FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-06-11 09:42  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
ribik   

Poprosimy o więcej zdjęć Miśka a nie jakiegoś pływadła :-)

 
29-06-11 09:44  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na razie nie ma co Miśka pokazywać, kilka kosteczek krzywo złożonych do kupy.
Mam szczerą wolę przez weekend oszlifować szkielet (a przy okazji szlifowania wygrzać na balkonie moje stare kości), i może zacząć poszywanie. Może.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-06-11 08:54  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wczoraj do końca poskładałam szkielet, skleiłam go i utwardziłam superglutkiem (dwie tubki poszły). Teraz szlifowanie, a potem już poszywanie dna.
Przepraszam za bałaganiarskie zdjęcia - nie mam dużego, ciemnego tła, ustawiłam Miśka na moim czarnym fotelu.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-06-11 14:14  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
ROBO 

 - 10

....dobrze,ze to nie 1:200 xD

- idziesz jak burza z relacjami :) powodzenia...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
30-06-11 14:20  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

1/200 nie zmieściłby mi się w szafce.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-07-11 08:23  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wczoraj po południu oszlifowałam szkielet. A potem, że godzina jeszcze młoda była, zaczęłam sobie przygotowywać oklejki dna do wycięcia. Wycięłam jedną, środkową, z nrem 10, żeby sprawdzić, jak będzie przylegać i układać się na wręgach (aha: dno wydrukowałam na nieco sztywniejszym, 200-gramowym, papierze). Ułożyła się prześwietnie - no to ją z ciekawości przykleiłam. Na styk, bez pasków łączących: projekt nie przewidywał, zreszta gdybym je nakleiła na wręgi, zabrakłoby mi oklejek na linii wodnej. Popatrzyłam, podziwowałam się: kleiłam klejem polimerowym, łapiącym szybko ale nie od razu twardniejącym na amen - co będzie, jak przykleję sąsiednią oklejkę? Przykleiłam. Pasowała idealnie, na styk, ułożyła się na wręgach ślicznie. No to wycięłam trzecią...
Półtorej godziny później ze zdumieniem skonstatowałam, że mam poszytą niemal połowę Miśkowego dna!

Dziś rano dokończyłam poszywanie. Oklejki pasują idealnie. Wycinać je trzeba lekko po wewnętrznej i z minimalnym zapasem na linii wodnej (u mnie jakieś 0,2 - 0,3 mm). Nie bawiłam się w idealne formowanie oklejek, zwłaszcza na gruszce dziobowej, ponieważ od początku zamierzałam dno szpachlować i malować. Niemniej bez większego trudu można je precyzyjnie dopasować do szkieletu, zaprojektowane są świetnie.

Poszycie dna w całości:

Następnie utwardziłam złączenia superglutkiem - całość poszywałam na styk, przypominam - i pokryłam trzema warstwami nitrowej szpachlówki. Pierwsza warstwa rzadka, żeby wsiąkła i utwardziła poszycie, dwie kolejne gęstsze. A na koniec zaparkowałam Miśka w szafce, niech tam sobie śmierdzi w pokoju:


Co do samego dna, to zamierzam je wykończyć mniej wiecej tak:

Może nie aż tak bardzo uprosiaczone jak na zdjęiach, ale też nie gładkie i lśniące.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-07-11 08:34  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

No proszę. I nie taki diaboł straszny jak się okazuje. Piernikiem się sprawiłaś:).

Pozdrawiam

 
01-07-11 11:03  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Mówiłam, że ja tchórz i kwękajło marudzące jestem? Mówiłam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-07-11 06:23  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

O, i widzę że nowość wprowadzasz. Już nie diorama tylko cały model z dnem? Czy to okręt w sychym doku będzie?
I model wygląda na wielki pomimo tego ze to 1:400.
Oczywiście czekam na dalszy ciąg. I pewnie długo czekać nie będe musiał bo masz ostre pempo w stoczni.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
02-07-11 11:09  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK "Petr Velikij" 2008, 1/400
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajny pomysł z tą stocznią. "Petr Velikij" w budowie, dźwigi, stoczniowcy .....
Tak tylko sobie myślę.
Pozdrawiam Edek.

--
Pozdrawiam Edek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024