FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-04-11 23:48  [G] ORP GROM 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam wszystkich
Chcę przedstawić kilka zdjęć ukończonego jakiś czas temu modelu-zlecenia naszego najpiękniejszego niszczyciela ORP GROM
Model powstał na podstawie wycinanki modele kartonowego fana czy coś takiego ,
powiem(napiszę) krótko, model trudnosklejalny,ktoś chce skleić z tego model podobny do Groma radzę zaopatrzyć się w monografie Aj-Pressu i najlepiej opracować go od podstaw sam





Na dwóch ostatnich zdjęciach Grom w towarzystwie Krakowiaka od Hala w wykonaniu first.l.a.
Pozdrawiam

--

 
19-04-11 23:56  Odp: [G] ORP GROM 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Troszkę ciemne fotki, ale model zacny. Oba zacne. Brawo!!

--

 
20-04-11 14:02  Odp: [G] ORP GROM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Wyszedł wg mnie świetnie. Na czym polegały te trudności w sklejaniu oprócz różnic w wyglądzie modelu w porównaniu do oryginału ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-04-11 20:50  Odp: [G] ORP GROM 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Bardzo lubie okrety !!........Twoj, bardzo mi sie podoba,tak jak przedmowcy czekam na wiecej informacji !? Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
20-04-11 22:13  Odp: [G] ORP GROM 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Odpowiadając na pytanie odnośnie trudności przy klejeniu z tego co pamiętam najbardziej dała mi popalić podstawa komina,musiałem ją zrobić na nowo od podstaw,może jestem jakiś ograniczony ale nie potrafiłem z oryginalnych części zmontować coś sensownego,ogólnie model jest w miarę pasowny ,a jeszcze burty okazały się za krótkie co widać,błędu przy budowie szkieletu na pewno nie popełniłem bo zawsze skracam na długość przeważnie w starszych opracowaniach.
Może zle określiłem że jest trudnosklejalny ,bo największą trudność sprawiło mi dorabianie i adaptacja części ,które trochę mam nadzieję uwiarygodniło piękną sylwetkę ikony Polskiej Marynarki Wojennej lat trzydziestych minionego stulecia
Pozdrawiam serdecznie

 
24-04-11 22:47  Odp: [G] ORP GROM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładny modelik,ładnie wykonany,ładnego okrętu,.jedna uwaga; tory minowe i zrzutnie bomb głębinowych powinny być inaczej położone względem siebie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-04-11 00:04  Odp: [G] ORP GROM 1:200
Barbarossa 

 

Witam!
Gratuluję pięknie wykonanego modelu. Mnie marzy się wydanie "Groma" z chwili zatopienia z 1940 r. Mały lifting modelu z uwzględnieniem kapitalnej roboty ramm'a http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=6108&postdays=0&postorder=asc&start=0; http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=14769&postdays=0&postorder=asc&start=0; http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4175.0 i uwag sklejających już model "Błyskawicy" (choćby stąd: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=168124&t=168124#reply_168124) byłby według mnie hitem obowiązkowym dla każdego okrętowca. Ale cóż, to tylko takie modelarskie marzenie...
Pozdrawiam!

--
per aspera ad astra...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024