FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-07-11 11:01  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Może tutaj też przyda się komuś taka informacja.

Do malowania modelu semafora użyłem farb w sprayu CHAMPION. Szary, biały i czarny kolor to farba podkładowa, jest ona matowa, daje się łatwo szlifować, przez co można szybko uzyskać gładką powierzchnię kartonu po pierwszym malowaniu. Drugie malowanie tą farbą to już delikatny natrysk, w celu uzyskania jednolitej powierzchni. Farba mimo, że podkładowa daje ładną matową powłokę.

Spraye CHAMPION można kupić w sklepie internetowym http://sklep.optionall.pl/art/2238,podklad-champion-color-spray-400-ml/ W każdym województwie są też tradycyjne sklepy, gdzie można takie farby zakupić. Na stronie producenta jest mapka z siecią dystrybucji http://championcolor.pl/lang/pl/dystrybucja/ Jak się kliknie na mapie województwo, to wyświetla się lista sklepów.

Jedynie kolor czerwony to emalia uniwersalna matowa w sprayu DUPLI-COLOR RAL3000, do nabycia w Castoramie.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-07-11 18:56  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak się składa, że kupiłem i zastanawiam się nad jeszcze jednym do dioramki, którą szykuję. Poza mną jeszcze wiele osób nabyło ten semafor, który jakby nie patrzeć powstał w oparciu o dokumentację techniczną i jest bardzo dobrze odwzorowany.
Pozdrawiam

--

 
01-09-11 09:19  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Już trochę czasu minęło odkąd zakupiono pierwsze semafory, a po relacjach z budowy ani śladu. Może ktoś pokaże na polskim forum jak zbudował semaforek, bo do tej pory tylko zobaczyłem wykonanie modelu na forum słowackim i niemieckim, w wykonaniu polskiego modelarza.

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=24&t=2977&sid=e8603286028db53edc54c9de7f6033c9&start=100

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
01-10-11 12:01  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Siokszar 

 

Witam

Czy będzie ogólnie dostępna instrukcja sklejania wersji FULL semaforka w pliku PDF jak to jest w wersji prostej? Czy jedynie przy zakupie?

--
_______________________________________________________________________
PKP PLK SRK Automatyka - Linia 9 (E-65)

 
01-10-11 12:20  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Opis budowy semafora do czytania off-line będzie do pobrania z serwera, link do pliku dam w poniedziałek, bo w tej chwili piszę z nie swojego komputera, a nie pamiętam adresu strony w stylu ...Ad5GsI64...


Osoby zainteresowane nabyciem modelu semafora zapraszam do działu giełda.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=9&i=22615&t=22615&filtr=0&page=1
Zostały mi ostatnie sztuki tego modelu.

Post zmieniony (01-10-11 12:23)

 
03-10-11 14:22  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Zrobiłem opis budowy semafora do pobrania z serwera. Opis jest w formie html, czyta się go w przeglądarce internetowej tylko wszystkie pliki mają źródło z dysku twardego, więc opis można przeczytać także off-line. Jedyny warunek, po rozpakowaniu pliku nie można zmieniać nazw katalogów, bo nie będzie się zgadzała ścieżka dostępu.

Plik do pobrania pod adresem:
http://www.megaupload.com/?d=KKYF3Y49

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-03-12 22:11  Odp: [Relacja] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Na prośbę kilku osób wrzucam ponownie instrukcję do pobrania, ponieważ serwer "Megaupload" został zamknięty. Przypominam, że opis jest w formie html, czyta się go w przeglądarce internetowej, także off-line. Po rozpakowaniu pliku nie można zmieniać nazw katalogów, bo nie będzie się zgadzała ścieżka dostępu.

Plik do pobrania pod adresem:
semafor.zip

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
18-08-16 20:31  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Bonzoms   

Temat odkopany, niestety link do instrukcji (pliku) jak sklejać semafor już nie działa. Jest szansa jeszcze raz udostępnić ten plik. Dziękuję.

 
19-08-16 21:37  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

ZbiG tak daleko znalazles, a sygnalizacja ksztaltowa niedaleko ciebie wystepuje:) Na pewno Kartuzy i Somonino, a chyba jeszcze Zukowo Wschodnie mialo takie semafory od strony Gdyni.

 
22-08-16 09:13  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Poniżej link do opisu budowy semafora kształtowego w skali 1:25, w wersji rozbudowanej. Są to dwa pliki spakowane zipem - hasło do rozpakowania "precyzyjny" (pisane z małej litery i bez cudzysłowu).

Jeden plik z Worda .doc zawiera linki przy miniaturach, które po kliknięciu otwierają duże zdjęcie zamieszczone w internecie, oczywiście tylko wtedy, gdy jesteśmy "online". Dla tych co nie mają Worda dodatkowo drugi plik pdf.

Semafor kształtowy 1_25 wersja full opis budowy.zip

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024