FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-04-11 21:14  [R][G] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Witam
Chciałbym zaprezentować relację z budowy modelu czołgu Sherman III (amerykańskie oznaczenie M4A2). Od kilku lat chodził mi po głowie ten temat, decyzję o jego realizacji znacząco przyspieszyło dokonanie Mariusza - QN-ia. Oglądając etapy budowy jego czołgu mogłem stopniowo obmyślać co i jak będę mógł wykonać w swoim Szermanie. Oczywiście mój czołg nie będzie aż tak bardzo szczegółowy jak Avalon QN-ia ale będzie się prezentował równie ciekawie.
Pierwsze założenie było takie - czołg musi mieć malowanie jakiejś polskiej jednostki. Przeglądając różne zdjęcia wytypowałem "Maczugę" z Pułku 6. Pancernego im. Dzieci lwowskich" z II Korpusu, z okresu walk 05.1944 roku. Dokładnie ten Szerman brał udział w zdobywaniu miasteczka Piedimonte - operacja ta odbyła się tuż po zajęciu klasztoru na Monte Cassino. "Maczuga" podczas szturmu utknęła w gruzowisku i stąd pochodzą jedyne znane mi zdjęcia tego czogłu - m.in. takie:



Sam model w wersji 3D prezentuję się tak:




A tak wyglądaja pierwsze, prototypowe elementy - najpierw sprawdziłem sklejalność najtrudniejszych podzespołów, tj. wieża i osłona przekładni oraz gąsienice:




Po naniesieniu odpowiednich poprawek do projektu rozpoczynam budowę "właściwą". Relację zaczynam od wieży:



Post zmieniony (03-12-17 19:46)

 
21-04-11 21:23  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Doskonały model. W jakim programie projektujesz?

 
21-04-11 21:26  Odp: [Relacja] Sherman III
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pięknie złożona wieża , jestem pod wrażeniem .Do tego wąska osłona armaty.
Kolejny sherman , jeśli zostanie wydany da w końcu możliwość budowy różnych konfiguracji .
Koledzy ,macie takie zdolności rozwijania obłości ,to może znajdzie się odważny i zabierze się za M4A1 i zrobi Latajaca Krowę bądź Kitusia ?
Poproszę.
Messer życzę powodzenia i może kontynuacji tej drogi!

--

Post zmieniony (21-04-11 21:52)

 
21-04-11 21:34  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Topper - model powstał w Rhino 4, ale rendery wykonałem w Rhino 5 WIP, bo ta wersja ma lepiej rozbudowany moduł renderingu.

Piterpanzer - Latająca Krowa też mi chodzi po głowie - tylko właśnie ten kadłub - na razie jestem jeszcze za "cienki" żeby poprawnie zaprojektować kadłub M4A1. A co innych wersji - myśle o tym intensywnie, na pewno da się z tego jednego projektu wycisnąć jeszcze kilka innych :)

--
http://messer.cba.pl

 
21-04-11 21:55  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Messer ,kilka modułów kadłub ,osłony , jarzma i można bawić się w dowolne konfiguracje.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-04-11 21:56  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pociągnę jeszcze temat softu, bo sam przymierzam się do zaprojektowania elementów waloryzujących do modelu, a nie miałem jeszcze do czynienia z Rhino. Czy rozwijałeś projekt bezpośrednio w Rhinocerosie czy w innym programie? Siatki wyszły Ci bardzo czysto :)

 
21-04-11 22:02  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Cały projekt powstał i został rozwinięty w Rhino - dwie magiczne funkcje: "rozwiń" i "rozpłaszcz" powierzchnię są powodem stosowanie przeze mnie tego oprogramowania.

--
http://messer.cba.pl

 
21-04-11 22:10  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ło matko, Sherman ;-)

--

 
22-04-11 07:55  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Myślę że jak zwykle odwalisz kawał dobrej roboty. Twoje modele dobrze się skleja, więc i ten będzie można kupić w ciemno.

--
Pozdrawiam!

 
22-04-11 18:10  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No ładnie. Robienie takich powierzchni w standardzie to jest jazda.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024