FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-05-11 12:43  [Galeria] PZL M-28B Bryza - Mały Modelarz 4-5-6/2007
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witam wszystkich w ten jakże radosny dzień. Miesiąc maj z powodów świąteczno-komunijno-rodzinnych do zbyt owocnych w dziedzinie modelarstwa nie należał, chodzi tu oczywiście o moją skromną osobę. Budowa Gambier Bay'a przystopowała, ale żeby nie było że zupełnie nic w tym czasie nie robiłem, chciałem zaprezentować szanownym kolegom i koleżankom zdjęcia z ukończonego niedawno modelu jakże pięknego samolotu, którym jest nasza Bryza. Model został wykonany w wersji zwaloryzowanej, tzn. do błędów opracowania dołożyłem kilka własnych błędów wykonania ;) Zapraszam zatem do galerii...



W tym miejscu chciałem złożyć jeszcze najszczersze wyrazy wdzięczności mojemu serdecznemu koledze Lotnikusowi, który to udostępnił mi własnoręcznie zaprojektowane nowe łopaty śmigieł oraz podarował własnoręcznie wykonane tłoczone oszklenia kabiny.

--

Post zmieniony (15-10-15 21:50)

 
28-05-11 13:05  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
Szymek95   

Jak dla mnie bomba.Kolega na kółku modelarskim kleił ten model,ale poległ (specjalnie się do niego nie przykładał,więc wina leży po obu stronach-jego i opracowania,które ponoć jest "ciężkosklejalne").

PS.Model ten fajnie lata,ale twój jest za ładny na takie operacje ;)

 
28-05-11 14:40  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Bardzo ładny i trudny w budowie ,gratulacje ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-05-11 15:05  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
Lotnikus 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Witam,
Koledze gratuluję wytrwałości, cierpliwości, uporu, samozaparcia, zdrowia i wytrzymałości psychicznej, a przede wszystkim ukończenia modelu ;) Na zdjęciach prezentuje się nie najgorzej.
Co do szkiełek, to są niestety niezgodne z oryginałem. Robiąc kopytka zasugerowałem się instrukcją budowy modelu i spasowaniem do istniejących części. Chcąc zachować zgodność z oryginałem trzeba by było przerabiać wycinankę. Dzisiaj wydaje mi się, że dobrze, że tak wyszło, bo ten model, mimo arcyciekawego tematu, niestety nie jest warty takiej pracy.

--
Pozdrawiam
Piotr
________
W budowie...

 
28-05-11 23:33  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
kari   

hmmm ... czyli jednak wbrew wcześniejsym pomówieniom Bryza p. Aviatora okazała się sklejalna.
------------------------------------------------------------------------------------------

 
29-05-11 00:43  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dziękuję koledzy za miłe słowa.

Lotnikus - zgadzam się w 100%, niezgodność tłoczonej szyby w kabinie pilotów z oryginałem jest naprawdę małą wyższego rzędu. Zresztą sam ten model budowałeś to wiesz najlepiej o co chodzi.

kari - Bryza jest jak najbardziej sklejalna, ale nie jest to model dla początkujących modelarzy oraz dla ludzi o słabych nerwach ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-05-11 11:50  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Widziałem model na żywo, i jeszcze w trakcie sklejania. Bryza wyszła naprawdę świetnie, a to przede wszystkim dzięki Twojej cierpliwości oraz uporowi by odwzorować możliwie najwierniej jej sylwetkę.
Jeszcze raz gratuluję :)

--

Post zmieniony (30-05-11 11:51)

 
25-09-11 20:47  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Miło mi poinformować zacnych kolegów iż Bryza została wyróżniona zajęciem II miejsca na konkursie modeli redukcyjnych w Rzeszowie, co jest sukcesem przeze mnie zupełnie nieoczekiwanym nawet w najśmielszych snach :)



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
25-09-11 20:50  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
Hator   

Gratulacje! :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
25-09-11 20:53  Odp: [Galeria] PZL M-28B Bryza Mały Modelarz 4-5-6/2007
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie miałem okazji osobiście to tutaj składam gratulacje.
Mam ten model w 2D, ale na płasko nie wygląda on na aż tak duży jak w rzeczywistości.
Wykonanie fantastyczne. Kawał porządnego modelarstwa.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024