FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-04-11 22:25  [G] Parowóz Br 03-10 1:35 Schreiber-Bogen Modellbau
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Swego czasu zakupiłem taki oto model:
Postanowiłem go skleić,ale troszkę większego, więc powiększyłem model do skali 1:35, troszkę się pobawiłem i powstał mój pierwszy, duży parowóz.
Co do uwag do budowy modelu:
-słaba instrukcja obrazkowa, trzeba się posługiwać intuicją (lub MOCĄ) klejąc wiele elementów (np. przy napędzie, skrzynia ogniowa)
-bardzo uproszczony model, ale wiele można podpatrzeć w sieci, np. przy modelach H0 i to i owo dorobić
-słabe spasowanie elementów, np. przód- po złożeniu "listków" i zrobieniu wszelakich obłości nie pasuje szkielet, trzeba docinać.
Ja od siebie dodałem przestrzenne klapy, nity, linie podziału blach itp.itd. Model malowany pędzelkami farbami "vallejo"
Jak już kiedyś wspomniałem, nie jestem tak precyzyjny jak Precyzyjny, ale budowa dała mi duuużo frajdy a i efekt całkiem niezły.

Jeszcze mała uwaga: swastyka umieszczona na modelu nie propaguje w żaden sposób nazizmu itp., po prostu tak były oznaczane parowozy w tamtych czasach.

Zapraszam do oglądania:


I kilka szczegółów:

Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
23-04-11 23:02  Odp: [G] Parowóz Br 03-10 1:35 Schreiber-Bogen Modellbau
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Bardzo ładnie i ciekawie wygląda i ta skala 1:35 - nie za duża i nie za mała.
Pasuje mi bardzeńko. Gratuluję wykonania i pomysłu.

Pozdrawiam.

--

 
23-04-11 23:22  Odp: [G] Parowóz Br 03-10 1:35 Schreiber-Bogen Modellbau
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Widzę,że "ciuchcie" mają coraz większe grono amatorów :) Gratuluję modelu.
Należy wspomnieć, że takie cudo jeździło w barwach PKP oznaczone Pm3. Jeden taki zachował się w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Co prawda otulina lekko niekompletna, ale tak to już było-racjonalizatorstwo :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024