FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
09-12-13 07:57  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajna deska do prasowania. Naprawdę nie jest źle :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
09-12-13 18:30  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cyryl
Wiem że wszystkie Twoje modele są malowane, Nie jest to łatwa decyzja dla modelarza
tym bardziej gdy się nie ma jako takiego doświadczenia. Ty sobie niezle radzisz. Przy tym
modelu musisz jeszcze zwrócić uwagę na wykończenie malowania kadłuba, bo są na
nim jeszcze widoczne plamki farby.
Całość wygląda dobrze i mam nadzieję, iż Twoja flota zacumuje we Wrocławiu w czerwcu 2014.
Swoja drogą masz niezłych pilotów oblatywaczy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-12-13 21:21  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dzięki za motywacje, z tym malowaniem jest jeszcze dużo do zrobienia. Następny model spróbuję skleić w standardzie, choć ciągnie mnie do papieru bawionego mimo, że to dla mnie czarna magia.
Decha faktycznie robi wrażenie, i marzy mi się taki zestaw wszystkich "dech" z Answera;-)
Ech Wrocław..... byłem raz ...i żałuję że tylko raz. Zona wspominała,że chciała by je kiedyś zwiedzić, więc może przypadkiem tak koło czerwca....
A młodzież, chętnie podgląda moje zmagania z kartonem, nawet wycinać próbują.... ile potem jest sprzątania.
Baterie naładowane idę kleić.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
18-12-13 16:49  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

No i się zmotywowałem. Przed końcem roku udało mi się jeszcze skleić zestaw "Zer".

I przymiarka oczywiście.

P.S.
Pytanko? Czy był jakiś konkretny schemat ustawienia samolotów na pokładzie? W sensie, najpierw bombowce potem myśliwce, czy na odwrót. Pytam raczej z ciekawości, ale jak da radę to poustawiał bym zgodnie z faktem.
Dzięki Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
18-12-13 18:25  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Yarpen_Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejność na lotniskowcach bez katapult zazwyczaj była taka (patrząc od dziobu): Samoloty myśliwskie, potem bombowce, a na samym końcu torpedowe. Wynikało to z tego, że myśliwskie potrzebowały najkrótszy pas do startu, a torpedowe najdłuższy.

 
18-12-13 19:13  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Yarpen_Zirgin
Dzięki, to logiczne wytłumaczenie, brałem też pod uwagę to żeby myśliwce były pierwsze patrząc od dziobu, aby jak najszybciej się poderwać w celu ochrony okrętu.
Biorę się w takim razie za torpedowce i bombowce.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
18-12-13 22:19  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Fajna gromadka, podobają mi się, no i oszkliłeś kabinki :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
18-12-13 23:22  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jako, że mnie też czaka eskadra takich maleństw, to z zaciekawieniem podpatruję jak innym to wychodzi, oszklone kabinki to chyba już standard, tylko wydają się takie jakieś za duże w porównaniu z kadłubem. Wiadomo skala rządzi się swoimi prawami, naklejona rama z pasków chyba właśnie sprawia to wrażenie. Aby przeskoczyć ten problem pasków planuje kabinki wydrukować na arkuszu cienkiej foli, tak jak swego czasu śmigła podczas pracy, z resztą silniki też by sie przydało rozgrzać :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-12-13 08:52  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkoda, że z takimi pszczółkami nie da się CTRL+C i CTRL+V

Fajnie wyglądają w gromadce.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-12-13 10:04  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

U mnie "CTRL+C i CTRL+V" trwało 2 tygodnie.;-)
Oszklone kabinki dają ciekawy efekt, i przy odrobinie wprawy można uzyskać powtarzalność. Moje są ją jakie są. Ramki i śmigła są rzeczywiście przy grube, uświadomiłem to sobie po wycięciu wszystkich elementów i tak już zostało. Ramki chciałem wykonać z pomalowanej naklejki do drukarek, ale niestety po krótkim czasie zaczęły się odklejać i musiałem dołożyć klej stąd ta grubość. Może z kalki było spróbować...
A silniki- to już wyższa szkoła "baletu";-) może kiedyś...

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024