FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-04-11 14:51  [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam

Model wczesniej zapowiadany przez wydawcę, już w sprzedaży. Niemała gratka dla zwolenników japońskiego uzbrojenia.
Do modelu dostepnych wiele dodatków.
http://www.model-hobby.pl/index.php?f=prod&pid=2112

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-04-11 15:11  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A kto jest autorem opracowania, czy również P. Mistewicz jak czołgu Chi-he z MM?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-04-11 17:08  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Podobnie jak wersję Shinhoto i tę wykonał Pan Marian Sobel.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-05-11 20:45  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja już modelik mam. Moim zdaniem super wyszła grafika w druku ;-)

Mała próbka...



Pzdr

--

 
01-05-11 21:22  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Grafika faktycznie ciekawa, ale mnie niepokoi jedno - i nie dotyczy to tylko tego modelu.

Na drugim zdjęciu pokazanym przez Przemka, widać tzw. "części alternatywne", czyli po mojemu "zestaw rozszerzony". Są tam zawiasy, które są w wersji uproszczonej. Wiem, można sobie zrobić w nich garba, ale ilez to jest roboty zaprojektować zawias składający się z dwóch części? Naturalniej to wygląda - tym bardziej, że jest to zestaw dla bardziej wymagających.

I nie narzekam tutaj konkretnie na ten model, ale uwaga dotyczy wielu wypasionych modeli pojazdów, w których jest to totalnie olewane - nie wiem w sumie dlaczego. Rozumiem w uproszczonych wycinankach, ale w skomplikowanych i uszczegółowionych modelach to dziwi. Albo wszystko, albo nic.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-05-11 21:47  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

A mi się dla odmiany grafika nie podoba. Czołg wygląda, jakby został z góry na dół oblany szlamem, a potem niestarannie przeczyszczony szczotką. Widać, że jest przytłumiony jakimś brązem. Nie rozumiem też co mają udawać te skupiska brązowych plam/otarć, czy co to ma być. Podobnie wygląda to na zupełnie innych zdjęciach arkuszy, jakie można oglądnąć na Kartonworku. Nie jest to więc wina monitora, czy zdjęć itp. Szkoda, bo jak rozmawiałem z Przemkiem, jaką to ekstra grafikę będę miały modele pojazdów z Model Hobby, to z dużą dozą zniecierpliwienia czekałem by to zobaczyć. Tak więc, w moim odczuciu, pod względem grafiki, jeszcze wiele tu brakuje do poziomu modeli z GPM'u.
To co mi się natomiast podoba to sam temat i detale. Mam poprzedniego japońca z Model Hobby i po surówce modelu widać, że Pan Sobel nie opuszcza swojego wysokiego poziomu projektowania modeli.

Post zmieniony (02-05-11 00:00)

 
01-05-11 23:38  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hola, Panowie, co to ma byc? Za duzo majowania bylo?

Piter - wstaw sobie bardziej kulturalne slowo w miejsce krzyzykow, mniej kloacznie sie kojarzace, OK? I bedzie git.

konradoo - ostrzezenie za personalne podjazdy, jasne? Piter pisze o modelu i tym co mu sie podoba, a co nie. Od razu trzeba sie przezywac, jak w piaskownicy jakiejs? Chyba, ze do tego ma sluzyc forum...

Tomku, przepraszam, ale wywalilem Twoj post, bo w kontekscie calosci to teraz nic nie wnosil...

Licze, ze nie bede musial drugi raz tu sprzatac. Jesli ktos ma jakies ale, to zapraszam na priv...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-05-11 00:02  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Rafael, post poprawiony;-)

--

 
02-05-11 07:53  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Rafael napisał - Hola, Panowie, co to ma być? Za dużo majowania było?

Nie to po prostu wysyp wiosennych TROLI:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
06-05-11 01:30  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

PiterATS ale żeś przywalił, jak gołąb na parapet. Poziom grafiki GPM jest na etapie gimnazjum. Dobór barw i odcieni, kreska rysowana lapitografem 1 mm (przykład pięknego śmigłowca Mi-17 który w drugim wydaniu miał ją jeszcze bardziej pogrubioną, albo Mig-29). Wznowienia gorsze zamiast lepszych. Szok! Jakieś ciche dodruki (Szokaku) i wciąż kolory na poszczególnych arkuszach się różnią. Jeśli chodzi o standard, to GPM skazuje modelarzy na niełaskę. Handluje na allezło zaniżając swoje ceny ze sklepu. Co to za poziom firmy. Autodumping? Kupujesz w sklepie,a jutro dowiadujesz się, że na a...o mogłeś kupić taniej. Grzesiu na to leje. Liczy się kasa. Najlepszym dowodem na to, że Grzegorz z Ksawerowa nie dba o końcowy wydruk modeli, jest jakikolwiek brak jego wypowiedzi na forum. Produkuje szmelc i nie musi się nikomu tłumaczyć, bo i tak to ludzie kupią. Z kolei Andrzej Wielki się bardzo stara i jego poziomowi grafiki nic nie można zarzucić (no chyba , że ktoś jest super znawcą i ekspertem), ale obsesja rozrastającej się konkurencji wciąż go nęka osłabiając jego czujność kontroli nad projektami, skutkującą płodzeniem wielu errat, co z kolei krzywdzi następną grupę odbiorców. Na przykład mnie, kolekcjonera, który od pewnego czasu nie wie, czy zakupił model kompletny, czy musi dokupić następny, w którym są poprawki.
Róbmy mniej modeli. Z pasją. Dokładniej. Klejmy testowo. Oddajmy do druku i nadzorujmy proces drukowania. Szanujmy odbiorców chcą płacić za opracowanie, a nie za niedoróbkę. Ilość modeli wydanych przez firmę nie powinna decydować o jej wielkości i klasie. Unikajmy wydawania potworków w postaci Gawrona z GPM i Zlina 526 AFS Pana Maciejczaka( z całym szacunkiem dla jego trudu projektanta). O zgodność historyczną modeli czasami trudno, bo to trzeba zdobyć dużo trudno dostępnej dokumentacji, ale jeżeli bryła nie odwzorowuje kształtu, to już dramat. Powrócę do tego nieszczęsnego Gawrona z GPM. Latałem na nim i jak patrzę na kształt silnika to nasuwa mi się pytanie. Kto go projektował?
Kto wypuścił takie cóś do druku. Czy dokumentację trzeba było sprowadzać z dalekiej Japonii? Nie, bo te samoloty stały na każdym polu. PiterATS ale żeś wybrał firmę do porównań. Na razie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024