FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-10-16 00:33  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
kudrdima   

Precyzyjny napisał:

> Poniżej link do opisu budowy semafora kształtowego w skali 1:25, w wersji rozbudowanej. Są to dwa
> pliki spakowane zipem - hasło do rozpakowania "precyzyjny" (pisane z małej litery i bez
> cudzysłowu).

Niestety link nie jest dostępny ... :(

To jest jak semafor!
Jest bardzo podobny do semafora stosowanego w Imperium Rosyjskim w latach 19 - początku 20 wieku.
Proszę mi powiedzieć, jakiego rodzaju semafora daje inspirację dla danego modelu?

Teraz buduję dom model watchdog Petersburg-Warszawa Kolejowa (skala 1:25), a bardzo chciałbym powtórzyć wam semafora.

--
W odniesieniu do środowiska,
Dmitry Kudryashov.
Postscriptum Przepraszam za błędy w języku polskim - tłumaczenie jest wykonane za pomocą Google Translate ...

 
13-10-16 06:01  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Marek_G 

 

Cześć. Masz tu link:
http://pkprepo.net/semafor-ksztaltowy/

 
13-10-16 12:02  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
kudrdima   

PL:Marek_G, dziękuję bardzo!

Było pytanie o epoce - w opisie modelu jest wyznaczone IIb epoki. Jeśli dobrze rozumiem, to jest 1920-1945 roku.
Czym się to różni od semafora semafora koniec ery I (1900-1920 dwuletnim).
Mógł być stosowany na St. Petersburg - kolejowej Warszawa?

Z szacunkiem i wdzięcznością,
          Dmitry Kudryashov.

RU:
Marek_G, спасибо большое!

Остался вопрос про эпоху - в описании модели обозначена эпоха IIb. Если я правильно понимаю это 1920-1945 гг.
Чем этот семафор отличался от семафоров конца эпохи I (1900-1920 гг.)
Мог ли он использоваться на Санкт-Петербурго - Варшавской железной дороге?

С уважением и благодарностью,
Дмитрий КУдряшов.

EN:
Marek_G, thank you very much!

There was a question about the era - in the description of the model is designated the era IIb. If I understand correctly this is 1920-1945 years.
How is this different from the semaphore semaphore end of the era I (1900-1920 biennium).
Could he be used on the St. Petersburg - Warsaw railway?

With respect and gratitude,
          Dmitry Kudryashov.

--
W odniesieniu do środowiska,
Dmitry Kudryashov.
Postscriptum Przepraszam za błędy w języku polskim - tłumaczenie jest wykonane za pomocą Google Translate ...

 
13-10-16 12:17  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Link z mojego poprzedniego wpisu, do dokumentacji z opisem budowy, już działa.

Semafor jest wzorowany na konstrukcji niemieckiej z okresu międzywojennego, taki typ semafor rozpowszechniony był i jest w Polsce, na niektórych stacjach takie semafory działają do dzisiaj.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
13-10-16 12:44  Odp: [R/G] Strażnik kolejowych szlaków, czyli jak zbudowałem semafor kolejowy - koniec budowy.
kudrdima   

Precyzyjny
Dziękuję za wspaniały wzór, istnieje pragnienie, aby powtórzyć go w mosiądzu - do umieszczenia na ulicy, w ogrodzie.

Z szacunkiem i wdzięcznością,
Dmitry Kudryashov

--
W odniesieniu do środowiska,
Dmitry Kudryashov.
Postscriptum Przepraszam za błędy w języku polskim - tłumaczenie jest wykonane za pomocą Google Translate ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024