FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 25Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-03-11 17:55  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A Ja powiem że od czegoś trzeba zacząć - sam osobiście kończyłem po bracie Aurore - i co? ktoś mi mówił że za trudne? albo żebym zaczął od czegoś łatwiejszego? - otóż nie - kleiłem nocami przez dwa tygodnie i dokończyłem model - mój pierwszy model kartonowy - życzę Ci powodzenia i nie zniechęcaj się bez względu na to jak Ci będzie wychodzić - klej do końca - trzymam kciuki
Pozdrawiam - SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
31-03-11 18:14  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

FILEMAT96:
" Przecież nie zacząłbym od Bismarck'a, bo to by była totalna głupota."
Bis to był mój pierwszy pancernik którego sklejanie zacząłem w wieku 15 lat (przełom 15/16 wiosenek) i dobrnąłem do końca i do dzisiaj stoi na komodzie, więc nie wiem czemu uważasz to za głupotę. Życzę powodzenia w budowie tej jednostki. Jeżeli dobrniesz do końca to szacuek. Taka moja rada - skseruj sobie arkusze z szkieletem, bo jak Ci się zdaży coś skaszanić to będziesz miał dodatkowe części :)

 
31-03-11 18:23  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Ja w wieku 15 lat porwałem się na Yamato.
Wyglądało to tak: http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 12.imageshack.us/img112/9165/dsc00106tn2.jpg[\url]
W wieku 16, początek budowy USS Helena więc klęska z innym okrętem mnie nie zniechęciło. Aktualnie pracuję nad Yamato ale tym razem najnowsze wydanie. Na dzień dzisiejszy wygląda tak:



Ale to najmniej ważne.
Mam nadzieje że, twój pancernik będzie wyglądał lepiej. Życzę Ci Powodzenia. Sam po zobaczeniu zapowiedzi skusił bym się gdyby nie Yamato.

Do wzmocnienia poszycia w Helenie użyłem tektury falistej z pudełek. Możesz zobaczyć tutaj:
http://global.images8.fotosik.pl/54/12661f6fb2daef63.jpg Na początek przygody z okrętami według mnie idealna.
Tak więcj jeszcze raz powodzenia.

Post zmieniony (31-03-11 18:32)

 
31-03-11 19:01  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widzę, że przypuszczałem słusznie - budujesz dalej!
Skoro więc na odradzanie już za późno, powodzenia w budowie, nie zapomnij relacjonować postępów i problemów... może czyjeś rady przypadną Ci do gustu; na pewno zdecydowana większość będzie wynikała z życzliwości! Z tego, co już napisano: bardzo dobrą radą jest zeskanowanie całości, albo chociaż zrobienie kserokopii, bo łatwo coś przypadkowo zepsuć, uszkodzić lub zniszczyć - nie będziesz miał problemu przy odtworzeniu. Rezygnacja z wykonywania bulajów i przesadnej waloryzacji - słusznie... Bez dużego doświadczenia łatwiej pogorszyć, niż polepszyć! Bardzo ważna jest dokładność w szkielecie. Wypełnianie piankami itp - moim zdaniem przesada, może mieć znaczenie, jeśli chce się szpachlować i malować, w standardzie powinna wystarczyć wycinanka; choć nie jest złe wzmocnienie dodatkowymi listwami z kartonu, usztywniającymi wręgi i jednocześnie zmniejszającymi ryzyko zapadnięć między wręgami. Po sklejeniu szkieletu, a przed ostatecznym stwardnieniem kleju dobre jest go położyć na równym podłożu, przycisnąć i zostawić do wysuszenia. Aha, jeszcze jedno: może jest wygodna budowa segmentowa, co pokazałeś na zdjęciach, ale jednak lepiej przynajmniej główne części szkieletu - wzdłużnice i wodnice - skleić oddzielnie w całość sprawdzając wzajemne położenie i zgranie szczelin na wręgi; eliminuje to możliwe pomyłki i skrzywienia przy poszywaniu. Paski na wręgach części podwodnej są dobre, tylko uwzględnij grubość użytego papieru, żeby w wyniku "spuchnięcia" szkieletu nie zabrakło poszycia. Nie zapomnij o ostrożnym szlifie szkieletu, szczególnie tam, gdzie poszycie będzie przylegało do wręg ukośnie.
Jeśli jeszcze zniesiesz uwagę krytyczną od "starego zgreda" - obejrzałem sobie Twoje dotychczasowe prace, przedstawione pod awatarkiem - ważne, że robisz, nie zniechęcasz się trudnościami i ciągniesz do końca! Spróbuj tylko zmniejszyć tempo, pracować wolniej, poświęcić więcej czasu na dopieszczenie drobiazgów, dokładniejsze wycięcie, retusz krawędzi, doszlifowanie wręg; bo na Twoich samolotach rzucają sie w oczy wręgi rozpychające niedopasowane poszycie!
Mam nadzieję, że choć część tej "pisaniny" weźmiesz do serca i uwzględnisz w pracy, a na pewno wysiłek odpłaci efektami!
Sukcesów w budowie, czekam na zdjęcia i relacje!
Pozdrawiam
Andrzej

Post zmieniony (31-03-11 19:05)

 
31-03-11 20:10  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super! Dzięki wielkie. Powiem Wam, że te komentarze jeszcze bardziej uniosły mnie na duchu :) Kupiłem sobie dwa rodzaje drutów do relingów. 0.25mm (10m) jako te poziome "barierki" i 0.8mm (2m) na drążki, na których będą zaczepiane 0.25mm.
Postanowiłem wypełnić kadłub tak jak mówił DaFix. Kartonem falistym. A jeszcze co do Bismarck'a chodziło mi o to, że z moim doświadczeniem modelarskim to nie byłby to za mądry ruch.
Drucik 0.25 jest z Olfy tak samo jak mój skalpelik, który ostatnio dostałem. Bardzo przydatny w pracy.


P.S. DaFix nie sądzę, żeby mój statek był lepszy od twoich. Zwłaszcza Yamato :D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 20:34  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Tylko pamiętaj o równym docinaniu tektury falistej. Nie wpychaj na siłę. To też może wykrzywić szkielet.

 
31-03-11 21:05  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Filemat, weź lepiej nie wpychaj tektury między szkielet, bo serio możesz go zepsuć;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
31-03-11 21:17  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A czemu mogę go zepsuć?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 21:33  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

fiemat96 jeśli masz drucik z olfy, to mam nadzieję że uważniej czytasz instrukcje jak kleić model zamieszczoną w MM. :)
aa i chyba 0,8mm na słupki to troszkę duzo , w przeliczeniu wychodzi że słupek miałby 16 cm , a to chyba za dużo , biorąc pod uwadę że działa miały 30,5 cm.

Post zmieniony (31-03-11 21:55)

 
31-03-11 21:39  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Pamiętam, że jak skleiłem swój pierwszy duży okręt, to byłem dumny jak najjaśniejsza cholera. To był Moskwa z MM, ale długo nie pożył. Nastepnym był Vanguard z MM. Sklejałem go w czasach przedinternetowych i nie miałem żadnego znajomego, który by mi powiedział co i jak,- po prostu podkleiłem szkielet na cośtam, wyciąłem, okleiłem poszyciem.... I jakoś wyszło! I bez podposzycia stoi nawet w całości do dziś....
Także, reasumując- Najlepiej- Po prostu! ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 25Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024