FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 23Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-11 13:07  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeszcze jedno: poza barbetami nie ma mowy o jakichkolwiek "detalach struktury wewnętrznej" widzianych przez przestrzeliny, bo za otworem przestrzelin z pewnością nie ma żadnej struktury wewnętrznej, a jedynie chaotyczna masa pogiętych i porwanych blach. To się da zamarkować w największej dziurze na pokładzie śródokręcia.

 
20-05-11 13:13  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A, skoro batyskaf, to w porządku. Ale wtedy dobrze byłoby pamiętać o błękitnym odcieniu całej dioramki (woda!).
Ogólnie mam wrażenie, że tak przedstawiony wrak nie powinien być zbyt "ostro" pomalowany; raczej rozmyte, płynne krawędzie, niewyraźne granice kolorów, pełzające cienie. Przynajmniej tak ja bym się zabrała za tę dioramę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-05-11 14:14  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak sobie pofantazjuję :-) A gdyby zamiast zanurzać całość w wodzie co jest co najmniej nieprawdopodobne :), zrobić konstrukcję w rodzaju "akwarium w akwarium", gdzie wnętrze byłoby suche, a przestrzeń między akwariami wypełniałaby woda, ciut podbarwiona, dla uzyskania lepszego efektu. Ciekawy pomysł?

--


 
20-05-11 14:24  Odp: [RELACJA] DIORAMA
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Widziałem już na wystawie sportowe buty w takim "akwarium", ale tutaj byłoby to już - jak mawiają Angole - too sofisticated - po polsku (w baaaaardzo wolnym i dowolnym tłumaczeniu) "lekkie przegięcie" :-)))))

Post zmieniony (20-05-11 20:04)

 
20-05-11 14:31  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fajny koncept, wszystko wyjdzie w praniu, więc niema co się rozpisywać o tym co będzie przy 60% zrobione.
Jedynie powiem że skoda wycinanki, bo spokojnie można było kopie zrobić, ale to już Twoja decyzja.

BTW: Gdzieś widziałem model wraku Yamato, ale tam kilka skrawków było......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-05-11 15:05  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widzisz Akra, gdybyś zabrał się za wrak jakiegoś innego okrętu, to miałbyś święty spokój i dużo czasu na model, ale że to jest "Bismarck", to od rana zainteresowanie jak najnowszym MM... :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-05-11 16:07  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na Kartonbau facet robił wrak Titanica. Może się przyda:

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=10635

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-05-11 19:56  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zabrałem się za czynienie efektownych „popociskowych” otworów w burtach. Niezła jatka tam była. Reszta dziur powstanie po przyklejeniu dolnego pancerza burtowego. Dziury "dopieszczę" gdy będzie już komplet.



Obciąłem odpowiedni kawałek rufy, która – trafiona wcześniej torpedą - odpadła od obracającego się w chwili tonięcia okrętu.



Tak to wygląda na dnie Atlantyku



A tak u mnie



Odkryte wnętrze kadłuba z tyłu pomalowane jest na szaro, ale im głębiej do przodu w kierunku wręgi, tym bardziej szarość zmieniałem na coraz ciemniejszą, aż w końcu użyłem czerni. Niektóre widoczne elementy wnętrza kadłuba jeszcze trochę podpiłuję (żona ma doskonały szklany pilnik do paznokci :-)

Stojący na dnie wrak pokazuje trochę podwodnej części kadłuba, dlatego też poniżej burt przykleiłem centymetrowe sklejki, do których przykleję później czerwone paski.

 
20-05-11 20:00  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Spychacz: dzieki, pouczające fotografie. Facet genialnie zrobił różnokolorowe, pokryte soplami rdzy burty. Na szczęście u mnie jest gut Deutsche Stahl i ślady rdzy są w miarę dyskretne :-)

 
20-05-11 20:25  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Pomysł na model moim zdaniem fantastyczny, ale jak Ty sobie poradzisz z rozrzuconymi wokół wraku szczątkami?? Przeca to będzie katorżnicza robota z ich identyfikacją i odtwarzaniem!!

Trzymam kciuki za dalsze postępy!


Andrzej

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 23Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024