FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-05-11 08:09  Odp: [R] ORP Piorun - MM 12/2001
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezły kawałek okręta :D

--

 
27-05-11 20:18  Odp: [R] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zaczynam już ,,na fest" montaż na pokład wykonanych wcześniej elementów . Bardzo lubię ten etap sklejania, bo okręt rosnie jak na drożdżach. Raven666 - cieszę się że Ci smakuje ten ,,gad" z mojego regionu. Czasami jeżdżę do sąsiedniego nadleśnictwa w delegację tam gdzie jest browar Gontyniec, a pisząc ten post też mam koło siebie zwierzątko na etykiecie tylko trochę większe, takie z rogami i z Białowieży. Co do komina to jak się mu przyjrzałem to rzeczywiście wyglada jak rura wbita w pokład. Na przykład Błyskawica ma jak dla mnie ładniejszy komin, taki bardziej ,,drapieżny". Ale co tam, nie kształt komina świadczył o ,,walecznosci" okrętu. A teraz zdjęcia.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-11 21:37  Odp: [R] ORP Piorun - MM 12/2001
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Pięknie to wygląda. Naprawdę świetny model powstaje. Mam tylko cichą nadzieję,że ja ukleję choćby coś w 1/10 takie ładne ;p
P.s: czy to tylko zdjęcia tak kłamią,czy poszycie burt,w miejscu styku,"na zatrzask" jak ja to nazwałem", nie zeszło się perfekto? Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę gdy będę na tym etapie


Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
27-05-11 22:45  Odp: [R] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Ukleisz Gromek, ukleisz. Co do burt, to pominąwszy różne odcienie poszczególnuch elementów, i ten styk, który pokazałeś, bo to mój ,,babol", to przy połączeniu części burt zabrakło mi około 1.5 mm (dosztukowałem na prawej burcie ). Czytając posty na różnych forach, jednym wychodzi taki brak, a innym nie. Gdybym kleił ponownie Pioruna, skróciłbym szkielet dosłownie o 1 mm ( pomiedzy wręgami 6 a 7) co nie wpłynie na części rozmieszczone na pokładzie (np. mniejsza odległość pomiedzy nadbudówka dziobową, a kominem przy skróceniu pokładu na końcu od części dziobowej, lub przyłączeniu dwóch części pokładu w okolicach rufy pod nadbudówka rufową ), a napewno zapobiegnie ewentualnemu brakowi w długosci burt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-07-11 14:36  Odp: [R] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żeby nie było że nic nie robię mała aktualizacja. Zdjęcia wyposażenia pokładu, które zrobiłem przed ich montażem nie nadają się do wstawienia bo niestety siadł mi aparat, tak więc tylko cztery zdjęcia wyglądu na dzień dzisiejszy. Aktualnie walczę z masztem głównym i tratwami. Zostało już niewiele do zrobienia tak, że finał i podniesienie bandery tuż tuż.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-07-11 14:56  Odp: [R] ORP Piorun - MM 12/2001
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,to jednak piękny okręcik ładnie zaprojektowany i w dobrym wykonaniu,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-08-11 15:16  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzisiaj mam dzień wolny od pracy i zrobiłem uroczyste przyklejenie ostatnich części oraz podniesienie bandery. Ogólnie model sklejał się bardzo przyjemnie. Moje wykonanie dalekie jest od doskonałości, ale może nie będę skromny twierdząc, że w porównaniu do Błyskawicy, którą skleiłem przed nim zrobiłem i tak jakieś (może niewielkie ale zawsze) postępy. Moim największym wyzwaniem jest ,,drutologia", której wykonanie muszę zdecydowanie poprawić (używać cieńszych drucików i opanować sklejanie bez kul kleju na łączeniach). Popełniłem kilka/kilkanaście baboli podczas sklejania, ale najlepiej przecież uczyć się na błędach i mam nadzieję, że w następnych modelach uda mi się uniknąć takich samych wpadek. Jedyne co mi się nie podoba w tym MM to różnice w kolorze (najciemniejszym) na burtach. Muszę jeszcze wspomnieć o wypadku w stoczni, kiedy to model dostał się w łapki trzyletniego syna znajomych i niestety efekty tego są do dziś widocznie, szczególnie na nadbudówce dziobowej i prawej burcie. Naprawa uszkodzeń zajęła mi prawie dwa tygodnie, mimo to niestety wszystkiego nie udało mi się przywrócić do stanu pierwotnego. Ale dosyć pisania, zapraszam do oglądania.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-08-11 15:22  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Piękność! Piorun to najładniejszy ORP, a Twoje wykonanie świetnie go odzwierciedla.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-08-11 16:40  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Modelik śliczny. Bravo! Widać,że nie pierwszy okręcik na koncie,aczkolwiek - jak piszesz, wiesz co byś zmienił, co zrobił lepiej - są drobniutkie "babolki" Ale wychodzą one przede wszystkim w makro,więc gołym okiem, zwłaszcza z odległości metra ;) mało widoczne.
Dziękuję za dobre obstrykanie okrętu,który także chcę zbudować(chwilowo czeka w kolejce) Będzie to napewno przydatne. Pozdrawiam i życzę kolejnego udanego dzieła modelarskiego :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
10-08-11 17:54  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję ukończenia jednego z ładniejszych okrętów wydanych przez MM,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024