FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 25Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-03-11 21:41  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Niby sie zgadza, nie wpychac na sile. Szkielet moze sie wtedy wykrzywic a w pozniejszym etapie bedziesz miec problem z oklejaniem kadlubu. Jezeli skserowales wregi to raczej nic do zepsocia nie jest. W najgorszym wypadku bedziesz musial od nowa robic szkielet.

 
31-03-11 21:46  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Przerwa między wręgami jest około 3,5cm (wszędzie).

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 21:53  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

to niewiele, rób jak chcesz;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
31-03-11 21:57  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A sprawdziłeś czy te ksero nie przekłamało wymiarów , a co będzie jak tak - to szkielet z ksero idzie do kibla.Jeszcze nie widziałem ksera które nie przekłamuje.
A ten drut na reling to chyba ciutkę za gruby, pasuje do skali 1-100 albo jeszcze większej

Post zmieniony (31-03-11 22:00)

 
31-03-11 22:04  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Moje kseruje idealnie.

 
31-03-11 22:09  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Kup sobię żyłkę wędkarską i z tego rób reling.
też widziałem idealne ksero

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
31-03-11 22:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale ja nie kserowałem. Nie mam jak, a kasy na płatne już nie mam bo wydałem ostatnie groszaki na druty i tekturę, a rodziców nie chcę prosić, bo już ostatnio za dużo ich prosiłem pieniędzy. Trudno, ja jestem hardkor i lecę na żywioł ;P
Na razie, idę grzebać w tekturze.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 22:34  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Fiemat - wrzucenie dwóch fotek szkieletu niewiele zmieniło. Tu chodzi o sam pomysł zakładania relacji w chwili, gdy nie ma nic do pokazania. I to w momencie, gdy kilka dni temu w innym temacie sam dajesz porady "nowemu" koledze, żeby się stosował do zasad obowiązujących na forum przy zakładaniu wątków.
Jeśli oczekujesz komentarzy, porad, postaraj się o czytelny przekaz i jego oparcie w zdjęciach modelu. Wrzucenie skanu okładki i rzucenie ogólnikowych pytań ( w formie chcę wiedzieć ! ) nie jest najlepszym pomysłem na zachęcenie innych do pomocy.

Budowa tak dużego modelu wymaga planu. Nie wystarczy czytanie instrukcji, która z oczywistych względów nie jest wyczerpująca. Już na etapie budowy szkieletu wymagana jest precyzja i dokładność. Zwichrujesz go o milimetr i już masz problem z poszyciem. Przemyśl jak możesz kadłub usztywnić, by w trakcie pracy i doklejania kolejnych wręg się nie skręcał. Pomocna jest duża, płaska deska, do której tymczasowo można szkielet przymocować, wcześniej dzieląc go na przykład na linii wodnej.

Myślisz o wypełnianiu kadłuba wzmocnieniami. Co chcesz w ten sposób osiągnąć ? Jeśli nie uda Ci się ( patrz akapit wyżej ) zbudować prostego szkieletu w wersji z wycinanki to wpychanie dodatkowego materiału między wręgi w niczym nie pomoże. A wręcz spowoduje efekt odwrotny - gwarantuję Ci że poszycie nie będzie pasować.

--

 
01-04-11 07:57  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam!
Sposób pokazany przez DaFIX-a jest niezły, choć tektura falista jest trochę zanadto podatna na odkształcenia. Zwróć uwagę, szukając jej, żeby była przynajmnie dwuwarstwowa jak na pokazanym przykładzie, powinna być wystarczająco sztywna, Wystarczą paski szerokości 2 - 3 cm. Tylko - jak już DaFIX pisał - NIE WCISKAJ, bo rozepchniesz szkielet i zniekształcisz cały model; Powinieneś się poważnie przyłożyć (niestety, modelarstwo bezwzględnie wymaga cierpliwości i dokładnosci!) i dopasować te paski tak, by wchodziły między wręgi w miarę ciasno, ale nie na siłę - i bez luzów! Łącząc części wzdłużnicy dopilnuj prostoliniowości, by nie zbudować "banana"!. Kupiony przez Ciebie drut 0,25 może być (w naturze byłoby 5 cm, dolicz jeszcze grubość farby), ale te 0,8 do relingu sie nie nadaje! Moze do części masztów, luf, wytyków... Tak w ogóle - naprawdę nie musisz wszystkiego kupować: wystarczy się rozejrzeć dookoła; zwłaszcza druty miedziane różnych średnic nie powinny być problemem. Zwykły kawałek starego kabla od jakiegoś elektrycznwgo urządzenia po wypruciu żył da różne druciki, jakieś stare radio czy telewizor - znajdziesz w nim transformatory, cewki i filtry elektryczne(często w aluminiowych osłonach)- pełno różnych drutów! Na reling sugerowałbym z tego 0,25 zrobić słupki, na pręty poziome ciut cieńszy, np. 0,2 mm. Zmierzenie średnicy - suwmiarką; jeśli nie masz - nawiń na choćby patyczku np. 10 zwojów równo i ciasno, zmierz zwykłą linijką i podziel przez ilość nawiniętych zwojów, otrzymasz średnicę drutu z wystarczającą dokładnością. Tektura - jest pełno opakowań; stare kalendarze; masz tekturę czasem bardzo dobrej jakości i różnej grubości!
Jakiego kleju używasz? Unikaj klejów, które mają cokolwiek wspólnego z wodą, jakieś biurowe, BCG, wikole - zniekształcają i zmiękczają karton (niektórzy je chwalą, ale ich dobre opanowanie wymaga dużo wprawy!). Polecam powszechnie dostępny, tani, ale zupełnie niezły klej polimerowy w tubkach po ok. 2,50 - 3,50zł/szt.
Walcz dalej, powodzenia!
Pozdrawiam
Andrzej

Post zmieniony (01-04-11 08:17)

 
01-04-11 08:30  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mam propozycję by fiemat96 założył nowy temat "Jak zbudować model okrętu czyli co do czego przykleić." a relacja niech zostanie relacją.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 25Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024