FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 23Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-11 20:33  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Titanic wygenerował pola szczątków, bo statek przełamał się tonąc. Bismarck zatonął praktycznie w jednym kawałku: trzech wież i odłamanej rufy chyba nie znaleziono - w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo. Pewnie wbiły się głęboko w piach. Czwarta,widoczna wieża jest wbita częsciowo w dno "do góry nogami" zbyt daleko od kadłuba, aby można ją było w dioramie uwzględnić.
Szczątków masztów, fragmentów nadbudówek czy komina nie ma w poblizu kadłuba.

 
20-05-11 22:17  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Tomek 

 - 2

NIgdy tak nie robiłem, ale chciałbym rzucić myśl, która przyszła mi do głowy na pytanie, jak pokazać Bismarcka 4 km pod wodą. A może zrobić gablotę z lekko mętnego szkła przyciemnionego na niebiesko. Wydaje mi się, że są specjalne folie do przyciemniania szyby, czy pleksi... Do batyskafu można by podłączyć żarówkę typu LED tak, aby światło padało na pokład Bismarcka. Wydaje mi się, że ktoś z forumowiczów może jeszcze coś więcej w tej materii podpowiedzieć, czy to jest wykonalne w ten sposób, czy też nie...
Pozdrawiam i życzę słabych prądów przy dnie!

--

 
21-05-11 01:44  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A może model batyskafu zawieś na druciku ale idącym od pokrywy "akwarium" ? Można by go wtedy uznać za linę/przewody łaczące batyskaf ze stakiem macierzystym

 
21-05-11 11:43  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Akra z Twojej relacji dowiaduje się ciekawych informacji.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
21-05-11 12:55  Odp: [RELACJA] DIORAMA
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tym pytaniem mogę się ośmieszyć, aczkolwiek nie znam się w ogóle na tematyce marinistycznej.

Dlaczego do tej pory nikt (np. rząd Niemiec) nie podjął próby podniesienia wraku Bismarcka? Fakt, że byłoby to na pewno drogie przedsięwzięcie, ale Niemcy biedne nie są. :P

--

Post zmieniony (21-05-11 12:55)

 
21-05-11 12:59  Odp: [RELACJA] DIORAMA
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Z tego co wiem wrak "Bismarck"-a jest oznaczony jako grób i nie wolno nic ruszać na tym obiekcie a tym bardziej go wyciągać. a po drugie, po co komu taki kawał złomu? :)

Post zmieniony (21-05-11 21:00)

 
21-05-11 13:03  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Akra - faktycznie na to wygląda, że wokół wraku nie ma szczątków. Plus dla Ciebie :)

Tutaj model w bardzo podobnej konwencji - http://hsfeatures.com/features04/bismarckak_1.htm


A.

--

 
21-05-11 13:56  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
mak 

 

Co prawda nie karton ale warte obejrzenia
http://www.modellversium.de/galerie/5-schiffe-ww2/1140-ijn-musashi-nichimo.html

 
22-05-11 20:35  Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

mak- model wraku Musashi jest efektowny, ale na bank nieprawdziwy. Jest zbyt kompletny i wygląda jakby trochę tylko podniszczony okręt powolutku osadzono na dnie, opuszczając go starannie na stalowych linach :-) Już choćby samo to, że przetrwał na nim komin, czyni scenkę niewiarygodną. Kominy, jako lekka konstrukcja praktycznie zawsze ulegają destrukcji podczas tonięcia i w czasie pierwszych lat pod wodą. Dla przykładu wrak Andrea Dorii: statek prawie w komplecie, ale komina nie ma:



Bismarck też zamiast komina ma wielką dziurę:



A oto bardzo pouczający wygląd wraku Yamato (widać, że okręt nie znalazł się ani na chwilę w pozycji do góry stępką, ponieważ wieża B tkwi nadal w swej barbecie). Jakże bardzo różni się od „eleganckiego” wraku Musashi:



croclik: Tak na dobrą sprawę szczątki są, tyle że niewiele i w zbyt małych kawałkach, w dodatku w odległości przekraczających rozmiar sklejki, na której stać będzie wrak. Szkoda, że skala nie pozwoli mi na zaaranżowanie takiej oto nieprzyjemnej scenki, na której widać buty i szczątki munduru leżącego tam kiedyś marynarza... A oto jak tonął okręt, jak wygląda wrak i gdzie leżą nieliczne szczątki. Jakże daleko temu do ogromnych pól szczątków Titanica!

- -

Tomek i Ubottel - ciekawe pomysły, wezmę je pod uwagę


Budowy ciąg dalszy. Dorobiony wysoki na 1 cm pas części podwodnej, jeszcze bez retuszu



Kadłub koło swej sklejki, na której spocznie. Czarne plamy w środku obrysu kadłuba będą stanowiły dno barbet.



--

 
23-05-11 07:56  Odp: [Relacja] Diorama "Wrak Bismarcka" 1:400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Końcówka oderwanego "ogonka" wygląda bardzo obiecyjąco... Domyślam sie, że jakieś szczątki fragmentów pionowych konstrukcji dopiero kiełkują, ale jeśli utrzymają się w tej samej konwencji, co resztki pokładów, to... :-)!!!
Andrzej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 23Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024