FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-06-11 15:46  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Po tym co już zrobiłem, powinienem skończyć kadłub i usterzenie ogonowe. Ale naszła mnie ochota na sklejenie części silnikowej, która podobno jest najtrudniejsza. Po za tym, byłem ciekawy jak będzie się prezentowała naklejana szóstka na osłonie silnika. Dorobiłem od siebie mechanizm obrotu śmigła, ponieważ w instrukcji i na rysunkach montażowych nic takiego nie ma, a wypadałoby, żeby śmigło się kręciło. Łączenia bocznych elementów poszycia nie wyszły mi najlepiej, ale tragedii nie ma. Drobny retusz zamaskował niedociągnięcia, i ogólnie całość prezentuje się w miarę przyzwoicie. Szóstkę przykleiłem na BCG, który ładnie mi ją zmiękczył, dzięki czemu łatwiej było ja ułożyć na nierównej powierzchni. Trzeba tylko jeszcze dorobić wlot powietrza pod spodem. Całość przyłożyłem do pozostałej części kadłuba, żeby zobaczyć jak to wygląda. Na razie nic nie przyklejałem:



--
Pozdrawiam!

 
28-06-11 17:32  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z powodu poszukiwania nowej pracy, rzadko aktualizuję relacje ze Zlinem. Nie mam na razie czasu, ani głowy do sklejania. Jak tylko wyprostuję swoje sprawy zawodowe, to wrócę do dziergania w kartonie :)

--
Pozdrawiam!

 
28-06-11 19:53  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiu, trzymam kciuki i powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-11 20:24  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jak szukasz to znajdziesz Jasiek. Uda się, bądź dobrej myśli.
Powodzenia!

 
02-07-11 20:41  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Super modelik. Mam sentyment do Żelaznych. Sam miałem latającą 4kę rozpiętości 90cm :D Teraz wypatrzyłem to maleństwo i aż mi się zachciało zrobić go tak ładnie aby stał za szkłem na półce :)

 
02-07-11 22:31  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jasiek : trzymam kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-07-11 22:45  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Spoko chłopaki. Powoli wszystko się układa. Dzięki za wsparcie!

--
Pozdrawiam!

 
04-07-11 21:26  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Sprawy zawodowe powoli się prostują, więc można się trochę zrelaksować :)
Obecnie powstaje usterzenie ogonowe, z którym nie było większego problemu. Do ukształtowania oprofilowania statecznika pionowego użyłem BCG. Coraz bardziej przekonuję się do tego kleju. A teraz parę fotek z postępów prac:



Retusz znów jest doskonale widoczny w świetle lampy błyskowej, ale po pokryciu werniksem wszystko zniknie. Ponownie zapewniam, że na żywca nic nie widać:)

--
Pozdrawiam!

 
06-07-11 18:00  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Retusz i tak o wiele lepszy niż u mnie, co do BCG nie mogę się do niego przekonać mi po prostu nie trzyma a słyszałem wiele dobrego o tym kleju.
Powodzenia z pracą.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-07-11 18:07  Odp: [Relacja] Zlin 50LS GPM 1/33
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ja tam kleję BCG wciąż i jestem z niego zadowolony, chociaż do niektórych części się nie nadaje.
Jaśku patrząc na Twoją relację zaczynam mieć ochotę na taki samolocik mimo, że mój nie byłby tak doskonały jak Twój ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024