FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-04-11 23:45  [Relacja/Galeria] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Lekturę, którą miałem przerobić przed kolejnym modelem zakończyłem, plan został wykonany z przekroczeniem normy. Oczywiście nie dało się obyć całkowicie bez klejenia. Wybór padł na Panterę G z Modelika. Wprawdzie mam już sklejoną Panterkę z GPMu, ale podoba mi się opracowanie Modelikowe, poza tym lubię modele p. Rycharda. Trochę wątpliwości naszło mnie po ukazaniu się Tygrysa tegoż projektanta, ale za dużo roboty i czasu poświęciłem na to co było już wykonane. Jak już kiedyś wspomniałem, nie lubię kleić modelu i później czekać ~2 miesiące, aż nie wykonam gąsienic, więc wziąłem się za nie na początku.
Zacząłem powoli przy nich dłubać jeszcze mając na tapecie Su-122 i po kawałeczku, powolutku coś dochodziło. Na chwile obecną mam dwie taśmy, łącznie 186 ogniw, kompletne ze strony rzeźby. Jedna ma już zęby, a druga....właśnie się ich pozbyła. Trochę zmienił mi się koncept ich wykonania w trakcie prac. Początkowych etapów prac nie dokumentowałem, na poniższych zdjęciach widzicie kilka etapów brudzenia i błyszczenia. Nie jestem do końca zadowolony z efektu, więc cos jeszcze będę poprawiał. Ogniwa są taką lekka hybrydą gąsienic z opracowania (body oraz zęby) i QNiowych (ostrogi). Od siebie dodałem rzeźbę oraz paski antypoślizgowe na ostrogach. Zębom nadałem przekrój trapezu, aby upodobnić je do oryginału – wypustki na nich mnie przerosły, więc w ten sposób starałem się poprawić ich kształt. Dla nie znających opracowania - Model przedstawiał‚ będzie pojazd w malowaniu stosowanym w styczniu 1945 roku, podczas walk w Ardenach.



--

Post zmieniony (08-10-11 08:33)

 
23-04-11 09:12  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Powrót do pacerki niemieckiej. Na to czekałem;).
Życzę powodzenia w budowie:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
24-04-11 00:12  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przyjacielu - Twoje gąski właściwie sa już modelem, więc reszta jest mało interesująca:-)
Jak zwykle wymiatasz i to w tempie iście ekspresowym:> POdejrzewam, że na ochotnika zostajesz z dzieciakami na cały dzień w domu, po czym przyklejasz je do ściany odrobiną kropelki podłączając pompę z zupą:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-04-11 23:30  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czyli co, delikatna sugestia, żeby dać se spokój i już więcej nic tu nie pokazywać?
Najwyższa pora, żeby w końcu skończyć gąsienice, w końcu puczę się z nimi już jakieś dwa miesiące (to jest właśnie to ekspresowe tempo o którym pisze StuG ;) ). Zęby dorobione, dodatkowo „usyfione” oraz „wyślizgane”. Żeby uniknąć wycierania się suchej pasteli, całość siknięta lakierem do włosów ;) Teraz czas na klejenie właściwe .



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-04-11 13:53  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Temat obowiązkowy. Takich kotków nigdy za mało ;-) .

