FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-05-11 09:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Normalnie nie wiem co mam napisać.......pogadamy jak podjadę do Was.

PS: Wybaczcie Wszyscy, że tak sobie z Jarkiem w relacji pogaduchy urządzam, ale nie mogę znaleźć jakiegoś PW czy cuś.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-05-11 10:42  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zazdroszczę Ci tej wycinanki. Sam chciałbym strzelić sobie Nagato w 1/300. Niestety to tylko marzenia - przeraża mnie myśl o ogromie pracy, gromadzeniu dokumentacji, czasie... Dlatego z chęcią tu zaglądam.

W p-lotkach możesz pomalować magazynki tą samą farbą co działka (czarna, gun metall).
Może i są mniej zdetalizowane niż moje, ale to widać chyba tylko w makro, a z odległości 1m pewnie nie da się ich odróżnić :) Jedyne detale jakie bym dodał to pałąk z tyłu korpusów działek (nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem) i jakies uproszczone przyrządy celownicze (kawałek drucika w poprzek luf?)
127 powinny być chyba pomalowane jednym kolorem.

Pozdrawiam i czekam na kolejne wejścia
Tomek

 
13-05-11 11:16  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

"Zycie polega na zamienianiu marzeń we wspomnienia" więc damy rade, tylko poczekaj aż skończę ok ;)

Twoje uwagi dla mnie na wagę złota, więc oczekuj małego tuningu z mojej strony....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-11 17:57  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziś nie maiłem ochoty na robienie wentylatorów( zostało 26 uff)i innych bębnów na liny, więc zacząłem przeglądać arkusze z częściami i zauważyłem na dachu motorówki maleńkie narysowane koło ratunkowe :). Jako że u Saburo na Nagato widziałem kilka, postanowiłem, że zrobię sobie kilka szt:



Nie liczyłem ile tego ma być ale na początek zrobiłem 10, są takie wielkie, że nie zmieściły się na groszaku :p . Jestem z nich bardzo dumny w realu wyglądają jak małe czerwono-białe kropeczki :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-11 19:35  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Kółeczka niczego sobie ;). Tak patrzę na fotkę i zastanawiam się, czy te koła ratunkowe nie są troszkę za grube.
Mam jedno pytanko - czy dysponujesz może fotką na której widać, ze koła ratunkowe na Nagato miały właśnie takie kolory i wzorek.

--

Post zmieniony (19-05-11 19:37)

 
19-05-11 20:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Adaś pewna osoba z miłą chęcią obserwuje twoją relację, i czeka na postępy a to co do tej pory zrobiłeś ocenia na 5+. Domyśl się o kogo chodzi - chciałeś go poznać?

 
19-05-11 21:44  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

SZKUTNIK- wzorowałem się zdjęciami Nagato Saburo i tymi na łodziach Tomka
No mogły być cieńsze, te zrobiłem z 4 warstw może trzy by wystarczyły, ale co się odwlecze to nie uciecze,

Jarek po każdym Twoim wpisie micha cieszy mi się od ucha do ucha :), ale chyba telepatycznie wyczytałem ten post, bo napocząłem nadbudówkę rufową, więc konkretniejsze postępy niebawem.

Myślałem też o przerobieniu na stan z 1944r, ale (jeśli dobrze myślę) temu Panu z tego co wyczytałem we wznowieniu Nagato bardziej się podobał z 41r, z resztą tam był chyba taki kamuflaż więc po ptokach:



Wiem, że mam szalone pomysły ale jak się bawić to się bawić........

PZDR

--

Post zmieniony (19-05-11 21:44)

 
20-05-11 10:25  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
ADAM 12: Co do grubości kół to chyba i jedna warstwa by wystarczyła. Przy skali 1:300 zewnętrzna średnica koła ratunkowego powinna sie mieścić między 2,50 - 2,65 milimetra. Nie ma więc co szaleć z grubością.
O kolorki spytałem dlatego, ponieważ w tym okresie dość często używano na okrętach kół w kolorze białym (oczywiście z nazwą jednostki). Ale jak to wyglądało konkretnie na Nagato nie mam pojęcia.
Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-05-11 10:43  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Strasznie się napracowałeś z kołami. Łatwiej wykonać je z drutu. Polecam drut lutowniczy. Ma różne średnice, łatwo się kształtuje i przetniesz bez problemu Olfą. Ja zrobiłem je tak jak robi się ramki w bulajach (sprężyna -> przecięcie -> obręcze). Jeżeli chcesz aby przekrój był owalny a nie okrągły, to po wszystkim delikatnie spłaszcz gotowe koło (ten materiał pozwoli na to). Miejsce łączenia zamaskować najłatwiej na przejściu kolorów.
Co do koloru - w większości rysunków koła są biało-czerwone nie mam pojęcia ile w tym prawdy.

Adam - nie bawiłbym się w kamuflaż ze zdjęcia. Nie znam się na Nagato ale z tego co pamiętam, to taki był (i tu sowo: prawdopodobnie) w chwili gdy okręt stał w doku i ostro go wykastrowano: obcięty maszt, zdjęta część uzbrojenia p-lot itp. Pewnie także zdjęto olinowanie. To co zyskasz na wyglądzie dzięki kamuflażowi, stracisz na braku olinowania i masztu. Nie wiem czy warto.

PS. Szykuje się jakieś wznowienie Nagato? :)

Post zmieniony (20-05-11 10:44)

 
20-05-11 15:04  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cytat SZKUTNIK: "Przy skali 1:300 zewnętrzna średnica koła ratunkowego powinna sie mieścić między 2,50 - 2,65 milimetra. Nie ma więc co szaleć z grubością."

Moje mają 3,5mm, ale wiadomo skala i możliwości....

Tomku widzę, że czytałeś na czerwonym. Drut lutowniczy, czyli cyna tak?, czy może jakiś inny, bo ja w sprawie tych uchwytów na karabinach, najcieńszy mam właśnie ten od luf, a przy twoich jest widać miedziany?Muszę w elektrycznym kable pooglądać( wezmą mnie za idiote ale co mi tam)

Co do kamo, to na jednym czarno-białym foto widać wyraźne granice koloru, więc może tuz przed nalotem w doku i rozbrojeniem był już pomalowany, bo nie widzę sensu malować po.
Ale tak tylko wspomniałem i raczej nie będę dokładał km-ów na stan z 44r, może kiedyś się pokuszę, ale to jest dobry temat na wznowienie o którym była mowa w jednym z wątków, ale na rozmowie się skończyło, choć mam nadzieję, że się mylę....

PS: A nadbudówka rufowa rośnie.....

PZDR

--

Post zmieniony (20-05-11 15:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024