FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-04-11 23:21  [R/G] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Chciałbym pokazać mój kolejny modelik. Jest to japoński transporter gąsienicowy Type 4 Ka-Tsu.

Pierwszą wersję modelu tego transportera pokazał Jorzik pod koniec zeszłego roku (http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=181290&t=181290) - dzięki za walkę z prototypem i za mnóstwo uwag. Zacytuję za nim kilka podstawowych informacji o tym pojeździe.
Była to opancerzona amfibia (odpowiednik amerykańskich LVT) przeznaczona do wykonywania desantów morskich przez japońską piechotę morską, oraz nosiciel 2 torped 450mm (jak też do transportu ,,długich lanc" 610mm). Te transportery miały odegrać ważną rolę podczas planowanego 2 ataku na Pearl Harbour. Planowana operacja z użyciem Ka Tsu nosiła kryptonim "Tatsumaki Sakusen" (OperacjaTornado). Twórcą tego pomysłu był Rear Admiral Kuroshima ("Gandhi") Kameto.
5 okrętów podwodnych I-36, I-38, I-41, I-44 i I-53, wyposażonych w te transportery, uzbrojonych po 2 torpedy 450 mm każdy, miało być spuszczonych na wodę w pobliżu wyspy. Miały one dopłynąć do wyspy, wjechać na ląd i wtargnąć na kotwicowisko US Navy i odpalić torpedy. Iście szatański pomysł.
Problemy z nieszczelnością silników uniemożliwiły ich odpalenie i przeprowadzenie skutecznego ataku. Istotnym elementem była również obsługa tych pojazdów, bowiem nie obsługiwali je typowi czołgiści lecz marynarze z okrętów podwodnych, po 2 tygodniowym przeszkoleniu.

Dane taktyczno techniczne:
Załoga: 5 +25 desant
Silnik wysokoprężny Mitsubishi Type 100 o mocy 176,6 kW przy 2000 obr/min
Pancerz: 10-50mm
Długość: 11m
Szerokość: 3.3m
Wysokość: 3,45m
Prześwit: 3,6m
Masa bojowa: 16t
Prędkość: 20 km/h, w wodzie 8 km/h.
Zasięg: 300km

Uzbrojenie:
2 x ckm Type 97 kalibru 7,7 mm (lub 2x km 13mm oraz przewidywano 2 x 25mm)
Wyprodukowano ok.50 sztuk

Model będzie przedstawił Ka-Tsu w czterokolorowym malowaniu (zielono-żółto-brązowo-czarnym) jak pokazał Jurek, z dwiema torpedami Type 93 (Long Lance) i dwoma KM 13mm oczywiście w skali 1:25. Podwozie jest właściwie takie samo (oprócz kół napinających) jak przy Ka-Mi, ale z dwukrotnie większą ilością kół nośnych.
W wersji 3D model wygląda tak:






Na początek kadłub, duży kadłub. Ponieważ składa się on z wielu płaskich dużych powierzchni więc i wręg było sporo.


Cdn.

--

Post zmieniony (21-07-11 17:49)

 
02-04-11 10:37  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Przez kolejne kilka tygodni byłem pozbawiony sprzętu foto więc zdjęć z budowy kadłuba nie mam. Przez ten czas okleiłem kadłub i zrobiłem detale na kadłubie. Całość niby prosta, ale w kilku miejscach musiałem troszkę więcej popracować. Przede wszystkim okazuje się, że klejenie takich dużych powierzchni jak pokład, czy burty to nie jest takie proste jak się wydaje. Kej szybko schnie a najdrobniejsze błędy w ustawieniu części na początku powoduje duże odchylenia na ich końcu. Następnym trudnymi elementami są osłony włazów. Niby proste dwa sklejone razem paski, ale żeby zachować kształt i podział kolorów troszkę trzeba było się nagimnastykować. Obłe wloty powietrza, małe osłony, rurka wydechowa i reflektory też wymagały więcej uwagi. Jako osi kół i wahaczy użyłem mosiężnych rurek 2mm z Obi (ok. 6PLN za 1m).

Tak, czy siak dostałem kadłub z dodatkami:





cdn...

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
02-04-11 11:31  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Moje zdanie znasz: porządny kawał kajaka na gąsienicach :D
Czekam na ciąg dalszy i możliwość obejrzenia "na żywo" przy najbliższej okazji.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
03-04-11 11:32  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Koła. Generalnie to samo co w Ka-Mi, ale razy dwa. Koła nośne to 8 wózków po dwa dwu-tarczowe koła. Plus 8 kokardek i 16 nitów na tarczę, czyli dodatkowo 256 kokardek i 512 nitów. Klasyk. Trochę zabawy było, ale są.


Jest to mój pierwszy model czołgu z pełnym wnętrzem "przedziału kierowcy" :))) Może nie do końca odpowiadający rzeczywistości ale jest dostępne tylko jedno niewyraźne zdjęcie wnętrza tej "budki".


cdn..

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-04-11 20:43  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
OzzY 

 

Michal powoli stajesz sie Krolem Japonskiej Pancerki :)

 
03-04-11 21:09  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Git ;] jak zwykle. Czekam na kolejne modele 3d :)

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
03-04-11 21:11  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To będzie już drugi jego "tuytuł":-)
Juz teraz jest Królem Państwa Długich Spodni:-)
Świetny model sie szykuje, jak zwykle:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-04-11 21:55  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Pojazd ten musiał pływać a do napędu służyły mu dwie śruby:


Transporter był uzbrojony w dwa KMy:


i przewoził dwie torpedy:

Okazuje się, że nie jest proste sklejenie rurki o średnicy ok 2cm i długości 25cm. Dlatego też główną część torpedy chyba trzeba podzielić na dwie-trzy części.

cdn...

Powoli kończy się temat Japońskich czołgów. Jeszce został jeden, no może dwa i koniec. A reszta to już tylko kolejne wersje tych samych pojazdów.

--

Post zmieniony (04-04-11 22:48)

 
05-04-11 22:43  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Poskładałem wszystko razem.






Zostały jeszcze gąski i malowanie.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-04-11 00:26  Odp: [Relacja] Type 4 Ka-Tsu - projekt własny
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kiedy będzie na QWKAKu?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024