FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-04-11 23:42  [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.
Zapraszam do kolejnej próby robienia relacji w moim wykonaniu. Do "pełni szczęścia" brakuje mi jeszcze lotniskowca i pancernika, Padło na lotniskowiec, na razie zbieram, elementy wyposażenia, a sam kadłub ma powstać po przeprowadzce do większego lokum.

Działka.

Samoloty.

Łódki


Chciał bym w miarę możliwości waloryzować model, w tym celu niektóre części zapożyczam z IJN Junyo. I tu mam pytanie w sprawie łodzi (kutra).Części na zdjęciu prosto z Zuikaku

W modelu ma on 6 cm. Czyli i ni tak ni siak, ni 11 metrów ni 15, po powiększeniu . Chciałem zapożyczyć sobie kuterek z Junyo lub Fuso, pod warunkiem, że był 11-sto metrowy. TomS w Hiei robił tę większą wersję, ale na coś takiego bym się nie porwał, nie ta liga, i tu pytanie, które były na Zuikaku?
Zdjęcia jak zwykle robione po japońsku, czyli jako tako, ale i tak zapraszam do opinii i wsparcia .
Pozdraiam.

 
13-04-11 08:30  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Cyryl
Jednak tak Cię nosiło z zamiarem sklejenia lotniskowca, że nie wytrzymałeś.
Brawo za podjętą decyzję.
Te elementy, które już skleiłeś wyglądają dobrze, bardzo podobają mi sie działa artylerii głównej, zrobiłeś przezroczyste kabinki w samolotach- kolejny plus.
Jednak widzę, że będzie to kolejny malowany model. Jedna rada nie spiesz się, ten model mimo swoich mankamentów, jest sklejalny i to w stopniu zadowalającym. Jeśli gdzieś coś ci nie wyjdzie będzie ciężko to zakryć farbą.
Polecam Ci moją galerię Shokaku, sporo zdjęć może Ci być pomocnych podczas klejenia Zuikaku.

Odpowiadając na twoje pytanie.
Jeśli masz możliwość to zaadoptuj kutry z Fuso Hala, mają dokładnie 11m (5,5 cm x 200=11)
Natomiast zastanowiłbym się nad ich waloryzacją, zdetalizowaniem.
Dlaczego?
Otóż kutry te są rozlokowane na pokładzie łodziowym na rufie, zakryte pokładem startowym, i tak naprawdę będzie widać tylko burty, ale wybór należy do Ciebie.

Czekam na dalsze wieści z Twojej stoczni.

A tak przy okazji Szczęśliwy zuraw ma ostatnio niezłe branie, kilka relacji i galerii sie pojawiło.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-04-11 14:11  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj
Temat fajny i widac że chcesz :-)
Tylko nie śpiesz się z malowaniem, widać już niedokładności, szczególnie na plotkach i łodziach.
A samolociki bardzo fajne
Pzdr

 
13-04-11 14:46  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Spróbowałem sił z deskowaniem pokładu, oj zeszło się, zona się śmiała, że równie dobrze mógłbym deskę do pasowania wydeskować. I tak poszedłem na łatwiznę, ponieważ długie paski okleiny naklejałem na przerysowany fragment pokładu, i ciąłem na 2.5 cm dechy, potem kolejny pasek przesunięcie nacięcia i tak dalej , Jak złoże kadłub to prysnę całość lakierem, i pomaluję kamuflaż

Jorzik, Shokaku podglądam, a jak że, nawet myślałem żeby Zuikaku przemalować na szaro, ale wizja japońskiego okrętu w kamuflażu zwyciężyła, martwi mnie trochę ten niebieski (Humbrol 49), ale może na całości będzie lepiej wyglądał. Z tymi niedomalowaniami to racja, do poprawy, za bardzo się spieszyłem, jeszcze ciepłe fotografowałem. Z tymi kutrami też rczej nie ma co przesadzać, skoro mają być zakryte, zapożyczę z innego modelu,(może z Nisshina).

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
13-04-11 17:31  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No faktycznie z deskami poszedłeś na łatwiznę ale gdybyś zostawił wycinankowy pokład to była by dopiero łatwizna.
Będę zaglądał do relacji i powodzenia w budowie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-04-11 20:16  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Okleina (a często i inne materiały) potrafi z czasem zmieniać wymiary. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest naklejanie jej na podobne podłoże lub oryginalny pokład - nawet jeżeli coś w przyszłości wylezie to i tak nie będzie bardzo widoczne.

Powodzenia w budowie

 
13-04-11 20:57  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

TomS, właśnie to odczuwam,:-) próbuję okleić pokłady na kutrach i nie a rewelacji, na papierze strasznie się ślizga, może jak bym zostawił do wyschnięcia....Pokład główny przerysowywałem na kalkę techniczną i po kolei naklejałem budaprenem na tekturę. Wyklejanie pokładu deskami 2.5 cm w ogóle mi nie szło i dlatego to moje ułatwienie, dłuszsze dechy lepiej się trzymały i w miarę moich możliwości mogłem zachować oś pokładu, potem wystarczyło ponacinać na cegiełkę. Po złożeniu kadłuba mam zamiar jeszcze poszpachlować na wzór Witka i jego Yamato, po za tym 3/4 pokładu pokryje kamuflaż, więc jakoś to się wszystko na prawdę zakamufluje.;-)

 
13-04-11 22:22  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kiedyś wyszedł Gakken z modele Zikaku w skali 1:100 coś takiego mam z Yamato ale model Zuikaku był kiepsko wykonany nie to co Gakken z Yamato i tam były wykonane blachy poszycia na burtach ale blachy te były zbyt wielkie i kiepsko to wyglądało. Jeśli będziesz wykonywał takie poszycie to mogę Ci pomóc. Warto poświęcić trochę czasu zwłaszcza że robisz deskowany pokład.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-04-11 22:32  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

:-);-) Chętnie skorzystam, na tę chwile mam tylko zdjęcia plastikowych modeli i to też nie bardzo wiadomo o co chodzi, Daj znać co i jak z tymi planami, aj a się z nimi zmierzę .Dzięki.

 
13-04-11 23:25  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie mam planów tylko mogę Cię poratować zdjęciami i tym co mam na temat tego lotniskowca.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024