FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
31-05-11 22:04  Odp: [R]Torpedowiec A-56
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

NIestety nic nie wiem o MSiO z artykułem o tych torpedowcach. Gdybym znał jakieś konkrety ...

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-06-11 20:25  Odp: [R]Torpedowiec A-56
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejne zdjęcia z pomalowanymi ,,duperelami" na pokładzie i przyklejonymi nadbudówkami.

Mam mały problem jak wykonać wyrzutnie torpedowe. Nie dysponuję niestety żadnymi planami, czy zdjęciami z tym elementem. Chodzi o to czy mają być w stosunku do siebie równoległe (tak jak te na Ślązaku) czy też rozchylone pod kątem coś około 30 stopni (tak jak w B-109)

Zdjęcie ze strony http://german-navy.tripod.com/sms_model-photos_tl.htm.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-06-11 21:08  Odp: [R]Torpedowiec A-56
Teledzin   

Polskie poniemieckie torpedowce miały zamontowane francuskie armaty i wyrzutnie torpedowe. Wcześniej miały armaty 88 mm i inne aparaty torpedowe. Pozdrawiam

 
18-06-11 18:51  Odp: [R]Torpedowiec A-56
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja, czyli uzbrojenie ( zdjęcie dział przed zamontowaniem niestety nie wyszło mi ), jeden z dźwigów, szalupa z wyposażeniem ( w rzeczywistości nie ma tak wściekle żółtego koloru ) i żurawiki do niej. W zwiazku z tym, że nie znalazłem nic konkretnego co pokazywałoby jak były ułożone w stosunku do siebie rury w wyrzutni torpedowej, zrobiłem je rozsunięte pod małym kątem tak jak w modelu torpedowca B-98. Także działo 88 mm zrobiłem na wzór tych. które znalazłem na niemieckich stronach modelarskich.

I na koniec aktualny stan całości.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-06-11 10:43  Odp: [R]Torpedowiec A-56
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny modelik, może trochę przygruby reling,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-06-11 12:45  Odp: [R]Torpedowiec A-56
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W wszelkiego rodzaju ,,drutologii" dopiero ,,raczkuję" i dlatego mam problemy ze sklejeniem jej z cieńkich i w miarę proporcjonalnych do tej skali drucików. Dlatego też podziwiam wszystkich, którzy tak jak marek 1 wykonują ją w skali 1:400.
marek1 - poprzednio napisałeś, że masz V 108. Nie dawało mi to spokoju, aż znalazłem i ściągnąłem ze strony Digital Navy. Jak będę chciał dorobić kolegę do A 56 to wezmą się za niego.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-06-11 13:18  Odp: [R]Torpedowiec A-56
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,fakt na początku robi się grube relingi ja też takie robiłem ponieważ bałem się o uszkodzenie,kolor też robi swoje w jaśniejszym tak by się nie wycinały,Niedługo galeria końcowa,pozdrawiam marek

--PS>w 400ce używam relingów fototrawionych

Post zmieniony (19-06-11 13:23)

 
20-06-11 13:45  Odp: [R]Torpedowiec A-56
ROBO 

 - 10

NIestety nic nie wiem o MSiO z artykułem o tych torpedowcach. Gdybym znał jakieś konkrety ...


- MSiO 04/2009 - Schwarze Brüder admirała Tirpitza
oraz jak pomoze ,to w numerze I/2005 ww pisma, jest wkładka z planem V105-108 w skali 1/50


pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
23-06-11 09:36  Odp: [R]Torpedowiec A-56
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Ostatnia aktualizacja przed galerią końcową. Zamontowałem na pokładzie już wszystkie ,,duperele" i dodatkowo miny, których zrobiłem parę sztuk więcej ale wszystkich nie przyklejałem bo za dużo by pozasłaniały (dopiero na zdjęciu zauważyłem, że dwie są krzywo przyklejone, ale zaraz to poprawię). Zostało mi już tylko pomalować i zamontować maszty, wykonać olinowanie, kotwice no i postawić model na podstawce.
Surowe maszty.

I widok aktualnego stanu.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-06-11 08:28  Odp: [R]Torpedowiec A-56
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Lubię torpedowce. Ten Twój naprawdę ładny jest.
Tylko te tulejki, na których stoi, są zbyt masywne, pasowałyby raczej pod pancernik.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024