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
02-05-11 23:07  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ma to być model pojazdu pancernego, więc i szkielet również będzie pancerny. Przy składaniu w całość nieprawidłowości nie stwierdzono. Wszelkie łączenia po zmontowaniu zalano superglutem, celem wzmocnienia i przeszlifowania. Wydawało mi się, że jest równiutko, w trakcie oklejania okazało się, że jednak nieszczególnie...ale o tym następnym razem.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-05-11 23:04  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kolejne zdjęcia miały być trochę później, ale złamał mi się AK3 i nici z wycinania dzisiejszego wieczora, więc postanowiłem pstryknąć dwie fotki. Tym razem zastosowałem pewną nowość – arkusze z częściami zagruntowałem, czyli po ludzku mówiąc potraktowałem lakierem nitro wymieszanym z takim że rozcieńczalnikiem w proporcjach 1:5. Nasłuchałem się różnych opinii pochwalnych na temat takiego zabiegu i sam się skusiłem. Pierwsza obserwacja jest taka, że karton w trakcie cięcia jest taki, taki...delikatny. Przypuszczam, że gdyby nie pociągnięcie tym szuwaksem części to oklejkę spodu wanny kadłuba bym potargał, przy kilkukrotnym odrywaniu i przestawianiu. Jeden minus to to, że brązowa farba zaczęła się trochę rozmywać i pojawiły się delikatne smugi na arkuszach, które wyglądają jak waloryzacja i celowe brudzenie :) A kolejny minusik (i tutaj taka mała uwaga dla potencjalnych gruntujących po raz pierwszy) to smród. Wprawdzie części malowałem na balkonie, ale za szybko wziąłem je do domu i schowałem do szafki. Po wzięciu modelu na warsztat po pokoju rozszedł się sympatyczny smrodek, a posiedzenie w nim ~2 godzin omal nie doprowadziło do rzyganka – tzn. lekko się przytrułem. Jednak kilkugodzinne wietrzenie niemal usunęło zapaszek.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-05-11 06:53  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakim klejem przyklejasz części o dużej powierzchni? Mam z tym duże trudności, zawsze zostanie kilka bąbli powietrza co psuje efekt końcowy. Istnieje na to jakaś "tajna" technika? ;)

 
05-06-11 22:40  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dawno mnie nie było, ale kilka rzeczy, w tym zmiana pracy wpłynęły na brak czasu lub chęci do klejenia. Coś jednak udało się zrobić. Leciałem wg. kolejności części, a więc z wyposażeniem góry kadłuba. Ze swojej strony wprowadziłem kilka modyfikacji i uzupełnień.
Z przodu kadłuba uplastycznione (a przede wszystkim uwypuklone – uproszczenie uproszczeniem, ale w modelu o takim stopniu skomplikowania jak Pantera nie powinno być takich uproszczeń) zostały zawiasy włazów. Wizjer kierowcy wyposażony został w daszek przeciwdeszczowy. Zmieniłem również osłonę wentylatora przedziału kierowania. Tutaj mam pierwszą wątpliwość, nie wiem czy wybrałem właściwą, uwypukloną wersję...w razie draki jest szansa, ze uda mi się to odkręcić.
Z tyłu kadłuba modyfikacje dotyczą umiejscowienia siatek na wlotach powietrza do silnika – siatki sa nad ożebrowaniem, a nie pod nim jak proponowała wycinanka. Całkowicie zmodyfikowany został lewy, wysoki wlot powietrza (w sumie określenie zrobiony od podstaw byłoby lepszym określeniem). Kolejna wątpliwość dotyczyła zakrętek filtrów powietrza na środkowej klapie. Nie wiem czy powinny mieć uchwyty, czy nie. Ze zdjęć wyszło mi, ze posiadały je wczesne wersje Pantery, jednak w razie jakby, gdyby co, jestem w stanie je dodać. Przedstawiam zdjęcia całości, kilka zbliżeń i na potwierdzenie, że nie ma lipy – duży wlot w trakcie budowy, pomimo, że nie widać tego po zamontowaniu na kadłubie ma dwa rzędy ożebrowania.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-06-11 15:54  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Demon

Osłony na klapie silnikowej już bez uchwytów w tej pantherze.

Co do osłony filtra na przodzie kadłuba, to wersja płaska w tym wariancie. Ty zrobiłeś taką jaką miała wersja A. Taka powinna być...



I jeszcze uwaga...ten wentylator nie jest z lekka za wysoki ? Jakoś nie pasuje to rozmiarowo do reszty czołgu. W skali powinien mieć 7,6 mm całkowitej wysokości.

Pozdrawiam !

Post zmieniony (06-06-11 18:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024