FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-05-11 22:44  [Galeria] PZL- 38 WILK MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witam w galerii :D

Na modelarni zacząłem skubać sobie wilczka z MM, jak wiadomo projekt bardzo dobry, nie przypominam sobie żadnych większych problemów.

Na modelarni jak to na modelarni troszkę się nie mogę skupić(ahh te bachory :mrgreen:) dlatego model jest jaki jest. Jak zwykle model nienajwyzszych lotów, pełno błędów moich, a i rozwiązania TANDETNE jak zwykle(patrz podstawka pod modelem) Model postanowiłem zrobić w locie, bo takowego jeszcze nie mam w swojej kolekcji, koła które wystają z wnęk wykonałem z plasteliny.Dobry materiał do eksperymentów, gdyż można by było uzyskać całkiem niezły efekt jeżeli chodzi o poprawność kół- chodzi mi o to że jak się spłaszczy takie koło od dołu to robią się po bokach takie realistycznye wybrzuszenia jak na żywo w samolotach. Materiał w fazie testów póki co ale jestem dobrej myśli

Tyle paplaniny, czas na fotki(jak zwykle kiepskiej jakości)






Do zobaczyska:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
03-05-11 01:04  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Elegancki Wilczek, faktycznie dobrze zaprojektowany, kiedyś zrobiłem kadłub, który niestety potem uległ awariom i modelu przez to nie ukończyłem ale model jako tako problemów mi nie stwarzał. A podstawka ... hehe ... no faktycznie poziom nieprzeciętny ;) Pozdrawiam.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-05-11 07:25  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No proszę , ładna sztuka a ja go jeszcze nie kleiłem . Oglądając te stada Wilków aż nabiera się na nie ochoty . Gratuluję.

--
Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

 
03-05-11 08:33  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

A ja wcisnę swoje trzy grosze. To co zdążyłem zauważyć, model wygląda na sklejony czysto, bynajmniej na taki wygląda ale….. nie jest pozbawiony błędów. W dziobie samolotu w miejscu wyjścia karabinów widać dziurę. Prawe skrzydełko chyba nie za bardzo ci wyszło, zapadło się a może podczas przyklejania okapowania silnika za mocno docisnąłeś. Lewa strona przedziału silnikowego w miejscu przejścia kolorów jest krzywa, albo spowodowane jest to twoją niedokładnością albo błędem w opracowaniu. Po za tym dało się zauważyć wiele szpar a największą chyba przy lewej klapie podwozia. I na koniec nie wiem czy to ma tak być czy nie, ale zakończenie ogona??Pomalowałeś to czymś czy to ma tak być?? A odnośnie podstawy modelu to powinieneś się bardziej przyłożyć bo psuje to cały efekt, i popracuj nad zdjęciami bo pisanie że jak zwykle są słabej jakości to raczej nie usprawiedliwienie. Ogólnie model nie wygląda źle, następne pewnie będą lepsze.Powodzenia

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
03-05-11 10:46  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , Jańcio - jak Ty się weźmiesz za Wilka, to z pewnością będzie miał odsuwaną kabinkę, ruchome km-y strzelca,ruchome powierzchnie sterowe,chowające się podwozie ,że o zmiennym skoku łopat śmigła nie wspomnę...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-05-11 12:34  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Konradoo- jak chyba zauważyłeś napisałem że to "model nienajwyzszych lotów, pełno błędów moich, a i rozwiązania TANDETNE jak zwykle". Jestem świadom tych błędów, wcale ich nie ukrywam bo myślę że to byłby duży błąd. Jak mówiłem model klejony na modelarni a tam się skupić nie mogę i wychodzi tak jak jest. AAA i zakończenie ogona zrobione jest z plasteliny gdyż niestety ktoś na modelarni zdmuchnął mi wycięte i wyretuszowane cząstki:/

Ja się podpisuję obiema rencami i trzema nogami ażeby Jańciu zrobił wilka:)

TRH-nieprzeciętny? toż to tandeta nad tandetami- inaczej nie potrafię tudziesz nie mam z czego albo za co...

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
03-05-11 14:05  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No i Mariusz zapomniałeś dodać jeszcze że zajmie mi to 2 lata ;-) .Wiesz że następny w kolejce czeka Karaś a właśnie Twoje wykonanie będę próbował dogonić , piszę jeszcze raz DOGONIĆ . Ten Wilczek pewnie nie jest idealny ale mi się podoba wg. oceny podoba się - nie podoba .



--
Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

 
03-05-11 14:40  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

To wy się tam doganiajcie a ja sobie po cichutku poczekam i się chowam za fotel z moim wilkiem i podpisuje się pod podpisem Jańcia, który pewnie na własne oczy się przekona jak to z tym moim wilkiem jest;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
03-05-11 22:36  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Ogólnie fajnie wyszedł, ciekawy sposób eksponowania, ew. można by użyć jakichś przezroczystych patyczków (np. z ramek po modelach plastikowych?). A co się stało z przedostatnim segmentem kadłuba?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
03-05-11 23:08  Odp: [Galeria] PZL- 38 WILK MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Kroolo- z tym segmentem to było tak- chciałem zrobić linie podziału blach, zacząłem od tego segmentu- błędem było robienie nagięć przed wcześniejszym WSTĘPNYM uformowaniem segmentu, przy formowaniu wyszło takie coś, próbowałem z BCG ale średnio pomogło bo chyba zbyt energicznie robiłem te podziały.

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024