FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-05-11 10:49  [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć wszystkim,

Jakiś czas temu zacząłem sklejać model Papegojana, siedemnastowiecznego holenderskiego żaglowca. Będzie to mój pierwszy model statku od lat, i pierwszy żaglowiec w ogóle. Póki co mam gotowy szkielet z podposzyciem, dodatkowo szpachlowanym. Skleja się dobrze, jak na razie wszystko ładnie pasuje.



Obecny postęp prac:


--

Post zmieniony (21-05-11 11:22)

 
21-05-11 14:13  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Piękność, oczekuję następnej odsłony. Podoba mi się ten żaglowiec.
Wytrwałości. Powodzenia.

--
Pozdrawiam Kacper

 
22-05-11 10:15  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny temat. Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
22-05-11 13:07  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Miałem ostatnio przyjemność oglądać to wydanie i zrobiło na mnie imponujące wrażenie. To jeden z nielicznych modeli żaglowców, które są wydane tak świetnie, że można nie myśleć o jego waloryzacji, malowaniu itd. Ciekawi mnie jak Ty do niego podejdziesz? Czy to będzie "standard" i retusz, czy będziesz go malował?
Początek bardzo staranny. Życzę powodzenia!

Pozdrawiam

 
22-05-11 17:09  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
podobny1 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Witam
Mam takie małe pytanko (pewnie glupie ale co tam) czym szpachlowałeś dno?

--

Pozdrawiam podobny1

 
22-05-11 20:39  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Model raczej będę sklejał w standardzie, jeśli coś będę dorabiał, to ornamenty. Z dodatkowych rzeczy do modelu dokupiłem maszty i żagle.

Nie chcę go malować, bo po pierwsze druk jest ładny, a po drugie nie mam dużego doświadczenia w malowaniu i nie chciałbym modelu zepsuć.

Dno szpachlowałem kitem do drewna.


Jest bardzo dobry, bo ładnie się nakłada, nie kruszy i nie kurczy jak ostatnia szpachla, jaką sobie zrobiłem z nitrocellonu i talku.

Pozdrowienia!

 
23-05-11 10:03  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Holenderskiego...? chcesz go zrobić we "wczesnej" wersji?
też będę kibicować.
Myślę, czy by go nie przeskalować do 1/400 i tez nie zrobić. Popatrzę, jak Tobie będzie szła budowa.
Powodzenia :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-06-11 07:37  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kolejny mały krok do przodu, czyli oklejone ściany pomieszczeń nad pokładem. Okna wypełnione taśmą z pasmanterii. Na początku chciałem ją nasączyć lakierem do paznokci, ale w kratkach zostawały pęcherzyki powietrza. Nie podobało mi się to, więc dałem spokój i jest sama taśma.

@viltianus: tak, model będzie pod banderą VOC.



Do następnego!

 
07-06-11 11:24  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
tyg   

Plastikowcy do zrobienia takich małych elementów oszklonych używają tego specyfiku: http://www.jadarhobby.pl/microscale-mi09-micro-krystal-klear-p-7653.html. Ma wygląd i konsystencję wikolu, a po wyschnięciu robi się przezroczysty.
Pozdrawiam
tyg

 
13-10-12 22:29  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Reanimowałem Papegojana i okleiłem kadłub poszyciem, przykleiłem kilka części na rufie i połowę kilu.

Powinienem był ponacinać, albo w ogóle porozcinać zaznaczone na poszyciu pojedyncze deski, fajniej by to wyglądało. Wyszedłem też trochę z wprawy, co widać w postaci szpar i nierówności, będę też musiał poprawić retusz. Cóż, nie jest to mistrzostwo świata, ale nie będę go wywalał do śmietnika, bo nie jest idealny. Skończę go, to przynajmniej czegoś się nauczę.

Tak na szybko trzy zdjęcia.


Pozdrowienia,

Karol

--

Post zmieniony (13-10-12 22:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024