FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 23Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-05-11 21:37  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zapraszam wszystkich na stronę "Aukcja dla Syriusza", gdzie wystawiłem na licytację niemieckiego białego kruka z lat wojny!!!!!!!!!!

 
31-05-11 00:04  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Akra udało Ci się "podziałać" przy wraku Bismarcka? Pogoda letnia więc zachęca raczej do spacerów niż do siedzenia w domu przy modelu - prawda?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
31-05-11 17:04  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Była spora przerwa bo to i - panie dziejaszku choroby (wiek już nie ten :-) i wizyta kochanej córeczki z Londynu, takoż kochana oraz kochająca żona tudzież wnuczek (pomimo 9 lat wysokiej klasy specjalista m.in. od wraków!) ale powoli robię. Ponieważ kadłub jest już cały wraz z dziurami po wszystkich pociskach które poszły w burty, robię szkielet dna. To wcale nie takie proste! Kolejna relacja podczas weekendu.

 
01-06-11 23:57  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Rozumiem.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
23-06-11 17:27  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Może się to przyda. Moim zdaniem warte obejrzenia.

 
05-07-11 19:22  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Po długiej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi oraz daaalekim wyjazdem służbowym wracam z dalszym ciągiem relacji.
Początkowo zamierzałem robić model tylko na bazie JSC, czyli używać jedynie zamieszczonych tam części. Spojrzałem jednak np. na zdjęcia wnętrza barbet z wielkimi efektownymi zębatkami (na których obracały się wieże) i postanowiłem nieco wzbogacic model, dorabiając trochę części. Na zdjęciu barbeta D, z mocno pokiereszowaną krawędzią:



Zębatki zrobiłem z 3-milimetrowych cienkich drucików. Żmudna robota.



Później barbery - z dorobionymi "dobudówkami" pomalowałem jasnoszarym Revellem. Barbety podszlifuję teraz dla usunięcia widocznych w makro nierówności i pobrudzę. Dolna barbeta na fotce to własnie D, uszkodzona przez dwa pociski.



Ponieważ kadłub mogę przykleic do sklejki i potem formować wokół morskie dno dopiero po pobrudzeniu burt, na razie z drżeniem w sercu pobrudziłem lewą burtę. Muszę pomyślec, jak zaakcentować liczne dziury po celnych pociskach, żeby nienachalnie, ale jednak rzucały sie w oczy.






scorpions: znam ten filmik, ale dzięki za dobrę chęci.

--

 
21-07-11 16:31  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Andrzej czy udało Ci się 'podziałać' przy wraku? Tak sobie myślę, że aby zrobić dioramę trzeba mieć spore umiejętności, wizję całego projektu i zmysł artystyczny. Osobiście nie podjąłbym się zrobienia tego co robisz Andrzeju, także słowa uznania ode mnie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
21-07-11 18:52  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Mam już zrobione dno oceanu, teraz tylko kombinuję, czym je pokryć - chyba użyję papierowych ręczników :-)
Kadłub już przyklejony do sklejki, pokład pobrudzony jak nalezy, nawet nieźle wyszło :-)
W niedzielę jadę na dwa tygodnie urlopu (Kraków + góry), ale przed wyjazdem zamieszczę parę kolejnych zdjęć, może nawet już z "parterem" nadudówek. Im dalej jestem, tym bardziej mi się diorama podoba.

A przy klejeniu dioramy wpadł mi baaaaardzo niepodziewanie do głowy pomysł na sklejenie/relację czegoś, czego nikt chyba na Konradusie nikt dotychczas nie relacjonował, mimo że model ma parę ładnych lat. Ale to niepodzianka ;-) Najpierw muszę skończyć Bismarcka.

 
23-07-11 14:38  Odp: [Relacja] Diorama
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Prace trwają powoli, ale nieubłaganie ;-)

Przykleiłem kadłub do sklejki i zacząłem naklejać odpowiedniej wysokości paski, wyznaczające poziom morskiego dna. Dno ma być lekko falujące, tak, jak w rzeczywistości





Po czym zacząłem przyklejać „bryty” dna – cienka, ale elastyczna tekturka





Połączenia brytów dna zaszpachlowałem, a samo dno pomalowałem farbą podkładową. Mimo wysiłków, łączenia brytów są wciąż widoczne. Będę musiał na dno nakleić coś dodatkowego. Wypróbuję papierowy ręcznik a także …fragmenty rajstop :-)

Pobrudziłem pokład i – jak dla mnie – wyszło to całkiem interesująco. Przyczynę wymalowania na śródokręciu nieregularnej czarnej plamy, zaraz wyjaśnię.





Oto barbeta działa Dora (pierwsze od rufy), nieźle dostała. Przeciwpancerny pocisk wleciał do środka i aż strach pomyśleć, co tam narobił… Okolice dziury na pokładzie, tuz obok barbety jeszcze jakoś uplastycznię, także farbami



A oto powód namalowania na śródokręciu wielkiej czarnej plamy. Przyłożyłem na próbę jeszcze nie pobrudzony fragment nadbudówki. Czerń w środku to dziura po trafieniu ciężkim pociskiem. Chyba jeszcze uplastycznię wnętrze dziury, wpychając tam jakieś kłębuszki pomalowanego na czarno papieru, udającej poszarpaną stal. Będę jeszcze poprawiał kolorystycznie okolice dziury.
Na nadbudówce jest wycięta czarna dziura – był tam komin. Będzie tam przyklejona tylko jego ocalała podstawa, uplastyczniona wewnątrz



Na razie tyle. Nie jestem – jak widać - Szybkim Billem, ale na pewno z przyjemnością skończę tę dioramę.

--

Post zmieniony (24-07-11 18:13)

 
23-07-11 20:17  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Jak z przyjemnością skończysz tą dioramę to my z przyjemnością będziemy ją oglądać, bo już widać że będzie extra.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 23Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024