FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-05-11 11:36  [Galeria] Pak 40 GPM ( moja wizja ;) )
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich :)

W ramach odpoczynku od orioła postanowiłem skończyć zaczętego dość dawno Pak'a 40 z GPM'u . Model zacząłem kleić jakieś 3 lata temu ( dokładnie nie pamiętam ;) ), ale niewiele w tedy zrobiłem. Jest to dobry model na ćwiczenie klejenia małych elementów. Opracowany jest bezbłędnie, po za tym, że czasami numeracja w instrukcji nie zgadza się z numeracją elementów na arkuszach. Rysunki są przejrzyste i w zupełności wystarczają do zbudowania modelu :) Model kleiło się bardzo przyjemnie.

HISTORIA

PanzerAbwehrKanone 40 (Pak 40 ) – armata przeciwpancerna wzór 40
Niemiecka armata przeciwpancerna kalibru 75 mm opracowana w latach 1939-1941 i używana przez armię niemiecką w okresie II wojny światowej.Prace projektowe nad nową armatą przeciwpancerną 75 mm rozpoczęły się w zakładach Kruppa i Rheinmetall już w roku 1939, ale początkowo projekt nie miał wysokiego priorytetu. Dopiero po inwazji na ZSRR w 1941 roku po pierwszych starciach z dobrze opancerzonymi czołgami T-34 i KW zwiększono tempo prac projektowych. Armata PaK 40 była standardowym niemieckim działem przeciwpancernym do końca wojny. Łącznie wyprodukowano około 23 000 sztuk tej broni, plus około 6000 egzemplarzy stanowiących uzbrojenie niemieckich niszczycieli czołgów. Armata PaK 40 stanowiła skuteczną broń przeciwpancerną aż do końca wojny i była w stanie zniszczyć każdy czołg aliancki z wyjątkiem ciężko opancerzonych IS-2 i M26 Pershing. Jedyną poważniejszą wadą PaK 40 był znaczny ciężar własny, co wymuszało używanie do transportu działa ciągnika artyleryjskiego, szczególnie na miękkim gruncie.PaK 40 wystrzeliwała pociski o masie od 4,1 (podkalibrowy z rdzeniem wolframowym), przez 5,74 (burzący) do 6,8 kg (przeciwpancerny). Szeroka gama pocisków czyniła z PaK 40 także użyteczne działo polowe i używający jej żołnierze bardzo wysoko ją oceniali.


Dane taktyczno-techniczne
Kaliber 75 mm
Donośność 1800 m (ogniem bezpośrednim)
7680 m (ogniem pośrednim)
Prędkość pocz. pocisku 930 m/s (podkalibrowego)
750 m/s (przeciwpancernego)
550 m/s (burzącego)
Długość 3700 mm
Szerokość 2000 mm
Wysokość 1370 mm
Masa 1425 kg (bojowa)
Kąt ostrzału od -5 st do + 22 st
Długość odrzutu 900 mm
Szybkostrzelność 14 strz/min

GALERIA




Ludzik ( oj przepraszam - żołnierz ) jest ciut za mały, gdyż po przeliczeniu przez skalę modelu wychodzi, że miałby niecałe 120 cm wzrostu :o Więc założenie jest takie, iż jest to młody człowiek ( lub dziecko - jak kto woli ;D )
Znalazłem go jak robiłem porządki, wyrzucić było szkoda, więc go pomalowałem i na makietę jak znalazł :)
Jest to moja wizja armaty, która niekoniecznie jest zgodna z rzeczywistością, ale była idealnym materiałem do ćwiczeń ( w końcu udało mi się przykleić piasek oraz trawę i nie odpadły po odwróceniu podstawki )

Pozdrawiam, Sony :):)

--

Post zmieniony (08-05-11 11:37)

 
22-05-11 20:55  Odp: [Galeria] Pak 40 GPM ( moja wizja ;) )
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam :)
Na sąsiednim forum powiedziano mi, że ten płot nie bardzo pasuje do dioramki, więc troszkę ją przerobiłem. Skorzystałem z rad Konradoo i zamiast płotu umieściłem worki z piaskiem, oraz dodałem kilka naboi i łusek.Są to moje pierwsze worki, doskonałe nie są, ale przynajmniej nie zabiją załogi :)
Zapraszam do oglądania :)



--
Pozdrawiam, Sony :)

 
23-05-11 12:03  Odp: [Galeria] Pak 40 GPM ( moja wizja ;) )
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Bardzo ładnie wykonanie,podobają mi się obie dioramki,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-05-11 12:11  Odp: [Galeria] Pak 40 GPM ( moja wizja ;) )
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Dałeś radę Sony!:) Gratuluję modelu i czekam na równie efektowną galerię Oreła!:)

 
23-05-11 13:02  Odp: [Galeria] Pak 40 GPM ( moja wizja ;) )
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie.
Tylko te "koleiny" pod kołami...
Załóżmy,że stoi na drodze ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024