FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-04-11 22:03  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Świetnie się prezentuje. Bardzo ładnie wyszła wieża, a to cholernie niewdzięczny obiekt do rozwinięcia i sklejenia. Dobrze że wybrałeś malowanie w kamo, listki tworzące krągłości nie rzucają się tak w oczy jak na jednolitej powierzchni.

pozdrawiam,
randar

--

 
23-04-11 09:10  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Takie rozwinięcia świadczą o klasie projektanta. Pierwsza klasa- a ja się na tym znam;)))

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-05-11 00:34  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pora na kilka kolejnych zdjęć z budowy wieży. Zaprojektować i rozwinąć takie elementy było łatwo- gorzej mi idzie z klelejeniem. Musiałem się wspomóc superglutem przy mocowaniu górnych części listków wieży. Reszta to wstępne formowanie na BCG, potem Budaś. Na wszystko później pójdzie odpowiednia warstwa lakieru. Na ostatnim zdjęciu pokazuje jak jest umieszczany szkielet wieży - po prostu jest wsuwany w stronę niszy znajdującej się z tyłu wieży. Stwierdziłem, że takie rozwiązanie będzie odpowiedniejsze - można dobrze ukształtować bryłę wieży mając do niej dostęp z obu stron.




Post zmieniony (04-12-17 23:26)

 
02-05-11 21:39  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pomyślałem sobie o problemach z obrysem jasnych części - czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem dać kontur z kolorem 40-50 K ? Teoretycznie linia cięcia byłby wyraźniejsza, nie rzucając się mocno w oczy po wycięciu i sklejeniu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
05-05-11 23:27  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Problem z obrysem jasnych części rozwiazałem tak, że na jednym arkuszu będą zamieszczone wszystkie cześci, składające się z "listków" w ogóle bez linii obrysowych - jednym odpowiadają linie obrysowe przy tego typu elementach, innym nie - będzie można sobie wybrać.
A tymczasem drobna aktualizacja - wieża otrzymała właz dowódcy - chyba najtrudniejszy element, głównie z powodu wnęk na zawiasy klap włazu. Poza tym wieża kontrolnie otrzymała warstwę lakieru błyszczącego. Obok stoi sklejony zasobnik, który będzie zacowany do niszy wieży. Ale to dopiero po wykonaniu podstaw pod anteny.



Post zmieniony (04-12-17 23:27)

 
18-05-11 08:22  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Prawie skończona wieża na ledwo rozpoczętym kadłubie:



Post zmieniony (04-12-17 23:28)

 
18-05-11 09:53  Odp: [Relacja] Sherman III
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jedna z moich ulubionych ostatnio relacji.
Czekałem na dzisiejszą aktualizację i już czekam na następną .

--

Post zmieniony (18-05-11 11:28)

 
18-05-11 22:07  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Ja też czekałem na kolejną odsłonę no i się nie zawiodłem :)

--

 
22-05-11 21:37  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Budowa wieży została zakończona. Większa antena nie jest zamocowana na stałe ze względów "transportowych" modelu w przyszłości.



Dokończyłem również budowę zasadniczej bryły kadłuba, a przede mną wykonanie osłony przekładni głównej.



Post zmieniony (04-12-17 23:30)

 
23-05-11 08:41  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda bardzo interesująco. Szkoda, że nie jestem fanem pełzaczy. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024