz na czysto? Czy troche przycieniujesz tu i ówdzie?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-06-11 11:13  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Model na pewno będę malować. Wydruk laserowy podczas obróbki papieru łuszczy się i wyciera. Dno przeszpachluję i wymaluję, ale nie będę piankować ani wypełniać niczym innym.
Na koniec odrobinkę go przycieniuję i podrdzewię - o tak jak tutaj:

To co prawda nie Pietrek, a jego braciszek Frunze, ale co tam.

Sprzęcicho zaiste wielkie, w mojej skali kole 60 cm :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-06-11 11:28  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Świat się kończy! Z dnem i na podstawce u Kaśki? Jeszcze przebrzydłym redukcyjniakiem zostaniesz ;) Trzymam kciuki (za model, niekoniecznie za redukcyjniaka).

PS. Fajny, czarny ciężarek do dociskania arkuszy z wręgami :)

Post zmieniony (28-06-11 11:30)

 
28-06-11 11:34  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No nie, redukcyjniakiem to nieee...
Rozważam też taką formę ekspozycji, w środowisku nieco bardziej naturalnym:


PS. Fajny ciężarek to ja mam tutaj:

8 kg ciężarka...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-06-11 11:54  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Towarzyszko, wybraliście temat słuszny. Wasza relacja niech będzie wzorem do naśladowania i straszakiem dla zachodnich, przestarzałych technologicznie i zgniłych moralnie konstrukcji. Niech bezpodstawna krytyka „Grubego Miśka” legnie w gruzach zmiażdżona potęgą przodującej myśli.

Jeno Komitet zwraca Wam uwagę, że nie powinniście pisać, że dok to naturalne środowisko „Grubego Miśka”. On w ogóle nie potrzebuje doku:). Jest na to zbyt ....Wielki:).

Pozdrawiam:)

 
28-06-11 11:58  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Że Misiek nie potrzebuje nikogo i niczego prócz samego siebie, to wiemy ;)
Misiek albowiem sam dla siebie racją bytu jest.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-06-11 13:36  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mnie tam się podoba kuńcepcja z tym dokiem - może tylko jedna, dwie ściany ?
No i wreszcie będzie można go zobaczyć "w produkcji" :)

Ale ty masz tempo dziewczyno - czapki z głów !

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
29-06-11 08:48  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ściana doku być może powstanie, ale tylko pod warunkiem, że znajdę odpowiedni patriotyczno-partyjny slogan do wymalowania na niej.
Dziś powycinałam szczeliny montażowe i zaczęłam na sucho składać szkielet. Tektura 0,5 mm okazała się zupełnie wystarczająca - nawet w tej chwili, gdy nie zamontowałam jeszcze wszystkich wzmacniających "ukośnic", szkielet wygląda na odpowiednio sztywny. Zaś jak go posklejam, to pewnie w ogóle będzie nim mozna gwoździe wbijać.
Części są opisane w sposób pozornie nieciekawy (np. NbL28Rc), ale ten system ma wewnętrzną logikę. Całość spasowana ciasno, co widać na zdjęciu. Będę musiała lekko porozluźniać niektóre szczeliny.

Wykryłam na razie jednego babola, tylko nie wiem, projektanckiego czy mojego. Jedna z ukośnic (część 32) albo jest za długa, albo we wrędze nr 2 należy wyciąć dodatkowe szczeliny mocujące.

Generalnie jest to kawał smoczyska - ponad 60 cm! Popatrzcie na zdjęcie rodzinne z Platfuskiem...


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024