FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-07-11 08:03  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Okręt będzie stał w suchym doku, na kilblokach, tak. Wokół trochę roboczych rusztowań, na ścianie doku stareńkie, ledwie widoczne propagandowe malowidło z czasów ZSRR.
Historyjkę wymyśliłam taką: okręt dopiero wszedł do doku, prace się jeszcze nie zaczęły, więc jest obsyfiały, podrdzewiały, oblepiony portowym brudem itd. Nie zamierzam zasłaniać ani usuwać żadnego pokładowego wyposażenia, włącznie ze śmigłowcami, chociaż wiem, że przed wejściem do doku okręt odpowiednio przygotowywano.

Weekend minął Miśkowi pracowicie, ale nudno. Szlifowanie - szpachlowanie - szlifowanie - szpachlowanie - malowanie - szpachlowanie - szlifowanie... i tak ad mortem defecatam. Pewnie jeszcze trochę ten etap potrwa.
Miśkowa gruszka dziobowa z pięknie widocznymi warstwami stratygraficznymi:

I Misiek przemalowany. Docelowy kolor dna będzie, zgodnie ze zdjęciami, nieco bardziej czerwony.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-07-11 18:58  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Witam!!!
Ja też nie dawno zacząłem sklejac ten model,ale jakoś nie wszystko mi pasuje np.szkielet wykonałem zgodnie z instrukcją a po sklejeniu boków brakowało mi jakieś 2cm,więc musiałem skrucic go o 1cm i w tedy było dobrze.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
04-07-11 19:04  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

nieżle ci idzie obyś nie natrafił na jakiś drobny błąd,bo wiadomo,że robione komputerowo to wychodzi extra ale czasami się zdarzy jakiś błąd.
Może kiedyś i ja zamieszczę swój model tego okrętu.

 
04-07-11 21:53  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

michał napisał:

> nieżle ci idzie obyś nie natrafił na jakiś drobny błąd,bo wiadomo,że robione komputerowo to wychodzi
> extra ale czasami się zdarzy jakiś błąd.
> Może kiedyś i ja zamieszczę swój model tego okrętu.

Natrafił???

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-07-11 08:43  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Fiemat - czuję się wzięta w obronę :) Dzięki.
Michał - możesz napisać więcej, gdzie Ci zabrakło? Mnie na razie, na etapie szkieletu, wszystko pasowało. Dziś - jutro zamierzam wziąć się za poszywanie burt i kładzenie pokładu, i sama jestem ciekawa, jak się będzie kleić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-07-11 16:28  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

zrobiłem szkielet wszystko według instrukcji i wszystko było ok dopuki nie przymierzyłem pokładu i wtedy zobaczyłem,że brakuje mi w tylnej części 1,5cm.Zachodziłem w głowę,gdzie popełniłem błąd ale wszystko pasowało zresztą podczas sklejania spodu by mi wyszło.Dostałem przecież oryginalny model chyba,że akurat ten jedyny miał defekt,sam nie wiem?
Ja chcę pokazac już cały model na forum.Jak na razie idzie całkiem dobrze,ale chyba twój model wyjdzie lepiej niż mój chciaż siedzę w tym od kilkunastu lat.

 
06-07-11 08:35  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No dobra, to ja już też z autopsji wiem, na czym polega problem z pokładem.
Otóż pokład w wycinance podzielony został na 5 mniej więcej równych odcinków: 1) pokład dziobowy, 2) rufowy pokład "śmigłowcowy", 3) trzy odcinki pokładu głównego, najdłuższego. Rozmieszczone one są na czterech czy pięciu różnych arkuszach wycinanki.
Pokłady dziobowy i rufowy pasowały idealnie, tak na długość, jak na szerokość. Kawałki głównego, po złączeniu w całość, okazały się za krótkie o ok. 5 mm i za wąskie o ok. 1,5-2 na każdej burcie:

Podobny zonk zrobił się z poszyciem burt: przód i tył na długość pasują, środkowe sklejki są za krótkie i za niskie:

Obawiam się, że nie jest to błąd poligraficzny, wynikający np. z nierównego przeskalowania, a błąd projektowy albo co najwyżej drukarski.
Co jeszcze dziwniejsze: na długości błąd wynosi 104%, na szerokości 101%, czyli mamy do czynienia z klasyczną nieciągłością błędu. Czyli proste powiększenie wydruku może niewiele poprawić sytuację.
Dla osób budujących Miśka w standardzie może to być bardzo poważny kłopot; ja poradziłam sobie dość prosto. W szparę na burtach wstawiłam pasek kartonu, pokład spróbuję jeszcze raz wydrukować powiększywszy go do 103-104%. Jeśli nie pójdzie mi z wydrukiem, po prostu wyszlifuję krawędzie łączenia burt z pokładem.

Oklejka pawęży rufowej rozmiarowo jest dobra, za to kształt ma dość abstrakcyjny:

Zaszpachlowałam, oszlifuję.

Zaglutkowałam też i wstępnie przeszlifowałam pozostałe miejsca styku oklejek:

Kolejny problem wypatrzyłam na dziobie. Trójkątna oklejka, którą należało umieścić na stewie, jest zbyt wąska. Na okręcie wygląda to tak:

Po przyklejeniu oklejki dziób modelu zrobiłby się ostry niemal tak, jak u niszczycieli. Zaszpachlowałam, zeszlifuję.
I na koniec dzisiejszego długaśnego posta zdjęcie dokumentujące procedurę dobierania farby do malowania burt:

Burty pomaluję w kolorze takim jak plamka po prawej, czyli Oxford Blue. Nadbudówki są w innym odcieniu, mniej niebieskim a bardziej stalowym; ten dobiorę oddzielnie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-07-11 10:51  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

dobrze,że sklejamy ten sam model to możemy razem zweryfikowac błędy.Ja też musiałem dorobic 1,5cm do burt z kawałka kartonu tylko zastanawiam się jak zrobic żeby nie było widac tego łączenia-mógłby mi kolega doradzic?
Ja teraz jestem na etapie szpachlowania może mi coś z tego wyjdzie.
Jeśli chodzi o nadbudówkę,to chyba też jest mały błąd bo ja musiałem troszkę skrucic szkielet nadbudówki jak chcesz to mogę wstawic zdjęcie.

Post zmieniony (06-07-11 10:55)

 
06-07-11 10:58  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Michał - ja wstawiłam pasek z zapasu koloru (Ty pewnie też). Oszlifuję na gładko a potem pomaluję. Ja będę malować cały okręt, więc mam łatwiej. Odcień farby pewnie będziesz musiał dobrać eksperymentalnie. Zrób sobie więcej tego odcienia, żeby mieć na zapas.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-07-11 11:21  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kasiu jakimi farbami malujesz i czym szpachlujesz?

--
Pozdrawiam Edek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024