FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
02-02-13 22:07  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie wiem, czy zauważyliście, ale ta dyskusja wniosła jeszcze coś nowego. Widzieliśmy już duże kutry z postawionym brezentem, bez brezentu oraz z samym stelażem... ale dzięki zdjęciom Jurka można zobaczyć, coś czego chyba jeszcze nie widziałem na modelach.
Przyglądając się np kształtowi steru na szalupach dochodzę do wniosku iż są to mniejsze łodzie, być może wiosłowe 9m. Zdjęcia te pokazują stelaż który nieczęsto można ujrzeć w popularnych planach modelarskich. Otwiera się nowa droga dla waloryzatorów.

 
22-08-13 11:35  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć.
Zachęcony zapowiedziami nowych modeli IJN, (różnej marki), zmusiłem się do dalszego klejenia mojego "ulepa". Po dacie ostatniego postu widzę, że trochę czasu minęło.... oj minęło. Nawał procy koło domu robi swoje, jak widzę z jaką prędkością niektórzy tworzą swoje modele.... pozazdrościć.
Ale o modelu może:
Z bąblami na pokładzie trochę powalczyłem, (rozcięcie wzdłuż deski i nawpychanie kleju) z miernym zresztą skutkiem. Powierciłem otwory " zaczepy" na całym pokładzie, chyba to lepiej wygląda niż popszednia wersja.
I... z bardziej zaawansowaną walorką dam sobie spokój, model i tak ma ma wiele niedociągnięć (np. pokład) których nie ma sensu od nowa robić, a szkoda czasu na dalszą dłubaninę, wszak nowe modele czekają, tzn zapowiedzi ;-) Model się dokończy na tzw. sylwetkowy model lotniskowca, kadłub zastawi samolotami, jakoś to będzie.
Pozbierałem co miałem do kupy poskładałem pomalowałem z grubsza pokład wyszło tak;

Podoba mi się pokład w tych miejscach gdzie prześwitują dechy z pod kamuflażu, zastanawiam się czy tak zostawić.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
22-08-13 12:02  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ja bym poprawił ten pokład, bez bajerów itp, ale przyklej zwyły skan i będzie lepiej. Będziesz potem załował. Miełam kiedyś tak samo, może w mniejszej skali ale problem identyczny.
Włożyłeś w to kupę czasu więc szkoda, nawet jak nowe modele czekają...
Pzdr

 
24-08-13 23:07  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Nie bardzo mam co zeskanować, części pokładu są dość mocno zfastrygowane..Ech będzie jak będzie. Następny pokład deskowany ( o ile będzie), zrobię z forniru.
Pozdr.

 
24-08-13 23:19  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapytaj na forum, pewnie ktoś ma ten okręt w 2D i mógłby podesłać skany.

 
07-12-13 13:15  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć.
Powoli zbliża się czas na podsumowanie roku modelarskiego. Bez zbędnego marudzenia wstawiam zdjęcia, choć zdaję sobie sprawę, że model delikatnie mówiąc odbiega od dzisiejszych standardów panujących na forum. Oo już zaczynam marudzić ;-)



I trochę drobnicy.

A tak mogła wyglądać zagłada tego okrętu.....;-)


Generalnie od momentu, kiedy odpuściłem sobie doszukiwanie i próbowanie na siłę waloryzowanie modelu, to jakoś więcej radochy przynosi mi to klejenie. Sam pomysł mnie przerósł co widać po zdjęciach, ale cóż nie każdy może mieć model w stylu Yamato, Bismarcka, Fuso, i innych jaki prezentują forumowi wyjadacze.
Patrząc na model można odnieść wrażenie, że jest tam niezły chaos. Tu coś zaczęte tam nie skończone...po części tak jest bo albo nie mam pomysłu jak to dokończyć, albo się wypalam i zabieram za coś innego. ot taki galimatias. Pokład został taki jak był (ale pracuje...), Kamuflaż go w miarę maskuje, i mam zamiar zastawić cały pokład samolotami, więc nie powinno być tragedii.
No i głowię się nad działkami p-lot. Chyba zapożyczę uproszczoną wersję zaproponowaną w modelu Nisshinia.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
07-12-13 20:33  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Już wiele nie zostało do roboty.
Ja ze swoim Shokaku jestem daleko w tyle patrząc na drobnicę, którą już wykonałeś.
No i masz już załogę :o)
Grunt, że walczysz i chcesz go ukończyć. Ja trzymam kciuki i kibicuję już od dawna. Powodzenia.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
08-12-13 07:38  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Niepotrzebnie posypujesz głłwę popiołem... model wygląda bardzo zacnie choć zdjęcia mogłyby byc lepsze...
To ideału to trzeba dążyć nie koniecznie od razu. Osobiście też nie jestem duzym zwolenikiem Wwielkich Waloryzacji" - każdy robi co lubi.
Widzę że rwiesz się już do nowych modeli, niepotrzebnie. :-)
To jest naprawdę imponujący okręt, z samolotami będzie wyglądał zaj....
Wiem co mówię bo stoi u mnie na półce...
Działaj a nie mazgaj się :-) !!
Pzdr

 
08-12-13 10:41  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Wemek
Walczę, walczę, poligon z niego zrobiłem, że hej.
dokker
Chyba na to dałem się nabrać, wielka walorka i duży model, to musi wyglądać zaj....;-)
Przed rozgrzebaniem nowego modelu bronię się jak mogę, ale czujne oko modelarza zawsze coś w tle wypatrzy.;-)
No dobra złożyłem szkielet i zaglutowałem, bo mi klej zasychał a pół tubki żal wyrzucić...ale obiecuję sobie pełen standard.
A i jeszcze 2 samoloty z MM Japońskie klejone na szybko, tak żeby młodego zaszczepić, ale za wcześnie się z tym wyrwałem....taki Pearl Harbor, wieczorami urządzają.... a to tylko papier, więc łatam i od nowa,I tylko nie wiem jak młodemu wytłumaczyć że samolot w czasie lotu powinien mieć kabinę na górze... o on mówi "neeee!" kołami do góry i hajda przez chałupę! Się rozpisałem.
Dzięki i pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
08-12-13 11:11  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładny kolos. I nie martw się wykonanie bo wcale nie jest złe. Najważniejsze żebyś Ty miał satysfakcję i radochę ze sklejenia modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024